Nowoczesne technologie czy tradycyjne metody?

Nowoczesne technologie czy tradycyjne metody?

Autor: Mariola Antczak

Kolejny tom z serii „Nauka – Dydaktyka – Praktyka” jest poświęcony prezentacji tradycyjnych i nowoczesnych metod krzewienia kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Refleksja naukowa nad tą tematyką została podjęta w związku ze zmieniającymi się technologiami i metodami pracy z czytelnikiem/odbiorcą usług bibliotecznych. Jak wykorzystać naturalne zainteresowanie młodych nowymi technologiami do promocji czytelnictwa? Czy oprócz możliwości technologie te mogą nieść ze sobą również zagrożenia dla edukacji czytelniczej? Jak je wprowadzać. by stanowiły pomoc. a nie cel sam w sobie? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedzi w niniejszym tomie.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


https://woblink.com/product-publication/download/147646/epub

1:

:

Cena:


Kapitał własny spółek kapitałowych jako kategoria prawna i ekonomiczna sprawozdania finansowego

Autor: Ewa Walińska

W literaturze często stwierdza się. że „kapitał” jest pojęciem wieloznacznym. Spotyka się takie określenia. jak: „kapitał trwały”. „kapitał społeczny”. „kapitał ludzki”. „kapitał intelektualny”. Uzasadnia to podjęcie pogłębionej analizy. czym jest kapitał własny jako kategoria ekonomiczna. z uwzględnieniem tego. jakie czynniki go kształtują. według jakich kryteriów może być odnoszony do kategorii normatywnych kapitału zakładowego. zapasowego i rezerwowego oraz zysku na gruncie prawa spółek.

Celem monografii jest wskazanie prawnej i ekonomicznej istoty kapitału własnego. a także zasad jego prezentacji w sprawozdaniu finansowym spółek kapitałowych. Przedstawiono różnice pom

25.83: https://woblink.com/ebook/sztukmistrze-xxi-wieku-miroslawa-zalewska-pawlak-147623u

Cena:


Wojny przyszłości

Autor: Marek Wrzosek

Roboty nie muszą przypominać transformersów. by stać się morderczą bronią. Małe roboty. przypominające granat. potrafiące toczyć się po bezdrożach. zostały z sukcesem przetestowane w Afganistanie w krętych jaskiniach. wszędzie tam. gdzie trudno byłoby wysłać żywego żołnierza.

Wielu ekspertów obawia się. że prawdziwą apokalipsę zgotują rodzajowi ludzkiemu maleńkie roboty (nanoroboty). 80 tysięcy razy mniejsze niż grubość ludzkiego włosa. Czy wówczas będą środki. aby zapanować nad „maleńką armią automatów”? W przyszłości nanoboty mogą zostać wykorzystane w programach cywilnych. Na przykład w medycynie będą – zgodnie z zamiarem konstruktorów – usuwać guzy nowotworowe. uszkodzenia tkanek i komórek. a nawet niektóre zmiany starcze w organizmie.

Płk Marek Wrzosek. wykładowca Akademii Sztuki Wojennej przedstawia nowy wymiar wojny – walkę informacyjną. operacje psychologiczne i wykorzystanie mediów w światowych zmaganiach. Medialne fikcje o wojnie hybrydowej na Ukrainie przeciwstawia militarnym faktom. oceniając poczynania Rosjan i strategię wojsk ukraińskich w walce z separatystami.

Autor zestawia klasyczne teorie; teorię wojny morskiej. pancernej czy totalnej z najnowszymi: koncepcją rozszerzonego pola bitwy. bitwy powietrzno-lądowej i morsko-powietrznej. W książce znajdziemy porównanie współczesnych strategii amerykańskich. operacji natowskich i rosyjskich.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki, porzucone sutanny pdf, anna popek magdalena krupa, sztuka fermentacji pdf chomikuj, john locke empiryzm, równania różniczkowe pdf, hendrik groen, marcin wolski las vegas, średniowiecze polskie i powszechne, był sobie pies ebook, capek karel, księgi jakubowe ebook, dlaczego kochamy, talmud pdf chomikuj, za nim odejde, opór. niegodziwe rozrywki pdf, katarzyna puzyńska pokrzyk, atlas anatomiczny człowieka on line, nick littlehales…