One płoną jaśniej

One płoną jaśniej

Autor: Shobha Rao

Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie – jak wszystkie kobiety z małych indyjskich wiosek. Tam nie liczy się. czy jest się siostrą. żoną czy matką. Tam kobieta jest niewolnicą. Poniżane. wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei. który raz zapłonął w ich sercach. nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra. tym one płoną jaśniej.

Z bohaterkami odważnej powieści Shobhy Rao utożsamiają się kobiety z wielu stron świata. Seksizm. przemoc domowa. opresyjne normy społeczne to wciąż codzienność miliardów z nich.

—-

Odłamki serca wszędzie. Trudno znaleźć lepsze słowa na oddanie tego. co ta powieść robi z czytelnikiem.

„Entertainment Weekly”

<

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 22.74


Pokazucha

Autor: Budzisz Stasia

INNA GRUZJA. Merabi ma 36 lat. pracuje w firmie ubezpieczeniowej. ma trzy siostry – i uwiera go Gruzja. Mówi: – Budujemy szklane domy. robimy euroremont. ale zaraz spod spodu wychodzi grzyb. bo nie ocieplimy ścian. a zimą nie włączymy kaloryfera. bo nas na to nie stać. Ale chcemy być nowocześni. więc kupujemy to. co kojarzy nam się z Zachodem. Z klatek – brudnych i śmierdzących. bez światła i z przeciągami. bo z jakichś powodów od zawsze buduje się je bez szyb – wchodzisz w świat jak z Dynastii: złoto. szezlongi i kominki. w których nikt nie pali. bo są tylko na pokaz.

Na pokaz w Gruzji są też zmiany. Mimo ustawy antydyskryminacyjnej i równości płci wpisanej w konstytucję. kobieta na stanowisku to wciąż rzadkość. a osoba transpłciowa może zostać pobita na ulicy – i nikt jej nie pomoże.

Stasia Bud

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 44.99


Faworyty

Autor: Manuela Gretkowska

Wszystko kręci się wokół seksu. Z wyjątkiem seksu. Seks kręci się wokół władzy.

 

Trzy faworyty Stanisława Augusta. króla Polski i zabawy. bezpardonowo rywalizują o serce kochanka oraz wpływy w państwie. Która z nich okaże się najsprytniejsza? Niebezpiecznie inteligentna Elisabeth Lubomirska. młodziutka Izabela Czartoryska czy najbardziej czuła Magdalena Sapieha?

W Warszawie szepcze się o nich złośliwie. lecz z podziwem:

 te kobiety mogą wszystko. ale z nimi też można zrobić wszystko…

 

Śmiała obyczajowo. zmysłowa. trzymająca w napięciu powieść niehistoryczna. Libertynka i patriotka Manuela Gretkowska. używając kostiumu znanego z Niebezpiecznych związków czy Faworyty. odsłania prawdziwy mechanizm rządzący nie tylko pols

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 49.9


ISBN

9788324054862: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/epoka-milczenia-kamil-janicki-125244u

Cena:dorota gruszka, mac edukacja omnibus, pmo skrót, sonia rosa, karol autor kapitału, jerzy ciurlok, ćwiek topiel, jak rowery mogą uratować świat, po co mi chłopak, wargame red dragon poradnik, herezinska, ridero wydawnictwo, marcin lisiecki, historia bez cenzury książka, nie było już nikogo, stanisław ignacy witkiewicz książki, crusader kings 2 jak grać…