Dobre matki

Dobre matki

Autor: Alex Perry

Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem.

Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako ‘ndrangheta. działa w 120 krajach. zarządza bilionami euro. piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry. camorry. kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie.

 

Wpływa też na sytuację polityczną na świecie – szantażowała rządy Tajlandii i Indonezji. Prawdopodobnie to ona stała za śmiercią dziennikarza Jána Kuciaka i wywołała kryzys polityczny na Słowacji.

Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne. a organizacji nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną.

49.99: https://woblink.com/ebook/powstanie-i-upadek-iii-rzeszy-william-l-shirer-175028u

Cena:


Rozmowy z katem [2018]

Autor: Kazimierz Moczarski

„Do widzenia. Herr Moczarski. do zobaczenia niedługo u św. Piotra!” – mówi Stroop na pożegnanie. idąc na egzekucję. Czy można sobie wyobrazić podobną sytuację? Taki sam wyrok. wyrok śmierci. wydany na bezlitosnego nazistę i bohatera Armii Krajowej przez Polskę Ludową?

Chociaż oprawcy w więzieniu mokotowskim mają wyjątkową wyobraźnię – poddają Moczarskiego 49 rodzajom tortur – on sam również wpada na oryginalny pomysł. Zachęca nazistę do szczerych zwierzeń. Zapamiętuje wszystko.

Dziś możemy czytać jedną z najważniejszych rozmów. jakie kiedykolwiek się odbyły. To rozmowa śmiertelnych wrogów w celi śmierci. Różnica między nimi jest taka. że tylko jeden z nich dostał sprawiedliwy wyrok.

Wydawnictwo: Znak

Cena:


Dziennik 1949-1956

Autor: Sándor Márai

Drugi tom (tom pierwszy 2016 r.) bardzo rozszerzonego wyboru dzienników Sándora Máraiego (1900–1989). jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych pisarzy węgierskich.

Pisanie dziennika autor Wyznań patrycjusza rozpoczął w 1943 roku i kontynuował aż do samobójczej śmierci w 1989. W „Czytelniku” ukazał się dotychczas jednotomowy wybór z tego niezwykle obszernego diariusza. Publikowany obecnie tom. obejmujący lata 1949–1956. stanowi drugą część nowej. pięciotomowej edycji.

Dziennik Máraiego to dzieło intelektualisty. który w swoich notatkach zawarł refleksję nad światem. przemyślenia z lektur. ocenę socjologiczną i moralną współczesnych społeczeństw. namysł nad kondycją ludzką. Głębia myśli. bezwarunkowa uczciwość w ocenianiu otoczenia i siebie same

23.9: https://woblink.com/ebook/martwe-jezioro-olga-rudnicka-27923u

Cena:


Ucieczka ze snu

Autor: Jayne Ann Krentz

Adelaide Blake zjawia się w Burning Cove nie wiadomo skąd. Jest zdecydowana zacząć w tym kalifornijskim miasteczku wszystko od początku. I nie pozwolić. by ktoś odkrył jej przeszłość.
Zaczyna pracę w herbaciarni. gdzie codziennie spotyka stałych gości nadmorskiego kurortu: słynnych aktorów i hollywoodzkie grube ryby.
Jednym z klientów jest Jake Truett. tajemniczy młody biznesmen. który przyjechał tu odzyskać siły. A przynajmniej tak twierdzi…
W Burning Cove nikt nie jest tym. kim się wydaje. W ten świat pozorów wkracza medium i wróżka filmowych gwiazd. madame Zolanda – i staje się ofiarą własnej krwawej przepowiedni. Kiedy ginie zamordowana. Adelaide i Blake zostają wciągnięci w krąg fałszu i podstępów.
Żadne z nich nie przypuszcza. że w tym mrocznym

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 20.99


Nadgryzione jabłko

Autor: Chrisann Brennan

Steve Jobs jakiego nie znaliśmy. Osobiste i wyjątkowe spojrzenie wieloletniej partnerki twórcy Apple i matki dziecka. do którego przez wiele lat się nie przyznawał. Steve Jobs zostawił trwały ślad w rozwoju ludzkości. Bezgranicznie fascynowała go technologia. a on sam odważnie kroczył własną drogą.

Chrisann Brennan poznała go jeszcze w szkole średniej. pod szorstką powierzchownością dostrzegając wartości często niezauważane przez innych: otwarty umysł. błyskotliwość. wizjonerstwo. Pociągały ją w Jobsie przede wszystkim uduchowienie. młodzieńczy zapał i idealizm. Te cechy wywołały zauroczenie. które z czasem przerodziło się w miłość. Ale geniusz miał też swoje ciemne strony. o których Brennan nie boi się wspominać. Chłód. nieobecność i zamykanie się w sobie ta

29.9: https://woblink.com/ebook/na-gwiazdzistych-morzach-sara-sheridan-125229u

Cena:diana palmer pdf za darmo, historyzm maski, adam biernat, sylwia chołota, psychologia różnic indywidualnych, socjologia zmian społecznych, stara baśń audiobook, inteligencja emocjonalna audiobook, erica spindler książki, niezbity dowód, simon i inni, elenor grey, jan słyk, zakazana historia, alternatywne i wspomagające metody komunikacji, metody badań pedagogicznych łobocki, terapia schematów pdf, remigiusz mróz chyłka tom 2…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin