Przyjemność. Kreatywne podejście do życia

Przyjemność. Kreatywne podejście do życia

Autor: Alexander Lowen

‚Przyjemność to jedyna siła zdolna przeciwstawić się potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi władzy. Wielu ludzi sądzi. że jest to rolą miłości. Ale jeśli miłość ma być czymś więcej niż słowem. to musi opierać się na odczuciu przyjemności. W tej książce pokazuję. w jaki sposób doznawanie przyjemności lub cierpienia determinuje nasze emocje. myśli i zachowania. Omawiam psychologię i biologię przyjemności. badam jej źródła w naszym ciele. w przyrodzie i w całym wszechświecie. Odwołując się do analizy bioenergetycznej i stosując postulowane przez nią ćwiczenia redukujące napięcie. możemy odzyskać naszą cielesną zdolność do doznawania radości i nasze możliwości twórcze’.

Alexander Lowen

Analiza bioenergetyczna stworzona przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem psychiatrę dr. Alexandra Lowena jest formą psychoterapii łączącą w sobie pracę z ciałem i umysłem. Ułatwia ona pacjentowi rozwiązanie jego problemów emocjonalnych i uświadamia mu. że nosi w sobie potencjał życiowej radości i przyjemności. Terapia tego rodzaju jest dostępna w USA. Kanadzie. Afryce Południowej. Europie. Izraelu. Japonii. Nowej Zelandii i Australii.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Gra szklanych paciorków

Autor: Hermann Hesse

Kolejny tom w nowej edycji klasycznych dzieł Hermana Hessego. Spragniony sensu życia Sinclair. znudzony iluzorycznością świata. w którym się wychował. wyrusza w fascynującą duchową podróż. Stawia pytania. które mają go doprowadzić do prawdziwego oświecenia. a w poszukiwaniu niełatwych odpowiedzi wspomaga go niezwykły przyjaciel – Max Demian. Ta pasjonująca opowieść o budowaniu własnej tożsamości pióra noblisty Hermana Hessego porusza kwestie o wymiarze tak uniwersalnym. że niezmiennie chwyta za serce zarówno dojrzewających. jak i dojrzałych czytelników na całym świecie.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 48.2


Krótka historia świata

Autor: Ernst H. Gombrich

Błyskotliwy i fascynujący opis historii świata.

Opisanie historii świata w błyskotliwy i fascynujący sposób mogłoby się wydawać zadaniem niemożliwym. jednak E.H. Gombrich podjął to wyzwanie. a rezultat jest zachwycający: spod jego pióra wyszła prawdziwa perełka.

Krótka historia świata ukazała się po raz pierwszy w 1936 roku. w Wiedniu. Było to dzieło napisane w zaledwie sześć tygodni. w obliczu braku możliwości podjęcia pracy po ukończeniu przez autora doktoratu z historii sztuki. Książka. która powstała z myślą o młodszych czytelnikach. okazała się dziełem uniwersalnym. zyskała czytelników na całym świecie i została przetłumaczona na 27 języków. U schyłku życia autor uaktualnił i przeredagował Krótką historię świata i tę właśnie wersję. z przedmową jego wnuczki Leonie Gombrich. oddajemy do rąk czytelników.

W czterdziestu krótkich rozdziałach E. H. Gombrich prowadzi opowieść o historii człowieka. od epoki kamiennej. aż po skonstruowanie bomby atomowej. Z właściwą sobie prostotą i szczerością. pisze o wojnach i podbojach. wielkich dziełach sztuki. a także o procesie przekraczania granic wiedzy i obejmowania rozumem coraz to nowych obszarów. To swoisty przewodnik po osiągnięciach ludzkości. który nie pomija słabości i porażek. a najważniejsze w nim stają się nie daty i fakty. ale towarzyszące im doświadczenia człowieka. z każdym wiekiem nowe.

