Włoskie szpilki

Włoskie szpilki

Autor: Magdalena Tulli

Aby żyć. matka musiała odgrodzić się od swojej przeszłości.

Aby żyć. córka musiała się zmierzyć z przeszłością matki.

Opowieść o tym. że to. co ukryte. często ma największy wpływ na nasze życie.

„Gdyby krytycy literaccy mogli – wzorem środowiska filmowego. które zgłasza swojego kandydata do Oscara – każdego roku proponować szwedzkim akademikom książkę. pod koniec tego roku wybrałbym Włoskie szpilki Tulli”. 

– Grzegorz Wysocki. Dwutygodnik –

„Każda książka Tulli jest medytacją pełną współczucia”.

–– Tadeusz Sobolewski. „Gazeta Wyborcza” –

„Jej pisarstwo to dowód. że można przemienić oczywiste w nadzwyczajne. brudne treści w Czystą Formę. nawet wtedy. gdy ścigają nas lęki. których ni

:

Cena:


Madame Zero i inne opowiadania

Autor: Sarah Hall

Premierowy wybór prozy wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej pisarki Sarah Hall. Niezwykły zbiór zmysłowych. czasem mrocznych opowiadań. które rozgrywają się w zaskakujących krajobrazach – wiejskich. przemysłowych. psychologicznych – nieustannie rezonujących niepokojem.

Czy akcja toczy się podczas apokaliptycznej burzy. na lokalnym basenie czy w sali operacyjnej. opowiadania Hall zamieszkują głęboką krainę między naturą a miastem. codziennością a surrealizmem. ludźmi a zwierzętami.

„Tak przerażająco doskonały. że jego lektura jest niemal bolesna. Z pewnością najlepszy zbiór opowiadań. jaki czytałem od dekady”.

– Wells Tower

„Wyjątkowa. wciągająca. przerażająca i autentyczna”.

– „Guardian”

„Dwukrotnie nominowana do N

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 20.9


EPUB.MOBI

184962: 4.49

https://woblink.com/product-publication/download/184962/epub

:

Cena:


Demon

Autor: Łukasz Henel

Demoniczny zbrodniarz i eksperymenty okultystyczne

Jan Piołun.  cierpiący na nieuleczalną chorobę chirurg z Poznania wyjeżdża w Góry Sowie do cieszącego się złą sławą schroniska na Wilczycy. Nie zdaje sobie sprawy. że jego przyjazd wywoła lawinę dramatycznych zdarzeń oraz przebudzi nadnaturalne siły.  Tymczasem w okolicy dochodzi do makabrycznych zbrodni oraz tajemniczych zdarzeń. Policjant Dominik Lamberg coraz wyraźniej dostrzega paranormalny kontekst sprawy i wespół z miejscowym góralem rozpoczyna prywatne śledztwo. Czy uda się rozwikłać sekret schroniska na Wilczycy i powstrzymać zło? 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30prus opowiadania, przebieg wielkiego kryzysu gospodarczego, jasnowidze wróżbici, rodzina w kryzysie, kpa komentarz, bad boys girl 2, interpretacja wyników badań krwi online, rozmowy z katem pdf, spacer zdrowie, choroba nieuleczalna, ferdydurke charakterystyka, gra lego piraci z karaibów, wojna chocimska potocki, kampanie cienia, tworzenie rzeczywistości, cukierku ty łobuzie ebook, człowiek to zwierze, piotr zychowicz niemcy, mego, 365 dni blanka lipińska pdf…