Miłość na śmierć nie umiera. Rozważania na drodze krzyżowej

Miłość na śmierć nie umiera. Rozważania na drodze krzyżowej

Autor: Jan Twardowski

Jeżeli ktoś kocha naprawdę – może znieść wszystkie najgorsze cierpienia. a potem zmartwychwstać. nadając sens cierpieniu. w którym jednoczymy się z Bogiem.

Ks. Jan Twardowski

Miłość na śmierć nie umiera stanowi cykl piętnastu rozważań drogi krzyżowej Jana Twardowskiego. księdza i poety. z kilkudziesięciu lat nabożeństw odprawianych w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie. Czternaście z nich poprzedza dłuższa refleksja. zaczerpnięta najczęściej z nabożeństw Gorzkich żalów. Wyjątek stanowi piętnasta. ostatnia w niniejszym zbiorze. droga krzyżowa. pt. Pamiątka z tej ziemi. Składają się na nią wyłącznie wiersze.

Zamieszczone w tym tomie refleksje i wiersze. obok ewangelicznych odniesień. mają charakter osobisty. Są niemal modlitwą człowieka doświadczonego. który na życie patrzy z perspektywy ufności Bogu. szukając Jego zamysłów w tym. co się udaje i co z pozoru się nie udaje. w tym. co cieszy i co boli. Są szukaniem sensu w codzienności. zachętą do zastanowienia się. czym jest wolna wola i bycie z Bogiem. czym są lęk. płacz. cierpienie. miłość. wierność. nadzieja – w świetle życia. męki. śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 23.9


Tajemniczy ogród

Autor: Frances Hodgson Burnett

Przepiękna. mądra klasyczna powieść dla wszystkich młodych sercem i duszą.

Osierocona Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę wiecznie nieobecnego i nieszczęśliwego wuja. Archibalda Cravena. Pozostawiona sama sobie dziewczynka odkrywa w pobliżu domu tajemniczy ogród. skryty za wysokim murem. Zapomniany i zamknięty od dziesięciu lat zakątek wielkiego parku wydaje się przyciągać ją z jakąś niezwykłą mocą. Mary spostrzega. że mimo zaniedbania i braku opieki wciąż rosną tam róże i inne wrażliwe. wymagające pielęgnacji kwiaty. Natura pokazuje swoją siłę. wystarczy odrobina starań. by rozkwitła pełnym blaskiem. Ale nie tylko ogród potrzebuje opieki i pielęgnacji. Mary dowiaduje się. że nie jest jedynym dzieckiem zamieszkującym dziwny dom wuja. Jej kuzyn Colin zaś nie ma pojęcia. co c

Wydawnictwo: Heraclon International

Cena: 21.95wstęp do psychoanalizy pdf, barok matura, rzeznicy i lekarze, czytelnia online, zbrodni i kara pdf, mika fizykoterapia pdf, path of exile postacie, książki dan brown, lewiński biologia pdf, ołowiany świt pdf, parafrazować, charakterystyka gospodarki rynkowej, stanisław urbańczyk, nurowska książki, audiobook 365 dni, myslenie dywergencyjne…