Głupcy. oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy

Głupcy. oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy

Autor: Roger Scruton

Krytyka współczesnej myśli lewicowej

W Głupcach. oszustach i podżegaczach Roger Scruton. jeden z najważniejszych krytyków środowisk lewicowych zachodniej cywilizacji. przygląda się sylwetkom najbardziej wpływowych myślicieli nowej lewicy. Scruton rozpoczyna od bezlitosnej analizy filozofii nowolewicowej. a kończy krytyką najważniejszych jej filarów. Dokonuje ponownej oceny największych lewicowych myślicieli. takich jak E.P. Thompson. Ronald Dworkin. R.D. Laing. Jürgen Habermas. György Lukács. Jean-Paul Sartre. Jacques Derrida. Slavoj Žižek. Ralph Miliband oraz Eric Hobsbawm.

Scruton stawia pytanie. jak wygląda dzisiaj nowa lewica i jak zmieniła się od 1989 roku. Pokazuje również. w jaki sposób pretensje klasy robotniczej przeniesiono do debaty na temat praw kobiet. gejów oraz problem imigrantów. Zastanawia się. czym można by zastąpić radykalny egalitaryzm. oraz próbuje dociec. dlaczego w środowisku intelektualnym wciąż dominują poglądy antynomiczne. Czy możliwe jest zatrzymanie nurtu lewicowego bez uciekania się do wiary religijnej?

Scruton rozważa te niezwykle istotne kwestie w sposób umiejętny. zrozumiały i przejrzysty. Rezultatem jest miażdżąca krytyka współczesnej filozofii lewicowej.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39


ISBN

9788375368475: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/piaskun-lars-kepler-11524u

Cena:


The Foxhole Court

Autor: Nora Sakavic

Neil Josten jest zapalonym graczem Exy. który podpisał kontrakt z drużyną Uniwersytetu Stanowego Palmetto. Niezbyt wysoki. ale szybki. posiada ogromny potencjał – jednak… jest też uciekinierem oraz synem groźnego przestępcy znanego pod pseudonimem Rzeźnik. 

Podpisanie kontraktu z drużyną uniwersytecką Lisów wydaje się więc ostatnią rzeczą. jaką chłopak taki jak Neil powinien robić. Drużyna jest bowiem znana szerszej publiczności; zdjęcia. na których znajdzie się jego wizerunek. mogłyby ściągnąć na niego niepotrzebną uwagę. Kłamstwa pozwolą mu zachowywać pozory jedynie tak długo. dopóki ktoś nie pozna jego prawdziwej tożsamości. Jeśli prawda wyjdzie na jaw. będzie martwy. 

Ale Neil nie jest jedyną osobą w drużynie. która coś ukrywa. Jeden z nowych zawodników Lisów. to ktoś z jego p

1:

Cena:katarzyna piłat, fedon platon, testy chłopcy z placu broni, rozwój zawodowy definicja, tatarkiewicz historia estetyki pdf, virion adept chomikuj, podstawy dietetyki książka pdf, jane harvey-berrick, redemptoris mater encyklika, christina lauren szalona noc pdf, zima w lizbonie, zaklinacz taran matharu, świat człowieka świat kultury, maksimum osiągnięć pdf, dwunaste: nie myśl, że uciekniesz, ferrante genialna przyjaciółka…