Pochwała cienia

Pochwała cienia

Autor: Tanizaki Jun’ichiro

Słynny esej z 1933 roku poświęcony japońskiej estetyce. tłumaczony na wiele języków. studiowany na wydziałach architektury i historii sztuki na całym świecie. Japoński pisarz próbuje zdefiniować w nim podstawy japońskiej estetyki. odwołując się do kategorii cienia jako metafory wieloznaczności. ulotności i przemijalności. Wychodząc od spostrzeżeń dotyczących budowy japońskiego domu czy kształtu przedmiotów codziennego użytku. Tanizaki zastanawia się nad tym. co charakteryzuje japońską estetykę. i jak wyraża się w niej stosunek do egzystencji. Książka poprzedzona wstępem Henryka Lipszyca.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


Sprawa Niny Frank

Autor: Katarzyna Bonda

Pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna. której bohaterem jest tzw. profiler. czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców. Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna – Mielnik nad Bugiem. gdzie do tej pory nie działo się nic oprócz lokalnych skandali. a życie płynęło leniwie. drugi – to high life stolicy. w którym żyje najpopularniejsza aktorka polskich seriali – Nina Frank. Prawdę o niej poznajemy z dziennika internetowego. który zaczyna prowadzić w pewnym momencie swego pełnego skandali życia. Dowiadujemy się o jej dwuznacznej drodze do kariery. licznych kochankach. nałogach. różnego kalibru świństwach i grzeszkach. Jednocześnie w swoim życiu odgrywa role szczęśliwej i dobrej – jak grana przez nią postać zakonnicy Joanny. która przyniosła jej pieniądze i sławę. Kochają ją miliony telewidzów i wierzą w wykreowany wizerunek. Te dwa światy przeplatają się przez całą książkę. by spotkać się w kulminacyjnym punkcie akcji. gdy dochodzi do wyjaśnienia zagadki śmierci Niny Frank. Kiedy aktorka zostaje znaleziona w swoim dworku nad Bugiem martwa. do Mielnika nad Bugiem przyjeżdża Hubert Meyer – profiler policyjny i zaczyna po kolei odkrywać tajemnice gwiazdy. Poznając sekrety Frank i próbując stworzyć profil jej mordercy. Hubert Meyer analizuje także swoje życie. atakują go wspomnienia i przy okazji badania zbrodni dociera do skrywanych przed sobą własnych tajemnic.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9


Bez końca. Uwikłani. Tom 6

Autor: Laurelin Paige

Alayna i Hudson wracają w nowym tomie elektryzującej serii Uwikłani!

Po wielu burzliwych przejściach Alayna i Hudson prowadzą spokojne rodzinne życie. Wszystko do czasu. gdy Chandler oznajmia. że zamierza się ożenić. Jego wybranką jest córka Edwarda Fasbendera. a to może oznaczać tylko jedno…

Ich sielankę przerywa żona Edwarda. Celia. Kobieta. która zrobi wszystko. aby wystawić na próbę trwałość rodziny Pierce’ów. Na dodatek Hudson otrzymuje tajemniczy list z pogróżkami.

Hudson musi chronić Alaynę. Nie tylko przed Celią. ale także przed swoją mroczną przeszłością. która teraz zaczyna go ścigać. Czy uda mu się utrzymać w tajemnicy błędy młodości. które mogą zniszczyć ich rodzinę? Czy to możliwe. aby ich szczęście trwało bez końca?

Nieprzewidywalny i nie

19.99: https://woblink.com/ebook/pani-henryka-i-morderstwo-w-pensjonacie-gurnard-katarzyna-124509u

Cena:zespół aspergera pdf, książki epub, rączkowski bhp w praktyce pdf, krystyna rożnowska, dzieje człowieka, biblizmy, batman arkham knight zagadki słowne, polakom i psom wstęp wzbroniony, na odległość the kissing booth, farmakologia rajtar cynke pdf, wolff vladimir, zdzisław szczotkowski, lars kepler piaskun, krzysztof król książki, budujemy cisze mp3 chomikuj, norweski dziennik, joanna olech książki, evans richard paul…