Rosja. Maksym Gorki

Rosja. Maksym Gorki

Autor: Gorki Maksym

Mam nadzieję. że ta książka wystarczająco wyraźnie świadczy. że nie krępowałem się pisać prawdy. kiedy tego chciałem. Ale. moim zdaniem. prawda nie jest ludziom potrzebna cała i aż tak. jak im się wydaje. Kiedy czułem. że ta czy inna prawda tylko okrutnie rani duszę. a niczego nie uczy. tylko poniża człowieka. a nie wyjaśnia mi nic o nim – oczywiście uznawałem. że lepiej nie pisać o takiej prawdzie.

Jest przecież niemało prawd. o których powinno się zapomnieć. Są to prawdy zrodzone z kłamstwa i mają one wszystkie cechy tego trującego łgarstwa. które zniekształcając nasze wzajemne stosunki międzyludzkie. uczyniło życie brudnym. bezsensownym piekłem. Po co przypominać o tym. co powinno zginąć? Ten. kto tylko po prostu odnotowuje i rejestruje zło życia. robi niedobrą robotę.

Chciałem na

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 23.99


CÓRKA ZEGARMISTRZA

Autor: Kate Morton

Ojciec wołał na mnie Birdie. mawiał. że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem. córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą. przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę. oszustkę. tę. która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem.

Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie. co naprawdę stało się tamtego lata.

 

Latem 1862 roku grupa młodych artystów. którym przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe. przybyła do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury. szukając inspiracji. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona. druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątk

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Mężczyzna z tuszem na dłoni

Autor: Monika Joanna Cieluch

Hania. Jakub i Olly tuż po ukończeniu szkoły średniej postanowili wyjechać do Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. Los rozdał im sprzyjające karty. Jakub już pierwszego dnia zatrudnił się w renomowanym salonie tatuażu. a Hania i Olly rozpoczęli studia. Nieoczekiwany splot wydarzeń niszczy wieloletnią relację. a drogi trojga przyjaciół rozchodzą się gwałtownie.

Po dwunastu latach spotykają się ponownie i Kuba dowiaduje się. że kobieta. której nigdy nie przestał kochać. planuje ślub z innym. Zdesperowany postanawia podjąć jeszcze jedną próbę. by odzyskać Hanię. Proponuję jej wspólne spędzenie pięciu dni. podczas których zamierza udowodnić Hani. że to właśnie nim smakuje jej szczęście.

Czy Jakubowi uda się odzyskać serce ukochan

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4


Buntowniczka

Autor: Lisa Kleypas

Druga część bestsellerowego cyklu Ravenels.

Szalona ambicja i pracowitość wzniosły Rhysa Winterborne’a na szczyty bogactwa i wpływów. Twardy Walijczyk przywykł. że w interesach i w życiu musi mieć wszystko. czego zechce. Kiedy poznaje nieśmiałą. arystokratyczną lady Helen Ravenel. ma tylko jeden cel – zdobyć ją. Nawet. jeśli miałby jej zabrać cnotę i potajemnie poślubić…

Helen ma niewiele kontaktów z cyniczną i pełną blichtru londyńską socjetą. Kiedy pojawia się Rhys. w spokojny świat Helen wdziera się burzliwe uczucie i pożądanie. o których czytała tylko w książkach. Wszystko się komplikuje. kiedy Helen dla miłości musi się zbuntować przeciwko konwenansom swojej epoki. a potem wyznać Rhysowi sekret. który zniszczy ich miłość…

Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka. laureatka nagrody RITA. autorka licznych współczesnych i historycznych romansów. które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6księga judaizmu, ebooki swiatczytnikow, alfred szklarski książki, kosmiczne zachwyty chomikuj, logistyka międzynarodowa pdf, prowadź swój pług przez kości umarłych audiobook, magbet pdf, mein kampf w polsce, odrzucenie rówieśnicze, tułaczka odyseusza jan parandowski, ben collins jak prowadzić pdf, beata pawlikowska jasnorzewska, majewska beata, kieżun patologia transformacji…