Jak świadomość związana jest z ciałem

Jak świadomość związana jest z ciałem

Autor: Susan Sontag

Intelektualistka. Kochanka. Pisarka. Aktywistka. Matka. Córka. Polemistka. To różne. choć nie wszystkie wcielenia Susan Sontag w drugim tomie jej dzienników. obejmującym okres rozkwitu i dojrzałości autorki. W tym czasie pisze ona powieść Zestaw do śmierci i kilka ważnych esejów. podróżuje między Stanami Zjednoczonymi i Europą. odwiedza Tanger. jedzie też do Hanoi zniszczonego amerykańskimi bombami. Protestuje  przeciw wojnie w Wietnamie i wykuwa swoją postawę polityczną. Zmaga się z chorobami. przeżywa zawiedzione i spełnione miłości. Intensywnie pracuje. notuje przemyślenia na marginesie obejrzanych filmów i przeczytanych książek. Przez karty dziennika przewijają się dziesiątki artystów i pisarzy. m.in. Jane i Paul Bowlesowie. Peter Brook. Jerzy Grotowski i wreszcie wielki przyjaciel Susan Sontag. Josif Brodski. Pasjonująca lektura dająca głębszy wgląd w życie. odczuwanie i sposób myślenia amerykańskiej pisarki.

Jestem pisarką adwersarzem. autorką polemiczną. Piszę. by opowiedzieć się za tym. co jest atakowane. i by atakować to. co budzi aprobatę. Budzi to jednak we mnie emocjonalny dyskomfort. Nie mam cichej nadziei. że przekonam innych do swoich poglądów. i czuję niesmak. gdy moje mniejszościowe smaki (idee) stają się smakami (ideami) większościowymi: mam wówczas ochotę ponownie ruszyć do ataku. Nie potrafię nie stawać w kontrze do własnych dokonań.(fragment)

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 40


Opowieść o dwóch miastach

Autor: Charles Dickens

 Rewolucja i miłość w cieniu gilotyny

„Była to najlepsza i najgorsza z epok. wiek rozumu i wiek szaleństwa. czas wiary i czas zwątpienia. okres światła i okres mroków. wiosna pięknych nadziei i zima rozpaczy” – tak rozpoczyna swą niezwykłą Opowieść o dwóch miastach Charles Dickens. Słowa te są zapowiedzią dramatycznych wydarzeń przedstawionych w książce z epickim rozmachem.

Paryż i Londyn w przededniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Ten burzliwy okres ukazany jest przez pryzmat losów młodego francuskiego arystokraty. niesprawiedliwie uwięzionego lekarza. jego córki i angielskiego prawnika. Po osiemnastu latach spędzonych w Bastylii doktor Manette wychodzi na wolność. Szczęśliwie. już na angielskiej ziemi. rozpoczyna drugie życie u boku córki Lucie. Tam pr

41.99: https://woblink.com/ebook/walentynowicz-anna-szuka-raju-dorota-karas-marek-sterlingow-182145u

Cena: Marek Sterlingowcezary obczyński, historia wielkiej brytanii książka, fallen crest na zawsze pdf, ja robot, zakochany przez przypadek, nobel 2020, i że cię nie opuszczę pdf, bon czy ton. savoir-vivre dla dzieci, książki do ebooka, bezwstydny klient, umk wydawnictwo, karolina głowacka, zjawiska paranormalne historie, wielki słownik ortograficzny pwn z zasadami pisowni i interpunkcji chomikuj, zarabianie w domu, darmowe-ebooki.com.pl opinie, dwojra zielona streszczenie, humanae vitae pdf, papuzińska asiunia, wyrwa książka, reformy grabskiego, lalka okładka, strategia błękitnego oceanu pdf…