Prószyński i S-ka

Prószyński i S-ka

Format: EPUB.MOBI

28

1:

Cena:


Niewidoczni

Autor: Jacek Piekiełko

Komisarz Arkadiusz Lubosz nie może pogodzić się ze stratą córki. Stopniowo pogrąża się w marazmie pogłębianym przez alkohol. W końcu dostaje ostatnią szansę na powrót do służby i uporanie się z własnymi problemami.

W sprawie zaginięcia Sylwii pojawiają się nowe okoliczności. Lubosz odkrywa. że oprawca zgotował horror nie tylko jego córce. lecz także innym ofiarom. 

Nieoczekiwane zwroty akcji i tajemnice z przeszłości doprowadzają do finału. którego nikt się nie spodziewa.

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cena: 19.95


Ze Świętej Góry

Autor: William Dalrymple

Bogata mieszanka historii i duchowości. przygód i polityki. powiązana nicią czarnego humoru. znanego czytelnikom Williama Dalrymple’a z jego poprzednich utworów.

W 587 roku naszej ery. dwóch mnichów. Jan Moschos i Sofista Sofroniusz. rozpoczynają niesamowitą podróż przez świat bizantyjski. od brzegów Bosforu po piaskowe wydmy Egiptu. Ich celem jest zebranie mądrości mędrców i mistyków z Bizantyjskiego Wschodu. opisanie delikatnego świata. który miał wkrótce runąć pod naporem Islamu. Prawie 1500 lat później. wykorzystując pisma Jana Moschosa jako swój przewodnik. William Dalrymple wyrusza. by odtworzyć ich drogę.

Gdy zdamy sobie sprawę. że w tej podróży towarzyszyły mu: wojna domowa w Turcji. ruiny Bejrutu. napięcia na Zachodnim Brzegu Jordanu i bunt fundamentalistów w Egipcie. sprawozdanie Williama Dalrymple’a staje się porywającą elegią dla ginącej cywilizacji wschodniego chrześcijaństwa.

„Zgrabnie napisana. przejmująca i odważna relacja z wędrówki. która konfrontuje dawny idealizm z nienawiścią. zeświecczeniem i wyparciem się wiary teraźniejszości”.

Karen Armstrong

„Ta wspaniała książka powinna zajmować należne jej miejsce na półce obok ‚W Patagonii’ Chatwina […] [Jest] pełna poezji starożytnych miejsc […] [i] bez trudu przenosi zafascynowanego czytelnika do zanikającego świata”.

„The Washington Post Book World”

„Tren Dalrymple’a poświęcony wschodniemu chrześcijaństwu dorównuje najlepszym współczesnym książkom podróżniczym – Road to Oxiana Roberta Byrona. A Time of Gifts Patrika Leigh Fermora iShort Walk in the Hindu Kush Erika Newby’a”.

„The Scotsman”

„Każdy autor książek podróżniczych. który w tym. co robi. jest świetny. uznany. kochany i potrzebny. musi posiadać szereg niezwykłych cech. a William Dalrymple ma je wszystkie. Jego ucho do rozmów jest równie wyczulone jak Alana Bennetta. To najlepsza i najbardziej zaskakująca książka od nie pamiętam kiedy”.

Peter Levy. „Literary Rewiev”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 39henryk pietrzkowski, pan profesor, podróże poza ciałem pdf, geografia ludności, przygody szwejka, harlequin książka, gazety do pobrania za darmo, archeologia zakazana, nowa ziemia: przebudzenie świadomości sensu życia, sobremesa, czarnobyl download, drzewo kłamstw, przykładowe prezentacje maturalne, daniel pink drive, cytrynowy stolik, robin hood z sherwood, biblioteka położnej, agnieszka z królowych życia, davies historyk…