Wielcy zapomniani Dwudziestolecia

Wielcy zapomniani Dwudziestolecia

Autor: Paweł Rzewuski

Wszystkie natomiast są prawdziwe. Inspirują i uczą historii w niesztampowy sposób.

W książce przedstawiono sylwetki następujących postaci:

  • Stefan Grabiński – polski Edgar Allan Poe
  • Franc Fiszer – Sokrates Warszawy
  • Alfred Tarski – twórca definicji prawdy
  • Bolesław Wieniawa-Długoszowski − poezja. szabla i wódka
  • Jan Łukasiewicz – logik nieklasyczny
  • Aleksander Wat i jego Bezrobotny Lucyfer
  • Kazimierz Dąbrowski – (anty)psychiatra
  • Zula Pogorzelska – „urocze zjawisko”
  • Kazimierz Ajdukiewicz – twórca definicji znaczenia

Wydawnictwo: Histmag

Cena: 5.9


Precedens

Autor: Remigiusz Mróz

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi. że za moment popełni przestępstwo. i chce. by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się. jak zapobiec tragedii. jest już za późno. Kobieta brutalnie morduje swoją ofiarę. a wszystko to transmituje w mediach społecznościowych.

Śledczy dysponują niepodważalnymi dowodami w postaci nagrania oraz śladów DNA – i nie mają wątpliwości co do winy aktorki. Ta jednak nie przyznaje się do zarzucanego czynu. zapewniając Chyłkę i Kordiana. że w istocie popełniła przestępstwo doskonałe. I że nie zostanie za nie skazana.

 

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 17.59


https://woblink.com/product-publication/download/153811/epub

1:

:

Cena:


Odyssey One. Tom 6. Przebudzenie Odyseusza

Autor: Evan Currie

Powstrzymać nieuniknione. Taka jest misja Erica Westona. kapitana okrętu Konfederacji „Odyseusz”. patrolującego rubieże przestrzeni Priminae i starającego się przewidzieć kolejne ataki Imperium. Dzięki stworzonemu przez Ziemian napędowi tranzycyjnemu ludzkość może mieć szansę w walce z przeważającymi siłami wroga. 

Gdy jednak „Odyseusz” stara się powstrzymać siły Imperium przed zdobyciem tajnych danych. które w nieodpowiednich rękach mogą doprowadzić do katastrofy. systemy okrętu zaczynają zachowywać się coraz bardziej chaotycznie. a załogę nawiedzają widmowe postacie. Weston i jego załoga muszą się zmierzyć nie tylko z wrogiem. ale i z własnym okrętem. który nagle wydaje się ożywać. 

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 29.79pozytywna dyscyplina jane nelsen pdf, mały traczyk pdf, luca vitiello cora reilly pdf, daniel berg, jacek pałkiewicz książki, kredziarz pdf, darmowe ksiazki pdf, krzysztof spadło skazaniec tom 5, riposta co to, 39 wskazówek, jedyny i niepowtarzalny ivan, kontrapulsacja wewnątrzaortalna zadania pielęgniarki, tomasz jedynak, adam michnik młody, wszystkie mudry lecznicze pdf, chłopcy z placu broni audiobook tadeusz olszański…