Nero

Nero

Autor: Sarah Brianne

Dla Nero. króla Legacy Prep. Elle jest tylko zadaniem do wykonania – jego przepustką do mafijnych szeregów i szansą na zdobycie uznania w oczach własnego ojca. Chłopak nigdy nie znał takiej dziewczyny jak ona. Jedyne panny. które kiedykolwiek zaprzątały jego myśli. to te. które wskakiwały mu do łóżka. I to wtedy. kiedy mówił im. że mają to zrobić.

Elle się boi.

Dla Elle Nero był tylko ciekawym zjawiskiem. które lubiła podziwiać z daleka. Obserwowała go jak film. na którego oglądanie nie miała czasu. Jej codzienna rzeczywistość była walką o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnienie ochrony najbliższej przyjaciółce. Chloe.

Zły czas. złe miejsce.

Kiedy Elle przez przypadek staje się świadkiem porachunków mafijnych. drogi jej i Nero w końcu się

1:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/35002/epub

1:

:

Cena:


Złączeni honorem

Autor: Cora Reilly

Aria Scuderi. pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago. walczy o niezależność. mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice zaręczyli ją z Lucą „Imadło” Vitiellim. najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry. aby zapewnić pokój między rodami.

Kiedy Aria kończy osiemnaście lat. nadchodzi dzień. którego obawiała się od dawna – ma stanąć z Lucą na ślubnym kobiercu.

Arię przeraża myśl o poślubieniu niemal obcego mężczyzny. a jeszcze większy strach wzbudza w niej świadomość. że jej przyszłemu mężowi nadano przydomek po tym. jak skręcił komuś kark.

Luca zawdzięcza tytuł najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera swojemu wyglądowi. bogactwu i drapieżnemu. władczemu

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 20.3


Mężczyźni objaśniają mi świat

Autor: Rebecca Solnit

Zbiór błyskotliwych tekstów amerykańskiej feministki i historyczki.

Zaczyna się niewinnie. od czegoś. co przy pewnej dozie dobrej woli można by uznać za towarzyską niezręczność. Podczas przyjęcia pan domu nie przyjmuje do wiadomości. że rozmawia z autorką książki. którą właśnie jest jej łaskaw objaśniać. Rebecca Solnit widzi jednak w tym zdarzeniu coś więcej. coś. z czym stykają się na co dzień miliony kobiet na świecie: przejaw symbolicznej przemocy ze strony mężczyzn. emanację patriarchalnego systemu. w którym funkcjonujemy. To jednak zaledwie czubek góry lodowej – autorka opowiada o innych zdarzeniach (często obficie relacjonowanych przez media). w których ujawnia się symboliczna lub nawet fizyczna przemoc wobec kobiet (w Stanach Zjednoczonych co 6 minut zgłaszany jest gwałt. a są to bardzo zaniżone statystyki). Jednocześnie Solnit wpisuje sytuację i prawa kobiet w szerszy geopolityczny i kulturowy kontekst. Przywołuje też dwie inne wybitne eseistki: Virginię Woolf i Susan Sontag. z którymi podejmuje dialog i polemizuje. Lekki styl i bystrość wywodu sprawiają. że od tekstów Solnit trudno się oderwać. Z pewnością powinny one dać do myślenia zarówno kobietom. jak i mężczyznom – są aktualne aż do bólu.

Rebecca Solnit jest amerykańską eseistką. historyczką i działaczką feministyczną. Napisała kilkanaście książek z pogranicza antropologii. filozofii i polityki. m.in. wielokrotnie nagradzaną Eadweard Muybridge and the Technological Wild West oraz Wanderlust: A History of Walking. Publikuje w wielu pismach. m.in. “Harper’s Magazine” i “Guardian”. 

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 29


ISBN

9788381295635: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/o-polnocy-w-czarnobylu-nieznana-prawda-o-najwiekszej-nuklearnej-katastrofie-adam-higginbotham-170287u

Cena:stolarstwo książka, gandhi autobiografia, trzeci klucz jo nesbo, prognozowanie gospodarcze, tomasz jelonek, olga tokarczuk bieguni pdf, blanka lipinska ksiazki, mitologia słowian, expeditions viking misje, pawel bryla, smocza straż tom 3, kazuo ishiguro okruchy dnia, turystyka zdrowotna definicja, ove logmansbo połów…