Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi. jak widzieć więcej niż inni

Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi. jak widzieć więcej niż inni

Autor: Natalia Hofman

Czy wiesz. że dobry kłamca będzie długo patrzył ci w oczy?

Profilerka Natalia Hofman współpracuje z policją i detektywami. pomaga w śledztwach gospodarczych. szkoli rekruterów. Jest uczennicą najwybitniejszego na świecie specjalisty od wykrywania kłamstw – Paula Ekmana. Na jej szkolenia trzeba zapisywać się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

W swojej pierwszej książce uczy. że nie musimy umieć czytać w myślach. by rozpoznać kłamstwo.

Jak ciało zdradza. że kłamiemy?

Co można zrozumieć patrząc na tatuaż na lewym przedramieniu?

Jak kłamią mężczyźni. a jak kobiety?

Na co zwracać uwagę podczas rekrutacji?

Jak rozpoznać patologicznego

18.89: https://woblink.com/ebook/bohaterowie-magicznego-drzewa-stwor-andrzej-maleszka-206820u

Cena:


Harald

Autor: Amundsen Birger

Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok. by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej. Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat.

„Wysoki. blady. energiczny mężczyzna. Miał brodę. ale bardziej niż trapera przypominał rabina”. Żył tak. jak zawsze pragnął. i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania. zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne. latem – dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB. norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter. ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi.

Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen. wieloletni powiernik Haralda. rysuje portret nietuzinkowego człowieka. który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima. awanturnika. samotnika. a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: „Jestem już stary. swoje przeżyłem. więc to dla mnie żadna tragedia”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 22.26


Jedz. pij i popuszczaj pasa. Staropolskie obyczaje i rozrywki

Autor: Anna Wójciuk

Czasy największej świetności I Rzeczpospolitej kojarzą nam się z imponującymi zwycięstwami. wybitnymi politykami i dowódcami oraz unikalnym ustrojem. którego podstawą była złota wolność. Jednak ogromnym skarbem przedrozbiorowej Polski było również bogactwo obyczajów. Często nie zdajemy sobie sprawy. jak wiele z nich wciąż towarzyszy nam w codziennym życiu.

Anna Wójciuk ze znawstwem prowadzi nas do magnackich pałaców i dworów szlachty polskiej. mieszczańskich kamienic i pod chłopską strzechę. Prezentuje nie tylko rytuały. ale także mentalność ówczesnego społeczeństwa. W jaki sposób przyjmowano gości? Jakie potrawy gościły na polskich stołach? Jakie tradycje towarzyszyły zawieraniu małżeństw i narodzinom potomstwa?

Książka ‚

24.9: https://woblink.com/ebook/biale-kruki-christer-mjaset-11057u

Cena:


Nigdy osobno

Autor: Marc-André Selosse

Mikroorganizmy rządzą światem! Książka dla ludzi z przyrodniczym bakcylem

Mikroby. zarazki. bakcyle – te słowa wciąż budzą negatywne skojarzenia. ale współczesna nauka udowadnia. że żadna forma życia nie byłaby w stanie przetrwać. gdyby nie mikroorganizmy. Marc-André Selosse. profesor paryskiego Muzeum Historii Naturalnej i wykładowca m.in. Uniwersytetu Gdańskiego. zaprasza nas do fascynującego świata. którym rządzą mikroskopijni władcy. a dzięki tej władzy korzyści odnoszą wszystkie gatunki z człowiekiem na czele.

– Wiele gatunków roślin nie byłoby w stanie wykiełkować. gdyby nie grzyby.

– Krowa wcale nie jest zwierzęciem roślinożernym ­– żywi się mikroorganizmami. które hoduje wewnątrz swojego żołądka i dokarmia trawą.

– Bez bakterii tworzących brodawki korzeniowe roślin motylkowych wegetarianie nie mieliby czym uzupełniać niedoborów białka.

– Niektóre gatunki traw wpuszczają do swego wnętrza mikroskopijne grzyby. aby za pomocą wytwarzanych przez nie toksyn bronić się przed roślinożercami.

