Wypracowania – Motyw cierpienia

Wypracowania – Motyw cierpienia

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Motyw cierpienia „Na przykładzie wybranych utworów literackich”

Opisy wypracowań:

Motyw Cierpienia w micie o Prometeuszu.  Wypracowanie stanowi szczegółową analizę i interpretacje mitu greckiego o Prometeuszu. Na jego podstawie omówiony zostaje motyw cierpienia zawarty w literaturze. Wypracowanie zawiera 351 słów.

Charakterystyka Rosjanina.  Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Kurtza. jednego z bohaterów książki J. Conrada pod tytułem „Jądro ciemności”. „Chłopięca twarz bez zarostu o bardzo jasnej cerze. rysy bynajmniej nie wybitne. łuszczący się nos. małe niebieskie oczka; a na tej szczerej fizjonomii śmiech i posępność goniące się nawzajem jak blaski i cie

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-maria-konopnicka-nasza-szkapa-praca-zbiorowa-142478u

Cena:


Dziennik Galfryda

Autor: Michał Zioło

Dziennik Galfryda to zapiski mnicha. trapisty. który prowadzi życie ukryte za murami klasztoru – życie egzotyczne. a zarazem powszednie. zwyczajne i proste. po prostu ludzkie. Oddany modlitwie i pracy. Michał Zioło. wnikliwy obserwator. potrafi zarazem z pewnego dystansu spoglądać na rzeczy tego świata. Pisze o życiu duchowym i osobistych zmaganiach. ale też o współczesnym Kościele i jego bolączkach. obchodzi go rzeczywistość polskiej i francuskiej polityki. uczestniczy w intelektualnej debacie. przygląda się współczesnym modom. O mnichach mówi się. że żyją poza światem i zarazem w sercu świata. Takie właśnie jest życie. którego strzępy zawiera Dziennik Galfryda.

Galfryd to imię kota z poematu Christophera Smarta. Galfryd został nazwany w tym wierszu „sługą Boga żywego. służącego Mu co dzień punktualnie i pilnie”. który „poświęciwszy uwagę Bogu i samemu sobie. poświęca ją swojemu bliźniemu”. I „mruczy z wdzięcznością. gdy Bóg pochwali go jako dobrego kota”.

Przy lekturze poematu Smarta – pisze Zioło – myślałem przekornie. że właśnie tak powinien wyglądać spełniony mnich i szczery chrześcijanin. Umieściłem więc to imię w tytule niejako „życzeniowo”. dla zawstydzenia siebie. człowieka wciąż szukającego i wciąż w drodze.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99pedagogika ogólna śliwerski pdf, wielki następca, georgij gurdżijew, origami modułowe książka, przypadki kliniczne z psychiatrii i psychoterapii, zima koloru turkusu pdf, kabaret horrorek scenariusze, klan czerwonego lisa pdf, tarot kwantowy, dojrzewanie dziewczyn, dzazga, troszyński ćwiczenia położnicze pdf, dziewczyna i chłopak wszystko na opak pdf, chłopaki komiks chomikuj, serce z szuflady, norwegian wood pdf, edward stachura książki…