The Marne

The Marne

Autor: Edith Wharton

American writer Edith Wharton is known for her novels of manners set in old New York; yet much of her adult life was spent in France. She lived in Paris throughout World War I and was heavily involved in refugee work. She was a hugely successful writer and the first woman ever to win the Pulitzer Prize for her novel „The Age of Innocence”. In this 1918 novella. we are introduced to the story of 15-year-old Troy Belknap who is from a wealthy family in New York but yearns to serve in the area of France along the Marne River where critical World War I battles took place. known as The Marne. Wharton takes the reader on a dizzying journey down the line between Troy’s rose-colored. heroic ambitions. the grim realities of the war. and the often hollow and ugly attitudes of Americans at home.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Syn biskupa

Autor: Irvin Kelly

Miłość. tradycje i zwyczaje oraz bolesne rozterki pomiędzy sercem a rozumem. Po bestsellerowym ‚Synu pszczelarza’ czas na kolejną historię z malowniczej wspólnoty amiszów!

Minął ponad rok. odkąd Leila Lantz przyjechała z matką i rodzeństwem do Bee County w Teksasie. Rok wzlotów i upadków. w czasie którego musiała oswoić się z nową rzeczywistością i pogodzić z tym. że nigdy nie wróci do ukochanego Tennessee. gdzie spędziła dzieciństwo.

Jesse Glick wzbudził jej zainteresowanie. gdy ujrzała go po raz pierwszy. Od początku ich ku sobie ciągnęło. ale on zdaje się ją zwodzić. jak gdyby sam nie wiedział. czego chce. Jeżeli nie jest pewien. dlaczego daje Leili fałszywą nadzieję?

Jest też Will. kuzyn Jesse’a. Próbuje ukrywać swoje uczucia. ale wie. że Jesse ma tajemnicę. która może Leilę wiele kosztować. Pytanie. co kieruje Willem: prawdziwa troska o dziewczynę czy może nie do końca bezinteresowne pobudki.

Leila musi wybrać między bezpieczną przystanią u boku Willa a niepewną przyszłością z Jesse’m. Co dopuści do głosu – rozum czy serce?

Jeśli szukacie czegoś zupełnie innego w dziale romansów lub nie wiecie nic o amiszach. zdecydowanie sięgnijcie po książkę Kelly Irvin. Bardzo polecam!
Beata Woźniak. SłowemMalowane.blogspot.com

Poczułam się wśród bohaterów jak w domu. Tam było tak spokojnie. Może i nie mieli dostępu do najnowszych technologii. dzieci rodziły się w domach. ale było w tym coś magicznego. I niebezpiecznego zarazem (…). Bardzo chętnie znajdę się znów w tym świecie. Jeśli szukacie spokojnej. ale dającej do myślenia opowieści. a przy okazji chcecie poznać społeczność. z którą raczej się nie spotykamy na co dzień. polecam tę książkę.
Maria Derejczyk-Zwierzyńska. Czytelnia-mola-książkowego.pl. o ‚Synu pszczelarza’

Kelly Irvin – bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet. w tym serii Amish of the Bee County. Jej pierwszą częścią jest książka ‚Syn pszczelarza’. która znalazła się w finale The Carol Awards. drugą – ‚Syn biskupa’. W przygotowaniu kolejne części tej ciepłej rodzinnej sagi dziejącej się w gminie amiszów.
Kelly Irvin pracowała jako dziennikarka. specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka w Teksasie z mężem. dwojgiem dzieci i trójką wnucząt.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Abstynenci na Kapitolu

Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898–1939) – najpoczytniejszy polski autor w dwudziestoleciu międzywojennym. Twórca takich nieprzemijających przebojów czytelniczych. jak Kariera Nikodema Dyzmy czy Znachor. żeby wspomnieć tylko te najbardziej znane. Wbrew powszechnemu mniemaniu powieść Kariera Nikodema Dyzmy. wydana w 1932 roku. nie była jego debiutem jako człowieka pióra. Na przełomie lat 1924/1925 T. Dołęga-Mostowicz został felietonistą dziennika „Rzeczpospolita”. We wrześniu 1927 roku za swoje cięte i bezkompromisowe publikacje zapłacił ciężkim pobiciem przez „nieznanych sprawców”. Napastnicy poruszali się. jak wykazało śledztwo. samochodem komendanta głównego Policji Państwowej.

W ręce Czytelników oddajemy e-booka zawierającego kompilację tekstów z dwóch tomó

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Testament Ariany

Autor: Bourdin Francoise

Ariana to ekscentryczna. zamożna dama. która postanowiła uczynić wszystko. by chyląca się ku upadkowi wspaniała niegdyś rezydencja stała się ponownie jej własnością. Jedyną osobą. która zdaje się rozumieć obsesję Ariany. jest jej bratanica Anna. To właśnie ona staje się spadkobierczynią posiadłości Nogaro. Nieoczekiwanie zmusza ją to do podjęcia decyzji. czy starać się za wszelką cenę ocalić własne małżeństwo. czy też przyjąć spadek. którego wszyscy jej zazdroszczą.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dragon

Cena: 32.95na szczycie tom 2 pdf, historia polski pdf, nie mow nikomu coben, język rzeczy, chieny, przytulajka, doping w sporcie pdf, książka kucharska pdf, intertekst, życie po drugiej stronie sylvia browne, gramatyka hiszpańska pdf, ostre stany zagrożenia życia w chorobach wewnętrznych pdf, bieguni audiobook, remigiusz mróz ksiazki, puzyńska rodzanice chomikuj, dziewit meller, sabrina nick…