Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu

Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu

Autor: Viktor E. Frankl

Viktor Frankl znany jest milionom czytelników na całym świecie jako autor Człowieka w poszukiwaniu sensu. wstrząsającego świadectwa czasu Holokaustu. „Czytelnicy tej krótkiej autobiograficznej relacji często prosili mnie o pełniejszy i bardziej szczegółowy wykład” – przyznał niegdyś Frankl i tym właśnie jest niniejsza książka.

Autor Boga ukrytego wyjaśnia założenia filozofii. dzięki której wbrew wszystkim przeciwnościom losu udało mu się przeżyć w kolejnych obozach koncentracyjnych. Z wiarą. że egzystencja człowieka to coś więcej niż tylko zewnętrzne pozory. Frankl daje wyraz głębokiemu przekonaniu. iż nie jesteśmy szlachetnymi bestiami. lecz spętanymi aniołami.

Frankl pochyla się nad najważniejszymi kwestiami w życiu człowieka. poczynając od analizy snów aż po kwestię istnienia Boga. by na koniec wskazać drogę do odnalezienia prawdziwego sensu i udowodnić. że życie ma nam do zaoferowania o wiele więcej. niż mogłoby się komukolwiek wydawać.

Znakomita książka! Dzięki niej otrzymujemy wyjątkową szansę uczestniczenia w bogatym doświadczeniu Frankla i obcowania z jego mądrością.

Elisabeth Kübler-Ross. autorka Rozmów o śmierci i umieraniu

Viktor Frankl twierdzi. że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym.

Brian Keenan. irlandzki pisarz. autor An Evil Cradling

Bardzo ważna książka.

Harold Kushner. amerykański rabin. autor bestsellera Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom

Prawdziwy skarb dla (…) wszystkich zmagających się z kwestiami ostatecznymi. którzy szukają Boga zarówno w pytaniach. jak i w odpowiedziach.

Michael Berenbaum. amerykański rabin. uczony. pisarz. reżyser filmowy. autor After Tragedy and Triumph

Viktor Frankl to jeden z autorytetów moralnych XX wieku. Jego przemyślenia związane z zagadnieniami wolności człowieka. jego godności oraz poszukiwania sensu życia mają głęboki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umysłów.

dr Jonathan Sacks. Naczelny Rabin Wielkiej Brytanii

Viktor E. Frankl (1905–1997) – profesor neurologii i psychiatrii na wydziale medycznym Uniwersytetu Wiedeńskiego. twórca trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii (obok psychoanalizy Freuda i psychologii indywidualnej Adlera) – logoterapii. U jej podstaw leży przekonanie. że każdy człowiek poszukuje w życiu sensu. a jego odnalezienie ma uzdrawiający wpływ na ludzką psychikę. Więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Dachau.

Jest autorem 32 książek. które przetłumaczono na wiele języków. Jego najsłynniejsza książka. Człowiek w poszukiwaniu sensu. sprzedała się w milionach egzemplarzy.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 28.99


SKLEPIK Z MARZENIAMI

Autor: Stephen King

Za zrealizowanie marzeń płaci się jednak nie pieniędzmi. ale… pozornie niewinnymi figlami. które płata się mieszkańcom miasteczka. W rzeczywistości. spełniając ludzkie pragnienia. Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy spełnionych marzeń. znieść myśli. że mógłby utracić to. co udało mu się zdobyć za sprawą jakiegoś cudu. Tylko Pangborn. miejscowy szeryf. będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość – bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 33


ISBN

9788366229099: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/tajemnicze-zgony-wladcow-iwona-kienzler-154333u

Cena:


Kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz

Autor: Eva-Maria Zurhorst

‚Większość rozwodów jest zbyteczna’ – wyrokuje Eva-Maria Zurhorst. która dzięki doświadczeniom zebranym podczas terapii licznych związków doskonale zna frustracje i problemy wielu par. Stanowczo rozprawia się z iluzją. jaką żywi wielu ludzi nieszczęśliwych w swoich związkach. że z następnym partnerem wszystko ułoży się o wiele lepiej. Partnerstwo to według niej wymagająca. lecz opłacalna droga rozwoju dwojga ludzi.

Głęboki związek i miłość są możliwe nawet tam. gdzie zgasł ostatni promyk nadziei. Przytaczając przykłady ze swojej praktyki. wskazuje przyczyny rozczarowania. złości i frustracji pozostałych po pierwszych chwilach szczęścia. Małżeństwo rozpoczyna się dopiero wtedy – twierdzi – gdy partnerzy spadają z ‚siódmego nieba’ do życia codziennego. gdy pojawiają się trudności i wyzwanie: jak zachować tolerancję i szacunek dla człowieka. z którym dzielimy życie.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Zgasić Słońce. Szpony Smoka

Autor: Robert J. Szmidt

Piłsudski vs Amaterasu 

Technologia kontra podniebne bestie 

Japonia przeciw reszcie świata

Rok 1905. Świat stoi w obliczu największego konfliktu w dziejach. Uwolnione po tysiącu lat przedwieczne istoty nie zatrzymają się. dopóki nie podbiją całego świata dla boskiego tennō. Przywódcy najpotężniejszych mocarstw zawierają sojusz i wysyłają gigantyczną podniebną armadę nad Tokio. by zetrzeć tę metropolię z powierzchni ziemi.

Józef Piłsudski. wypatrujący okazji do odzyskania przez Polskę suwerenności. już obstawił zwycięzcę. Teraz musi udowodnić Japonii. że odrodzona Rzeczpospolita będzie wartościowym sprzymierzeńcem Imperium Wschodzącego Słońca.

***

Imperium Słońca. smoki. potężne latające pancerniki i bitwy

https://woblink.com/product-publication/download/29992/epub: 1

Cena:książka po angielsku z tłumaczeniem pdf, analiza finansowa literatura, stary człowiek i morze mobi, zbuntowana książka, idealny jak diabli pdf, regiony turystyczne swiata, słownik łaciński medyczny, metro 2033 książka pdf, oświecenie charakterystyka epoki, kupisiewicz słownik pedagogiczny, zostać legendą online, adam mickiewicz juliusz słowacki, eksiazki, audiobook fantastyka, myszy i ludzie steinbeck, opieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszłym i niesamodzielnymi pdf, ebooki na telefon, władca północy, tomek w gran chaco pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin