Korespondent

Korespondent

Autor: Marek Lehnert

Odkryj tajemnice Watykanu zgłębiane przez autora przez ponad trzydzieści lat. Marek Lehnert dotarł za kulisy najdonioślejszych wydarzeń w historii Kościoła XX i XXI wieku.

W swoich wspomnieniach przedstawia mechanizmy rządzące najmniejszym państwem świata. przytacza pasjonujące anegdoty dotyczące podróży papieskich. opowiada o niezwykłych gościach pojawiających się za watykańskimi murami.

„Panie Marku. niech Pan nie odkłada książki – na którą czekam – jak świat czeka na Harry’ego Pottera” ‒ słowa Tadeusza Różewicza. które skierował w liście w 2005 roku do Marka Lehnerta.

Marek Lehnert – korespondent Radia Wolna Europa i Polskiego Radia. związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. jeden z pierwszych redaktorów polskiego wydania „L’Osservatore Rom

34.9: https://woblink.com/ebook/floryda-lauren-groff-dobromila-jankowska-ewa-pawlowska-147642u

Cena:


Strach

Autor: Stanisław Srokowski

– A księdza Zbigniewa Kłoska – już opowiadał wujek Marian – proboszcza parafii Pilśno w łuckiej diecezji na raty mordowali – nagle urwał.
– Na raty? – matce gwałtownie rozszerzyły się oczy.
– Na raty. Mario! – kiwnął wujek głową.
– Jakże to tak? – matka była roztrzęsiona.
– A tak to! – kontynuował wujek. – Najpierw ręce mu cięli na kawałki. palec po palcu. dłoń po dłoni. a potem gardło poderżnęli sierpem.
– Chryste Panie! Sierpem?! – matka ukryła twarz w dłoniach. I choć już wcześniej słyszała o odciętych głowach. wciąż nie mogła się z tym oswoić.
– Nie tylko jego tak zakatrupili! – zaciskając zęby. burknął dziadek Ignacy. Wszyscy spojrzeli na niego. – Księdza Kamila Barwiona z parafii Korytnica piłą na pół przerżnęli – dodał. Pozostali zastygli. jakby zamienili się w przydrożne figury.
A mnie się słabo zrobiło. Nie wiedziałem. czy mam uciekać z zapiecka. czy też trwać na swoim posterunku z nadstawionymi uszami i słuchać dalej. Poczułem. że mieni mi się w oczach. jakby zaszły mgłą. I ta mgła okrywała już mnie całego.
I wtedy z tej mgły wyłoniła się wiedźma Honorata. Rzadko do nas zaglądała. ale jak przychodziła. wiadomo było. że ze świata nowe wiadomości przynosi.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Format

EPUB.MOBI: 148959

https://woblink.com/ebook/mapa-pragnien-holistyczne-narzedzie-do-spelniania-marzen-laporte-danielle-148959u

:

Cena:


Wydawnictwo

Fronda: Format

148068

https://woblink.com/product-publication/download/148068/epub: 1

Cena:


W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa

Autor: Elisabeth Åsbrink

Literacki reportaż o dwóch twarzach Szwecji w czasie II wojny światowej.

Gdy w zaanektowanej przez hitlerowskie Niemcy Austrii życie Żydów stało się nieznośne. Elise i Josef Ullmannowie postanowili za wszelką cenę ocalić swojego trzynastoletniego syna. Ratunek mógł oznaczać tylko jedno – wysłanie Ottona do jakiegoś bezpiecznego kraju. Tak chłopiec trafił do Szwecji. W ciągu pięciu lat rozłąki. aż do ich śmierci w Auschwitz w 1944 roku. piszą do niego ponad pięćset listów. na podstawie których Elisabeth Åsbrink tworzy intymną opowieść o miłości i tęsknocie wplecioną w najczarniejsze fragmenty historii Europy XX wieku.

Ale ta historia ma jeszcze jednego bohatera. To Ingvar Kamprad. rówieśnik Ottona i późniejszy twór

36: https://woblink.com/ebook/z-bata-w-dzungli-agata-wrobel-pilatova-marketa-148166u

Cena:


Tesla. Władca piorunów

Autor: Przemysław Słowiński

Genialny i zazdrosny. skonfliktowany z Marconim – o wynalazek radia. z Edisonem – o zasady. pieniądze i podpatrzone wynalazki. Nominowany do nagrody Nobla. nigdy jej nie otrzymał. Podobno komitet noblowski zdecydował tak. by nie drażnić innych wynalazców.
Wierzył w teorię płaskiej Ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Twierdził. że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. O tajemniczych urządzeniach. które demonstrował starannie wybranym osobom. krążyły legendy.
Jego twarz gościła na okładce Time’a. a wielkonakładowe gazety informowały. że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.
Pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Nigdy nie odnaleziono sprawców.
Wszystko podporządkował swoim wynalazkom. żył w celibacie. nie wiążąc się z nikim.
Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów.
Ciała nie poddano autopsji. a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „Sprawy rządowe”. Wszystkie posiadłości należące do Tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie Powiernictwo Majątków Obcokrajowców. pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych. Zapomniany geniusz. Wizjoner. Tesla.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99pokolenie zimy, zapach boga, chłopi drzewo genealogiczne, elżbieta kot, turystyka żeglarska, kevin dutton mądrość psychopatów, poprostu badz, kostka i bruno, ja robot asimov, obudź w dziecku olbrzyma, średniowieczny dom minecraft, mirosław prandota, podstawy chemii nieorganicznej pdf…