Jurata

Jurata

Autor: Anna Tomiak

Dziewięćdziesiąt lat temu zauroczeni swoim morzem Polacy zamarzyli o kurorcie z prawdziwego zdarzenia. Jurata natychmiast stała się ulubionym miejscem wakacyjnych pobytów ówczesnych elit. Można tu było spotkać Wojciecha Kossaka. zajeżdżającego przed swój dom lśniącym automobilem. Plażą przechadzał się prezydent Mościcki. a w luksusowych pensjonatach zatrzymywały największe gwiazdy z Bodo. Smosarską i Kiepurą na czele.

Krótka przedwojenna historia zakończyła się we wrześniu 1939 roku. Letnicy wyjechali. a Niemcy skwapliwie korzystali z jurackiej infrastruktury. Odpoczywali tu lotnicy Luftwaffe i młodzież z Hitlerjugend.

Po wojnie władza ludowa usiłowała zmienić elitarny charakter kurortu na egalitarny. W najbardziej atrakcyjnych miejscach wzniesiono ośrodki FWP. wyburzano przedwojenne wille i wycinano sosny. Ale nawet pod nowymi rządami Jurata zachowała swój swobodny styl przechowywany we wspomnieniach i anegdotach.

W XXI wieku w miejscu dawnej Juraty wyrasta nowa. ze szkła. betonu i stali. Historia toczy się dalej.

Anna Tomiak opowiada o nadmorskim kurorcie od jego początków w 1928 roku. przez zmianę w centrum wczasów pracowniczych. aż po powrót do elitarności w latach 90. i czasy współczesne.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 37.9


ISBN

9788380170056: Wydawnictwo

O pracę. która z okazji dwudziestolecia III Rzeczpospolitej podsumowywała by legitymizację procesu transformacji ustrojowej w Polsce. po prostu „aż się prosiło”. Dobrze. bardzo dobrze się stało. że taka książka została przygotowana. Jej koncepcja została przemyślana w sposób przekonywający: rozprawa składa się z trzech części – pierwsza zawiera omówienie aspektów teoretycznych. druga odnosi się do wyników badań empirycznych. trzecia dotyczy działań praktycznych w procesie legitymizacji.

Z recenzji prof. dr. hab. Władysława Markiewicza (Polska Akademia Nauk)

Na tle innych opracowań poświęconych problematyce legitymizacji dzieło warszawskich politologów b

23: https://woblink.com/ebook/studia-z-etyki-slowa-pawel-kucinski-anna-cegiela-laura-polkowska-marzena-stepien-146957u

Cena: Anna Cegieła


SPACE – Socio-Political Alternatives in Central Europe

Autor: Katarzyna Sobolewska-Myślik

The book Socio-political Alternatives in Central Europe (SPACE) is firstly innovative in character while being in its entirety devoted to the organisations and social movements operating within the area that lies between the state and society; organisations which constitute a challenge to those subjects active within mainstream politics. first and foremost for existing political parties. The editors of the volume – two well-known Polish researchers into political parties – Katarzyna Sobolewska-Myślik and Dominika Kasprowicz invited contributions from academics based in four Central European countries: the Czech Republic. Poland. Slovakia and Hungary. to present the forms and ways of operation for the said socio-political alternatives; somethi

23: https://woblink.com/ebook/wybrane-idee-partie-i-organizacje-polityczne-bliskiego-wschodu-filip-ilkowski-stanislaw-sulowski-146938u

Cena: Stanisław Sulowski


Złodziej snów

Autor: Andrzej Syska-Szafrański

Alkoholowy zespół abstynencyjny to urojenia. majaki. bezsenność i lęk. Czy właśnie tego doświadcza Fryderyk. który postanawia przestać pić? Mieszka z matką. a jego życie obraca się wokół kolejnych butelek wódki wypitych wraz z kumplami i sprzątania za grosze podwórek w kamienicach. Kiedy przez nieuwagę niszczy pamiątkową szkatułkę. której matka nigdy nie pozwala dotykać. wypada z niej stara czarno-biała fotografia. Od tego czasu Fryderyka nękają koszmary. w których główną rolę odgrywają przerażające niebieskie wrony przemieniające się w ludzi ze zdjęcia.

Czy to skutek delirium tremens. czy może jednak realne niebezpieczeństwo?

Andrzej Syska-Szafrański. urodzony w Kielcach w 1969 roku. Z wykształcenia artysta malarz i pedagog. Jego pasją jest pis

32: https://woblink.com/ebook/przewodnik-po-polsce-z-filozofia-w-tle-grzegorz-senderecki-148117u

Cena:


Hausa and Chadic Studies

Autor: Nina Pawlak

Publikacja poświęcona jest profesorowi Stanisławowi Piłaszewiczowi – wybitnemu polskiemu uczonemu zajmującemu się badaniami afrykańskimi. Tom zawiera artykuły koncentrujące się na badaniach nad językiem i literaturą Hausa i – szerzej – na badaniach czadyjskich. Wśród autorów są zarówno przedstawiciele trzech pokoleń uczniów Profesora jak i wielu uczonych z innych krajów.

This volume is dedicated to Professor Stanisław Piłaszewicz – a prominent Polish scholar working in the field of African studies. It is a great honour and pleasure for us to mark the occasion of his 70th birthday with a volume which includes articles focusing on the most spectacular area of his research interests. namely Hausa and Chadic studies.

Wydawnictwo: Elipsa

Cena:365 dni ebook za darmo, jacek kudła, pzwl kod rabatowy, książka dziewczyny z dubaju, podstawy ekonomii milewski pdf, kaprys milionera frączyk pdf, mściwy, krzyś niania i ja, skazy na pancerzach, czy to pierdzi, www.miau.pl, romantyczność motywy, beata wieczorek homoseksualizm, chyłka ebook, nieznośny milioner, allen carr audiobook free, anioły o brudnych twarzach, wielki ogarniacz życia we dwoje, wszystkie moje mamy, pod wpływem substancji elex…