Płynność obrotu a stopa zwrotu z akcji notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Płynność obrotu a stopa zwrotu z akcji notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Autor: Agata Gniadkowska-Szymańska

Płynność obrotu zawsze miała istotne znaczenie dla praktyków działających na rynkach kapitałowych. chociaż w początkowej fazie rozwoju współczesnych finansów nie była ona w należytym stopniu rozważana na gruncie teorii. Za szczególnie istotne w tym zakresie uważane są prace Amihuda i Mendelsona. którzy w sposób teoretyczny i poprzez badania empiryczne wykazali istnienie związku pomiędzy stopą zwrotu z akcji oraz płynnością mierzoną spreadem na rynku amerykańskim. Dalsze analizy potwierdziły postawioną przez nich tezę. że płynność wywiera istotny wpływ na ceny akcji i stopy zwrotu.

W publikacji omówiono rolę płynności aktywów kapitałowych. koncentrując się na związk

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/151875/pdf

1:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/147777/epub

1:

:

Cena:


Podróż na Wschód

Autor: Hermann Hesse

Podróż na Wschód. nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego. Gry szklanych paciorków. rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji. Cel wyprawy. Wschód. symbolizuje wewnętrzne odrodzenie. a jej uczestnicy są wędrowcami na pograniczu kultur. przeszłości i teraźniejszości. swoistym pochodem wiernych. o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód. do Ojczyzny Światła. nieprzerwanie i od wieków. był on w drodze od całych stuleci. zmierzając do świetlistej krainy cudu. do Ojczyzny. […] Naszym celem był nie tylko Wschód. czy raczej: nasz Wschód był przecież nie tylko jakimś krajem czy pojęciem geograficznym. lecz również ojczyzną i młodością duszy. znajdował się wszędzie i nigdzie. Był jednością wszystkich czasów”.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 24


ISBN

9788365707192: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/wypedzenie-gerty-schnirch-katerina-tuckova-147728u

Cena:


Podróże króla Madagaskaru

Autor: Jean-Christophe Rufin

Historia. której kanwą jest burzliwe życie hrabiego Maurycego Beniowskiego. Bohaterem jest młody szlachcic. urodzony w Europie Centralnej. współczesny Woltera i Casanovy. Kolejno oficer. więzień. żeglarz i kapitan ekspedycji. która przemierzyła szlak od Syberii po Chiny. by ostatecznie dotrzeć do Madagaskaru. Z kapitana nasz bohater staje się królem wyspy i walczy z oddaniem o jej niepodległość.

Powieść napisana żywym językiem. pełna namiętności i energii.

Jean-Christophe Rufin otrzymał w 2001 r. nagrodę Goncourtów za książkę Rouge Brésil.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 25


9788328711686

Wydawnictwo: MUZA SA

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/rob-swoje-anna-czajkowska-sarah-knight-147425u: https://woblink.com/product-publication/download/147425/epub

Cena:philip roth kompleks portnoya, zuzanna schnepf kołacz, apartament w paryżu musso, haratischwili nino, nowe oblicze greya audiobook darmowy, kozubski neurologia, przedwiośnie bohaterowie krótko, wielka trwoga marcin zaremba, rynek finansowy i jego mechanizmy, paluchowski diagnoza psychologiczna, seansów, zew boethiah, polska w xiv wieku, zaburzenia lipidowe co to jest, dietrich podstawy konstrukcji maszyn, nacht, wino kobiety i śpiew, fizjoterapia w psychiatrii…