Chłopiec pochłania wszechświat

Chłopiec pochłania wszechświat

Autor: Dalton Trent

Przedmieścia Brisbane. 1983: nieobecny ojciec. uzdolniony niemy brat. matka narkomanka. handlarz heroiną w roli ojczyma… Czy życie dwunastoletniego Elego mogłoby być bardziej skomplikowane?

 

Dorastając w zaniedbanej dzielnicy. zamieszkałej przez polskich i wietnamskich uchodźców. Eli próbuje iść za głosem serca. żeby dowiedzieć się. co to znaczy być dobrym człowiekiem. Heroicznie próbuje ratować matkę przed pewną zgubą. Los ciągle jednak rzuca mu pod nogi nowe przeszkody.

 

Najbardziej niezawodnym dorosłym w życiu Elego okazuje się Slim Halliday. czuwający nad nim recydywista i za życia owiany legendą rekordzista udanych ucieczek z więzienia Boggo Road Gaol.

 

Ta pełna oryginalności i uroku historia. osadzona w Australii lat 80. XX wieku. stanowi w

46.99: https://woblink.com/ebook/burze-w-mozgu-aleksander-gomola-o-sullivan-suzanne-181279u

Cena:


1

:

:

Cena:


Bez

Autor: Andrzej Muszyński

Rodzinny dramat w krajobrazie podkrakowskiej wsi. skrytej w cieniu mrocznej jurajskiej doliny

Ona i on. Niespełnione marzenia. wciąż żywe tęsknoty i wspólna pamięć codziennie zasypująca ich furą niesegregowanych śmieci. Przejmująco autentyczna opowieść o bezpłodności. współczesności i pokoleniu dzisiejszych trzydziesto-. czterdziestolatków.

„– Zmiany w psychice bezpłodnych porównuje się do następstw stresu bojowego. choroby nowotworowej. A wie pani. jakie są następstwa tego następstwa?

– Już dość. proszę. Pani nas zniszczy”. (fragment książki)

Andrzej Muszyński nie idzie na kompromisy. W swojej najnowszej powieści podejmuje tematy ważne i niewygodne. dotąd w polskiej literaturze omijane. Własnym. wyjątkowym. szorstkim. poetyckim językiem opowiada o bezpłodności. aborcji. in vitro. depresji. Nie ucieka. nikogo nie udaje. mierzy się z rzeczywistością. I tego samego wymaga od swoich bohaterów.

„To nie jest kolejna powieść o pięknie prowincji. uroku sielskiego życia na wsi i naiwnie widzianych «peryferiów». Bez to opowieść pełna emocji i – jak to w balladzie bywa – odrobinę zdradziecka. którą trzeba czytać uważnie. smakować. Chyba że się zachłannie ją połknie jednego dnia. Jak najlepszy serial. od którego nie można się uwolnić. Przepisów na lekturę książki Muszyńskiego jest wiele. ale najważniejsze. by zacząć go czytać. Bo to wybitny pisarz”. Wojciech Szot. zdaniemszota.pl

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


Oliver Twist z angielskim. Zestaw 3 ebooków

Autor: Marta Owczarek

 

Zestaw zawiera 3 ebooki:

 

– „Oliver Twist” Charles Dickens (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– „Z przygód Sherlocka Holmesa. Tłumacz grecki” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– podręcznik z ćwiczeniami: „Nauka języka angielskiego z książką dwujęzyczną Marta Owczarek.

 

3-pak jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzać czas z książką. Może stać się także nietuzinkowym sposobem nauki języka obcego.

 

Pakiet ebooków jest pełnym kursem językowym łączącym przyjemność czytania z praktyczną nauką języka angielskiego. Zestaw fascynujących książek prezentujemy w dwóch wersjach językowych; polskiej oraz angielskiej.

:

Cena:immanuela kanta, nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych, wyżej niż kondory, stary człowiek i morze pdf free, andrzej olszowski, w krainie piłkarskich bogów, david icke iluzja percepcji pdf, stulecie winnych 3 tom, chaos on deponia osiągnięcia, wallenrod, pan samochodzik i złota rękawica, córka czarownicy, krawczyk agnieszka książki, smok w herbie…