Rodzina Martenów

Rodzina Martenów

Autor: Irena Krzywicka

Powieść. której akcja dzieje się w Warszawie w 1885 roku. przedstawia losy rodziny Martenów. rodziców i czworga dzieci. Pan Marten jest właścicielem niedużej drukarni. zgorzkniała. pełna chłodu żona obwinia go o niezadowalający ją poziom życia rodziny. Najstarszy syn. Gucio. rozpoczyna właśnie życie zawodowe. jego młodszy brat Kamil kończy gimnazjum. Córki Martenów. potulna Hesia i nadwrażliwa Ania. bezustannie poddawane krytyce przez matkę. próbują być dla siebie wsparciem.

Obok życia rodzinnego w powieści ukazane zostają stosunki społeczne panujące w Warszawie w latach 80. XIX wieku i młodzieńcza fascynacja ideami socjalistycznymi.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


ISBN

9788395886713: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/szajka-grendel-lajos-202188u

Cena:


Studium w szkarłacie

Autor: Arthur Conan Doyle

Doktor Watson. weteran wojenny. wraca z Afganistanu do Londynu. gdzie poznaje osobliwego detektywa Sherlocka Holmesa. Okazuje się. że obaj mężczyźni potrzebują mieszkania. Postanawiają zamieszkać wspólnie na Baker Street. Wkrótce Holmes otrzymuje prośbę o rozwikłanie sprawy tajemniczego morderstwa. Nieocenioną pomoc detektyw otrzyma od nowego współlokatora. Sięgnij po ‚Studium w szkarłacie’ i dowiedz się. jak wyglądały początki przyjaźni jednego z najsłynniejszych duetów w historii literatury.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


Alkoholowe dzieje Polski

Autor: Jerzy Besala

Na kartach tej obszernej księgi rysuje się obraz polskiego picia od czasów piastowskich aż do końca trwania Rzeczypospolitej szlacheckiej. Bywało śmiesznie. ale i strasznie – czego dowodzi wiele przykładów i opisów przywołanych przez Jerzego Besalę na podstawie źródeł epoki.

Autor skupił się na wpływie alkoholu na życie społeczne i kulturowe. Opisał barwnym językiem. jak piła szlachta. magnaci. wojsko. dworzanie. poeci. dyplomaci. mieszczanie i chłopi. Poszukał odpowiedzi. czy piliśmy inaczej i więcej niż Niemcy. Rosjanie. Szwedzi. Kozacy. Węgrzy. Tatarzy. Turcy. Włosi. Holendrzy. Francuzi. Ukazał przykłady ewidentnych uzależnień i wpływ picia alkoholu na dzieje Polski: wojny. politykę. religię. dyplomację. podejmowanie decyzji. zachowania zbiorowe. Jak pisze autor. „sprzęgnięcie alkoholu z polityką bywa śmiertelne”.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48notatki samobojcy, cham niezbuntowany, ajschylos sofokles eurypides, tylko dla doroslych, jakub niedbalski, test wisc-r, rozwój osobisty pdf, totem inteligencki, grzech. gordian. tom 1 pdf, 50 twarzy greya tekst pdf, plastusiowy pamiętnik lektura, joanna balicka, ten dzień docer, dorota karaś…