Baba Jaga w Ameryce

Baba Jaga w Ameryce

Autor: Dmitroca Zbigniew

Przygody energicznej starszej pani z dawką absurdalnego humoru stanowią doskonałą propozycję dla dzieci. które kontynuują naukę samodzielnego czytania. Lektura ‚Baby Jagi w Ameryce’ zapewnia czytelnikom kosmos doznań: rodzinną tajemnicę. zagadkę do rozwikłania. szalone przygody. nieoczekiwane zwroty akcji. dzikie zwierzęta. tornado. nowojorską policję. a nawet duchy! Nie zdradzimy zbyt wiele mówiąc. że przy tym wszystkim można liczyć na szczęśliwe zakończenie. Dawka adrenaliny i dużo powodów do śmiechu sprawiają. że młodzi czytelnicy pochłaniają książkę jednym tchem! I o to chodzi!

‚Czytam sobie’ to bestsellerowa seria skierowana do dzieci w wieku 5-7 lat. Trzypoziomowy program literacki wspiera samodzielną naukę czytania u najmłodszych. Autorami tekstów są wybitny polscy pisarze i poeci. a ca

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Oblany test

Autor: Hans Rosenfeldt

Piąta książka z popularnej serii o Sebastianie Bergmanie. Tym razem Sebastian i jego koledzy z Krajowej Policji Kryminalnej będą musieli rozwiązać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy.

Zwłoki celebryty z telewizyjnego reality show zostają odnalezione w opuszczonej szkole. Mężczyzna siedzi przywiązany do szkolnej ławki ze wzrokiem skierowanym w róg sali. Do głowy przyczepione ma ośle uszy. a do pleców przytwierdzone zszywaczem znaki zapytania. Zgninął od kuli. Szybko pojawiają się kolejne ofiary. Wszystkie łączy jedno – były gwiazdami telewizji.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

9788382191479: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/ocalic-przyszlosc-ireneusz-oslowski-202185u

Cena:


Siedem wykładów z psychologii sztuki

Autor: Kowalik Stanisław

Autor Siedmiu wykładów z psychologii sztuki nawiązuje do nurtu rzadkich prac dociekających istoty interakcji między twórcą a odbiorcą dzieła sztuki. W swojej pracy traktuje sztukę jako rezultat poznania artystycznego. które umożliwia zdobycie pełniejszej wiedzy o własnym życiu wewnętrznym. Wprowadzone pojęcie pustki poznawczej jako centralne narzędzie myślenia teoretycznego o sztuce ma na celu umożliwić – przynajmniej częściową – integrację dotychczasowych kierunków badań psychologicznych nad sztuką. Autor podejmuje próbę pokazania. w jaki sposób działa świadomość twórczego artysty. ale także twórczego odbiorcy sztuki w kontakcie z dziełem. aby jedni i drudzy mogli doświadczyć przeżycia artystycznego. I chociaż w swoich wykładach wykorzystuje przykłady wybitnych dzieł muzycznych. literackich i malarskich. formułowane stwierdzenia odnoszą się do wszelkich innych wytworów artystycznych. jeśli spełniają one wymogi psychologiczne pozwalające uznać je za sztukę.

„Idea pustki poznawczej – kluczowa w książce Stanisława Kowalika – nie pełni tylko funkcji opisowej. lecz wyznacza również interesującą perspektywę wyjaśniającą. Autor nakreśla bowiem nowe ramy teoretyczne możliwe do rozwijania w przyszłości i zrozumienia istoty twórczości w rożnych dziedzinach sztuki. Nie są to więc ramy przydatne tylko dla wąsko pojmowanej psychologii sztuki. ale także wydają się one obiecujące dla interpretacji przebiegu procesu twórczego i rezultatów twórczości w znacznie szerszym zakresie”.

Prof. Czesław Nosal

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 47


Meksyk od kuchni. Od Azteków do Adelity

Autor: Osorio-Mrożek Susana

Książka opowiada o meksykańskiej historii z perspektywy kulinarnej. ponieważ gastronomia to jedna z najbardziej charakterystycznych cech kultury Meksyku i zwierciadło jego historii. Meksyk to kraj różnorodny zarówno geograficznie – pustynie. doliny. lasy. selwy. góry i wybrzeża – jak i etnicznie; to tej różnorodności zawdzięcza swe kulinarne bogactwo. Dawne cywilizacje osiadłe na terenach dzisiejszego Meksyku udomowiły indyka. podjęły uprawy wielu gatunków roślin. takich jak kukurydza. pomidor. fasola. chili. dynia. orzeszki ziemne. awokado. kakao. wanilia . które dziś goszczą na stołach całego świata. W wyniku hiszpańskiej konkwisty meksykańska kuchnia wzbogaciła się o elementy europejskie i nadal. nie tracąc swego charakteru. czerpie inspiracje z całego świata.

 

:

Cena:


203341

18: https://woblink.com/ebook/zimowe-roze-bartlomiej-biesiekirski-203341u

1

:

Cena:great gatsby, vincent pdf, nowy rzym, niepokorny mężczyzna kristen ashley, łódź miasto po przejściach, bracia maddox, synowie i kochankowie, księgarnia beck kod rabatowy, wielki człowiek do małych interesów, natalia kołaczek, sylas historia, elsberg helisa, książki remigiusz mróz, kolorowanie według klucza, dracula pdf, ibuk.pl za darmo, podstawy spektroskopii molekularnej pdf…