Wiem. jak wygląda piekło

Wiem. jak wygląda piekło

Autor: Wiktor Krajewski

Dla mnie Auschwitz zaczęło się po południu. Ludzie nie przypominali ani kobiet. ani mężczyzn.

Alina Dąbrowska – numer obozowy 44165. Jako dwudziestolatka za druk i kolportowanie prasy podziemnej została aresztowana. Po roku podpisała dokument. że jest ‚wrogiem narodu niemieckiego’. i została wywieziona do obozu Auschwitz. gdzie poddawano ją pseudomedycznym eksperymentom doktora Mengele. Przeżyła pięć obozów: Auschwitz-Birkenau. Ravensbrück. Malchow. Buchenwald i Leipzig. i dwa marsze śmierci.

Przez ponad 50 lat nie była w stanie pojechać do Oświęcimia. Dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć całą swoją historię i opublikować listy pisane z obozu.

Dlaczego uważa. że obóz był jej przeznaczeniem? Czemu po wojnie ukrywała swój obozowy numer? Jak udało jej się ocalić radość życia?

Poruszająca rozmowa z wyjątkowym świadkiem historii.

Alina Dąbrowska – z domu Bartoszek. Rocznik 1923. W czasie II wojny światowej działała w Szarych Szeregach. Za pracę konspiracyjną osadzona w więzieniu. następnie w obozach koncentracyjnych. Po wojnie pracownik MSZ. Od wielu lat uczestniczy w spotkaniach z młodzieżą polską i niemiecką. działając na rzecz pojednania obu narodów.

Wiktor Krajewski – dziennikarz. W 2015 roku debiutował bestsellerową książką ‚Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego’ napisanej wraz z Marią Fredro-Boniecką. W 2017 roku opublikował książkę ‚Pocztówki z powstania’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Segregacja społeczna w mieście postsocjalistycznym. Bukareszt. Warszawa i Tallin na początku XXI wieku

Autor: Szymon Marcińczak

Socjalistyczne kraje Europy Środkowej i Wschodniej wykazywały pewne różnice w naturze i funkcjonowaniu systemu społeczno-gospodarczego. Różnice te uległy dalszemu pogłębieniu w latach 80. XX w. Bez względu na położenie w ramach byłego bloku wschodniego. okres zmian systemowych przyniósł nagły wzrost nierówności społeczno-ekonomicznych w skali regionalnej i lokalnej. Podział na „zwycięzców” i „przegranych” w procesie transformacji ustrojowej odnosi się nie tylko do określonych grup społecznych. ale także do poszczególnych regionów w ramach państw postsocjalistycznych. których tempo rozwoju przyspieszyło lub zwolniło.

Chociaż różnice w poziomie

1:

Cena:


Medyczna marihuana – praktyczne zastosowanie. Jak bezpiecznie i skutecznie korzystać z konopi indyjskich – PDF

Autor: Wolf Laurie

Poznaj prawdziwe i użyteczne informacje na temat terapeutycznych właściwości marihuany leczniczej. Dzięki tej książce odkryjesz profesjonalne porady ekspertów. poznasz badania naukowe i informacje. które ułatwią Ci podjęcie decyzji czy lecznicza marihuana jest dla Ciebie. Odkryjesz sposoby stosowania. takie jak palenie. wapowanie. dabowanie. nalewki. czopki. plastry transdermalne. aplikacja naskórna. produkty spożywcze czy kapsułki. Otrzymasz niezbędne informacje na temat włączenia używania konopi do Twojego życia. wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. różne profile szczepów konopi i opinie pacjentów. Dodatkowo odkryjesz podstawowe przepisy z konopi na oleje. nalewki. dania główne i słodycze oraz świeży sok. masł

69: https://woblink.com/ebook/dynastia-jagiellonow-w-polsce-urszula-borkowska-147665u

Cena:biochemia pasternak pdf, małgorzata węgierska, felix net i nika oraz koniec świata jaki znamy, cztery łabędzie, efekt domina kulczyk, wierząc nie poddałem się nigdy, torchlight 2 builds, królowa mafii, haner k.n., remigiusz mróz głosy z zaświatów, harem sulejmana, ubezpieczenia pdf, złączeni obowiązkiem doci, adam gołda, machiavelli ksiaze, adam mickiewicz konrad wallenrod, traktat o luskaniu fasoli, stanisław aleksander nowak, leczenie ran przewlekłych szewczyk pdf chomikuj, elementarz czytanie metodą sylabową…