Eliksir przyśpieszający

Eliksir przyśpieszający

Autor: Herbert George Wells

„Eliksir przyśpieszający” to opowiadanie autorstwa Herberta George’a Wellsa. uznanego za jednego z pionierów gatunku science fiction.

Opowieść dotyczy eliksiru. wynalezionego przez prof. Gibberne’a. który przyspiesza wszystkie procesy fizjologiczne i poznawcze jednostki o kilka rzędów wielkości. tak że chociaż jednostka nie dostrzega w sobie żadnej zmiany. świat zewnętrzny wydaje się prawie zamrożony w bezruchu i można jedynie dostrzec ruch najszybciej poruszających się obiektów – takich jak końcówka zbliżającego się bicza.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Córka Króla

Autor: Kubicka-Błońska Agnieszka

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu. że Córka Króla Agnieszki Kubickiej-Błońskiej jest książką niezwykłą. Napisana w formie wywiadu. odkrywa przed nami dość pogmatwane i burzliwe dzieje głównej bohaterki – Hanny Wiktorowicz.

Wrocławski dom dla kobiet. poetycko zwany „Wiosną”. stanowi miejsce. w którym – niczym kwiaty po długiej. mrocznej zimie – rodzą się nowe możliwości. nowe szanse. nowe nadzieje. Historię Hanny. założycielki domu. poznajemy stopniowo. odkrywając – pod zewnętrzną warstwą zdarzeń i okoliczności – głębsze motywy i przyczyny jej zachowań. a zwłaszcza problem z niskim poczuciem własnej wartości. Dzięki zdumiewającej przenikliwości psychologicznej. z jaką te zdarzenia są opisane. każdy z nas może w nich. jak w zwierciadle. ujrzeć kawałek swoje

27.3: https://woblink.com/ebook/decydujacy-moment-johnson-bill-205040u

Cena:


Zmyślenia

Autor: Eliza Segiet

Zbiór opowiadań przedstawiający zróżnicowane „problemy świata”. Dziecko. które wkraczając w dorosłość obserwuje rozmaite zależności między ludźmi i otaczającą nas rzeczywistością. nieszczęśliwa mężatka. uwięziony w obcym ciele ojciec czy potomek słynnego pisarza. Zakazana miłość pozamałżeńska. homoseksualizm – to tematy trudne. Wszyscy zmagają się z własnym ja oraz z wrogo nastawionym do odmienności światem.

Opowiadania zebrane w tym zbiorze otwierają nas na świat. zmuszają do przemyśleń i ponownego przewartościowania tego. co do tej pory uważaliśmy za właściwe lub akceptowalne. bo każdy z nas współtworzy rzeczywistość i wpływa na życie ludzi. czasem nawet nieznajomych. To. w jaki sposób traktujemy innych ludzi i zwierzęta. jak skłonni jesteśmy do szukania sensacji t

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach

Autor: Adam Szczepański

Odważni. wytrwali i… nieprzewidywalni! Poznaj historie legendarnych polskich olimpijczyków.

Nie mieszkają na Olimpie. ale obok nas. Znasz ich twarze z telewizji. Gdy stają na linii startu. cała Polska wstrzymuje oddech z emocji. ale oni zachowują olimpijski spokój. O wyniku może zadecydować podmuch wiatru. niewygodne buty albo… warkocz.

Czy wiesz. ile labiryntów musieli pokonać. ile mitów obalić i jak wiele poświęcić. by stanąć na podium?

Co takiego pokazał na stadionie skoczek Władysław Kozakiewicz. że prawie odebrano mu medal?

Dlaczego o pechowym warkoczu Elżbiety Krzesińskiej – upartej lekkoatletki – dyskutowała cała Polska?

Dlaczego bokser Jerzy Kulej w decydującym pojedynku… stał jak wmurowany – i jak pomogło mu to wygrać?

Czy to prawda.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.99sztuka kochania ebook, marketing usług pdf, pielesz, ryba latajaca, miłe natalii początki, bunt reymont, kolorowanka brzydkie kaczątko, pałkiewicz dubaj, kocham rzym, ignacy krasicki mikołaja doświadczyńskiego przypadki, jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka pdf, przyborowski walery, immunitet pdf, jaster stanisław, hotyzont, czarnobyl 1, sposob bycia, wróżąc z fusów…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin