Dzieci z Pawiaka

Dzieci z Pawiaka

Autor: Sylwia Winnik

Piekło Pawiaka widziane oczami dziecka

Pawiak – największe więzienie gestapowskie na terenach Polskich. Trafiały do niego całe rodziny. również kobiety w ciąży. Karę odbywały tam również dzieci i młodzież. która angażowała się w działalność konspiracyjną. „Dzieciństwo’ było dla nich pustym słowem. odległym wspomnieniem. nieznanym stanem beztroski.

Jan spędził 2 pierwsze lata swojego dzieciństwa w celi. Nie znał innego świata. Więzienie było da niego jedynym domem.

Emilię zgarnęli w szóstym miesiącu ciąży. Jako pierwszy na Pawiak trafił jej mąż. Lilii. ich córka urodzona w więzieniu. do dziś nie potrafi spokojnie czytać wspomnień katowanego tam ojca.

Janina. pseudonim Mirka. już w wieku dziesięciu lat postanowiła pomagać mamie w działalności konspiracyj

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 19.24


Spragnieni. by żyć

Autor: Anna Szafrańska

Nigdy nie jest za późno. by walczyć o siebie.

Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi.

Ale nie dla Alicji. Ona nie rozmawia z koleżankami o sukienkach na studniówkę. Nie stresuje się maturą. Nie czeka z utęsknieniem na studia. Po prostu stara się przetrwać. Nie może zawieść najbliższych. Wystarczy. że jej brat to zrobił… Od tamtej tragedii jej rodzina wciąż nie doszła do siebie.

A przecież młodość jest po to. by doświadczać życia i pierwszych miłości! To ostatni dzwonek. by się zbuntować. przekroczyć granice i zawalczyć o marzenia.

Nawet jeśli znów trzeba się zranić aż do krwi.

 

Wydawnictwo: Burda

Cena: 31


Lukrecja na pierwszym planie

Autor: Anne Goscinny

Dorastanie to nie przelewki.

Spójrzcie tylko na mój pokój. Jest zdecydowanie zbyt dziecinny. ale jak przekonać mamę. że remont i nowe meble są mi absolutnie niezbędne? Dorośli czasem naprawdę nic nie rozumieją.

Mój ojczym na przykład się denerwuje. że nasza ulica jest zablokowana. bo akurat kręcą tam film. A przecież to jest strasznie ciekawe! Pełno znanych aktorek i przystojnych aktorów! W dodatku jeden z nich to podobno stary znajomy… mojej babci. Oczywiście. ona zawsze musi być w centrum uwagi.

Ale coś mi mówi. że tym razem będzie inaczej…

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z Mikołajkiem i innymi chłopięcymi bohaterami. ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji!

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

:

Cena:


ISBN

9788378358336: Wydawnictwo

Format

21.21: https://woblink.com/ebook/piesn-slowika-daje-ci-wiecznosc-akt-3-agata-suchocka-205672u

Cena:


Miłosne gierki

Autor: Anna Siwa

Miłosne gierki to historia dwójki ludzi mocno pokiereszowanych przez życie. Jedno przypadkowe spotkanie sprawia. że ich drogi ciągle się przecinają.

Milena to młoda. zdolna dziewczyna. skrzywdzona i ignorowana przez najbliższe jej sercu osoby. Mimo wszystko idzie przez życie z wysoko uniesioną głową.

Marek jest typowym samcem alfa. wykorzystuje wszystko i wszystkich. Nie ma szacunku do siebie. a co dopiero do innych. Znajduje ukojenie w używkach i licznych przypadkowych przygodach seksualnych.

Czy Milena i Marek mają szansę na szczęście?

Wzajemna fascynacja i pożądanie. któremu nie sposób się oprzeć. Istna mieszanka wybuchowa. iskry namiętności i sarkazm wylewający się z każdej strony.

Nieoczywista fabuła. która sprawi. że będziecie wyczekiwać kontynuacji!

Wydawnictwo: Wy

Cena:


ISBN

9788380538054: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/ryzykant-aniela-wilk-192986u

Cena:darksiders 3 poradnik, masza i niedźwiedź królową, dsm 51, jeden błąd, cyfrowe przetwarzanie sygnałów zieliński pdf, pan samochodzik i winnetou pdf, helisa elsberg, sapiens od zwierząt do bogów pdf, potęga podświadomości joseph murphy audiobook, fantom bólu hanna krall, guziak, dmitry glukhovsky metro 2033, narzędzia tytanów pdf chomikuj, las na granicy światów, audiobooki pobierz, złe miejsce pdf, mowa ciała kłamców…