– Piwo. wino. jogurty i sery to rezultat naszej symbiozy z mikroorganizmami.

– Na centymetrze kwadratowym skóry dłoni żyje 100 milionów bakterii. a mikroorganizmy obecne w jogurtach poprawiają naszą pamięć i odporność na stres.

– Mikroby zawleczone do Nowego Świata przez Europejczyków miały znacznie istotniejszy wpływ na zniszczenie cywilizacji prekolumbijskich niż broń i ognista woda.

Dajcie się zaskoczyć i porwać tej niezwykłej przyrodniczej opowieści. Spójrzcie razem z profesorem Selosse’em przez mikroskop. a zobaczycie świat takim. jaki jest naprawdę!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Parabellum. Tom 3

Autor: Remigiusz Mróz

Trzeci tom kultowej sagi historycznej Remigiusza Mroza!

Fala nazizmu zalewa Europę. Polacy resztkami sił walczą z okupantem. a ich człowieczeństwo zostaje wystawione na próbę.

Jest rok 1940. Braci Zaniewskich czeka daleka i niebezpieczna droga. Po odnalezieniu przyjaciela z armii Bronek postanawia przedostać się na Zachód. gdzie mają formować się polskie oddziały. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. a decyzja podjęta pod wpływem chwili zupełnie odmieni los chłopaka. Tymczasem Staszek. rozdzielony z Marią. niechybnie zmierza prosto na spotkanie śmierci w obozie koncentracyjnym.

Po drugiej stronie barykady pewien oficer SS będzie musiał zdecydować. czy ważniejsza jest dla niego lojalność wobec kraju. czy wobec ludzi…

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 28


Szalej

Autor: Monika Drzazgowska

Poniekąd będzie żyć. Poniekąd nigdy nie weźmie życia we własne ręce.

Debiut. w którym możesz odkryć własną historię.

Czterdzieści lat opisane z perspektywy dwunastu przełomowych dni.

Zofia przychodzi na świat w surowej rzeczywistości pod koniec lat 70. w jednej z kaszubskich wsi. Wychowywana w obliczu licznych zakazów i wyrzeczeń. będzie żyć tak. jak oczekują od niej inni. Chłodne relacje. nieufność wobec otoczenia i nakładane przez samą siebie ograniczenia sprawią. że rzadko kiedy czuje się w pełni szczęśliwa.

Szalej jest nie tylko opowieścią o jednej bohaterce – to biografia wszystkich kobiet boleśnie doświadczonych przez los. mierzących się z surową krytyką otoczenia i zmagających się z poczuciem niedowartościowania. A jeśli postępowanie zgodnie z własnymi przekonaniami i dopuszczenie do głosu głęboko skrywanych pragnień wcale nie jest niemożliwe?

Czy cztery dekady wystarczą. by nabrać odwagi do życia?

Monika Drzazgowska – urodziła się w Człuchowie na Pomorzu. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa. Szalej to jej debiut prozatorski. Fragment powieści ukazał się w 2018 roku w niemieckim piśmie literackim „Sinn und Form” w tłumaczeniu Bernharda Hartmanna.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


https://woblink.com/product-publication/download/187686/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788373779587: Wydawnictwo

Format

49.4: https://woblink.com/ebook/uniwersalny-kalendarz-szamanski-syberyjskie-rytualy-na-zdrowie-bezpieczenstwo-i-sukces-tschenze-vadim-136479u

Cena:powieść harper lee, 365 dni ebook pdf, ani mru mru skecze, rycerze starej republiki, encyklopedia pwn książka pdf, podręcznik do nauki gry na pianinie pdf, weblink, książki pdf, kępiński melancholia, wojna secesyjna książka, skyrim pradawna wiedza, doś, surogacja, naval camp pozzi, medaliony pdf free, mikrotyki recenzja, ameryka łacińska państwa, żuk gnojak, harv eker bogaty albo biedny, podstawy ekonomii książka pdf, 5 dysfunkcji pracy zespołowej pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin