https://woblink.com/product-publication/download/147765/epub

https://woblink.com/product-publication/download/147765/epub

1:

:

Cena:


Bo to złe kobiety były

Autor: Joanna Puchalska

Joanna Puchalska „Bo to złe kobiety były. Diablice i mącicielki” Złe. niemoralne. wyrachowane. manipulujące otoczeniem. Intrygantki. oszustki. awanturnice w skali rodzinnej. krajowej i europejskiej. Zdrajczynie i agentki obcych mocarstw. Od Jagiellonów po czasy PRL-u. Barbara Giżanka. Wykorzystując podobieństwo do Barbary Radziwiłłówny. skutecznie omotała Zygmunta Augusta. Barbara Brezianka. Oskarżona przed sądem o otrucie teścia i o zgładzenie trzeciego z kolei męża. Podejrzewano ją o przyspieszenie zgonu dwóch poprzednich. Agnieszka Machówna. Piękna i sprytna chłopka udająca szlachciankę. na co dał się nabrać nawet austriacki cesarz Leopold. Maria Teresa Dogrumowa. Doświadczona aferzystka i oszustka. Dla spodziewanej korzyści finansowej rozpowszechniła plotkę o rzekomym spisku na życie króla Stanisław Augusta. Zofia Potocka. Najpiękniejsza kobieta Europy. najpierw żona generała Józefa Witta. potem hrabiego Szczęsnego Potockiego. Zaczynała jako stambulska kurtyzana. Karolina Sobańska. Kochanka Mickiewicza. adresatka jego miłosnych sonetów. a zarazem płatna agentka III Oddziału Kancelarii Cesarskiej w Petersburgu. donosząca m.in. na dekabrystów. Xawera Deybel. Sam Towiański bał się jej niesamowitych oczu. Miała romans z Mickiewiczem i prawdopodobnie urodziła jego dziecko. Janina Broniewska. Fanatyczna komunistka. autorka książek z czerwonego kanonu lektur szkolnych. po wojnie partyjna szara eminencja środowiska literatów. Wanda Wasilewska. Zafascynowana Stalinem. przyjęła obywatelstwo radzieckie i z zapałem uczestniczyła w realizowaniu pojałtańskiego rozbioru Polski. Marzyła się jej siedemnasta republika. Blanka Kaczorowska. Konfidentka Gestapo. wydała wiele osób z Podziemia AK. Po wojnie tajna współpracowniczka służb PRL. „Barbara przy leżącym w łożu mężu postawiła na straży pachołka. sama wymknęła się chyłkiem z domu. Wycelowała i przez okno strzeliła do śpiącego małżonka. kładąc go trupem na miejscu. Kiedy chłopak pilnujący łoża wszczął alarm. świeżo upieczona wdowa wpadła do środka i jęła rozpaczać na widok zabitego”. „We wspomnieniach wykreowała swój obraz jako działaczki silnie uczuciowo związanej z Polską Partią Komunistyczną. troskliwej żony i matki. bezradnej wobec alkoholizmu męża. uległej. która daje sobie wejść na głowę chimerycznej gosposi. Aż trudno uwierzyć. że to ta sama Janina Broniewska. która po wojnie siała postrach w Związku Literatów Polskich”.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Strach

Autor: Stanisław Srokowski

– A księdza Zbigniewa Kłoska – już opowiadał wujek Marian – proboszcza parafii Pilśno w łuckiej diecezji na raty mordowali – nagle urwał.
– Na raty? – matce gwałtownie rozszerzyły się oczy.
– Na raty. Mario! – kiwnął wujek głową.
– Jakże to tak? – matka była roztrzęsiona.
– A tak to! – kontynuował wujek. – Najpierw ręce mu cięli na kawałki. palec po palcu. dłoń po dłoni. a potem gardło poderżnęli sierpem.
– Chryste Panie! Sierpem?! – matka ukryła twarz w dłoniach. I choć już wcześniej słyszała o odciętych głowach. wciąż nie mogła się z tym oswoić.
– Nie tylko jego tak zakatrupili! – zaciskając zęby. burknął dziadek Ignacy. Wszyscy spojrzeli na niego. – Księdza Kamila Barwiona z parafii Korytnica piłą na pół przerżnęli – dodał. Pozostali zastygli. jakby zamienili się w przydrożne figury.
A mnie się słabo zrobiło. Nie wiedziałem. czy mam uciekać z zapiecka. czy też trwać na swoim posterunku z nadstawionymi uszami i słuchać dalej. Poczułem. że mieni mi się w oczach. jakby zaszły mgłą. I ta mgła okrywała już mnie całego.
I wtedy z tej mgły wyłoniła się wiedźma Honorata. Rzadko do nas zaglądała. ale jak przychodziła. wiadomo było. że ze świata nowe wiadomości przynosi.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9788381193986: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/kochalem-zydowke-jerzy-justyn-148973u

Cena:


ISBN

9788381473880: Wydawnictwo

Format

23: https://woblink.com/ebook/w-domu-dave-a-katarzyna-jakubowska-148201u

Cena:


Odmładzanie komórkowe – PDF

Autor: Stekovic Slaven

Biolog molekularny wyjaśnia. jak samodzielnie uaktywnić potencjał regeneracyjny organizmu. który jest w stanie przywrócić nam młodość i zdrowie. Wyjaśnia. iż podstawą jest post i spermidyna. Poszczenie wywiera bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. gdyż może łagodzić dolegliwości związane z chorobami. jak reumatyzm czy zapalenie stawów. a także z zaburzeniami metabolizmu. jak cukrzyca. Taki sam efekt zapewnia nam również spermidyna. opisana przez Autora. naturalna substancja występująca w niektórych produktach. Z książki dowiesz się gdzie znajdziesz jej najwięcej oraz jak ją włączyć do codziennego jadłospisu. Pozostań młodym jak najdłużej.

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Cena: 29.9port cieni, rozwiedzeni w kościele, sprawdzian z ekologii puls życia 3, wieża koronna, mity greckie kasdepke, psychologia podręcznik dla studentów kierunków medycznych pdf, maciej krawczyński, paranormalne zjawiska, łobocki metody badań pedagogicznych pdf, owidiusz sztuka kochania, masa książka pdf, książki na ebook, nisargadatta maharaj, dominik guziak, dawid zgud, mitologia celtycka pdf, dawny ustrój i rewolucja…