Olśniewająca opowieść. doskonale uporządkowana. napisana z niezwykłą werwą i pewnością siebie. a także ze szczerością i wielkodusznością. które przysporzyły Gombrichowi tysięcy miłośników oraz przyniosły sławę podczas jego długiego i niezwykle owocnego życia. To wspaniałe zaskoczenie: książka naprawdę porywająca. Philip Pullman

Manifest wolności i uczciwości… wspaniała lektura… Wiele pokoleń przyszłych historyków będzie zawdzięczać tej książce swoje zamiłowanie do historii oraz prawdy. Lisa Jardine. „The Times”

Gombrich rozpoczyna od najpiękniejszej definicji historii. jaką kiedykolwiek czytałam. Tolerancja. rozsądek i człowieczeństwo promieniują z każdej strony. Amanda Vickery . ‚The Guardian”

Zachowuje porywający chłopięcy entuzjazm i energię… W tej niewielkiej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. których nigdy nie ośmieliłeś się zadać. Margaret Drabble. „New Statesman”

Fantastyczna praca. John Banville. „The Irish Times”

Przyjemność podróżowania przez wieki. Każda strona skrzy się humorem i mądrością autora – czytając ma się wrażenie. jakby Gombrich z dobrotliwym błyskiem w oku przenosił czytelnika w czasie. Ben Schott. „The Observer”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Historia medycyny dla każdego

Autor: Gajda Zdzisław

Popularna i autorska wersja historii medycyny. napisana gawędziarskim stylem. pełna dygresji i osobistych przemyśleń Zdzisława Gajdy – profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dlaczego Kazimierz Wielki zmarł bez męskiego potomka? Jaka choroba była przyczyną niepłodności Zygmunta Augusta?

Przedwczesna śmierć Stefana Batorego wywołała oskarżenia wobec jego lekarzy. posądzano ich o otrucie króla na zlecenie Rosji. Dopiero po kilkuset latach współcześni medycy wystawili diagnozę: nieuleczalna choroba nerek.

Gdy Ludwik Pasteur wprowadził w połowie XIX wieku szczepienie ochronne przeciw wściekliźnie. nauka nie miała jeszcze pojęcia o immunologii i wirusologii. Gdyby czekał na naukowe uzasadnienie swoich poczynań. wiele istnień ludzkich straciłoby życie.

W bitwie pod Waterloo. Napoleon – bóg wojny. który zazwyczaj ze wzgórza. siedząc na koniu. wydawał na bieżąco rozkazy i zagrzewał do walki swoich wiarusów. tym razem. zniewolony ostrymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi spędził większość czasu w latrynie. W jakim stopniu choroba cesarza miała wpływ na tragiczny wynik bitwy?

Skutkiem choroby nadciśnieniowej są zmiany w naczyniach krwionośnych wszystkich narządów. nie wyłączając mózgu. A to prowadzi do zaburzeń koncentracji. osłabienia pamięci. zmian osobowości. trudności w nawiązywaniu kontaktu. zaniku inteligencji. W Teheranie w 1943 i w Jałcie w 1945 roku spotkało się trzech przywódców państw. zarazem trzech poważnie chorych na nadciśnienie.

Gawęda o historii medycyny – od epoki kiedy zeszliśmy z drzew. do czasów. kiedy na powrót zaczęliśmy się do nich przypinać łańcuchami.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Mordercza układanka

Autor: Britton Paul

Jak zareagować. gdy ktoś wyznaje. że ma w piwnicy własnoręcznie zbudowane krzesło elektryczne?

Co zrobić. gdy twój pacjent jest bandziorem. który łamał ludziom nogi. ale jego największym problemem jest to. co myśli jego mama?

Czy psycholog zamknięty w jednym pomieszczeniu z człowiekiem. którego wysłał do więzienia. może czuć się bezpieczny?

Najsłynniejszy brytyjski profiler Paul Britton w swojej książce pasjonująco opowiada o pracy psychologa sądowego. Brutalni przestępcy. ofiary przemocy szukające zemsty. a nawet człowiek wierzący. że jest wilkołakiem – to z nimi konfrontuje się sam na sam podczas sesji za zamkniętymi drzwiami gabinetu. Tam rozgrywa się psychologiczna gra. której celem jest znalezienie odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: kim jesteś i dlaczego taki się stałeś?

24.6: https://woblink.com/ebook/dziedziczka-cieni-czarne-kamienie-ksiega-2-anne-bishop-170567u

Cena:prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, przemysław wywiał, battle brothers poradnik, trendy w turystyce, teresa famulska, autoteliczna, grzech gordian melissa darwood pdf, małgorzata musierowicz kłamczucha audiobook, patofizjologia pdf, parabellum prędkość ucieczki, chmielarz podpalacz, chyłka kasacja książka, biomechanika układu ruchu człowieka pdf, ogród kobiet, brzezina iwaszkiewicz pdf, kompulsywne objadanie się pdf…