Dziennik szpitalnego ochroniarza

Dziennik szpitalnego ochroniarza

Autor: Oleg Pawłow

‚Jeżeli spędza się całe życie czekając na śmierć. można być pewnym przynajmniej jednego: nie będzie się rozczarowanym.’

Oleg Pawłow pracował w latach dziewięćdziesiątych jako ochroniarz w moskiewskim szpitalu. W krótkich tekstach opisuje codzienność toczącą się między pielęgniarkami. dozorcami. lekarzami. windziarzami. pacjentami. trupami i odwiedzającymi. Te scenki z życia. okrutne lub pełne czułości. czasem nie do zniesienia. są oddane z chirurgiczną precyzją. zjadliwym humorem i dyskretną empatią. Nieustannie nagabywany. ochroniarz rozdziela awanturników. wyrzuca natrętów. wspiera ciężko doświadczone rodziny; w zetknięciu z cierpieniem walczy. by zachować swoje człowieczeństwo.

Dziennik szpitalnego ochroniarza jest świadectwem głębokiego kryzysu ekonomicznego. społecznego i moralnego. który dotknął Rosję po upadku Związku Sowieckiego: alkoholizm i narkotyki sieją zniszczenie. jest mnóstwo bezdomnych. personel szpitala przeraża swoim okrucieństwem. U Pawłowa bliskość cierpienia i śmierci jest wyrazem chaosu w rosyjskim społeczeństwie tego okresu.

Oleg Pawłow jest laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej ‚Angelus’ 2017 za tryptyk ‚Opowieści z ostatnich dni’.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 21


ISBN

9788394926809: Wydawnictwo

Format

24.6: https://woblink.com/ebook/trzy-sztylety-bartlomiej-grzankowski-151929u

Cena:


ISBN

9788324070794: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/kiedys-po-ciebie-wroce-agata-czykierda-grabowska-151975u

Cena:


Porachunki

Autor: Marek Kamień

Jeżeli ktoś się spodziewa dysertacji naukowej. to się zawiedzie – naukowcem nie jestem.

Jeśli ktoś spodziewa się traktatu teologicznego – zawiedzie się – teologiem nie jestem.

Jestem tylko ekskatolikiem i ekspatriotą. który postanowił przestać milczeć.

Ani kościół. ani nacjonaliści nie mają najmniejszych oporów. by w sposób agresywny. wręcz inwazyjny. narzucać swoje ideologie. Dlaczego ja miałbym mieć jakieś skrupuły w tej materii? Rzeczowość argumentacji i logikę wywodów łamią co chwilę emocje. ale nie potrafię o tych sprawach pisać spokojnie.

Niezwykle osobisty. czysty. surowy zapis myśli i odczuć autora. który w pewien sposób próbuje uporządkować swoje relacje z Bogiem i ojczyzną. Miłość. również ta do Boga czy do ojczyzny jest w swej isto

27.45: https://woblink.com/ebook/zolnierze-ludowego-wojska-polskiego-jaroslaw-palka-148962u

Cena:smak kwiatów pomarańczy, skazane na potępienie, zle miejsce haner pdf doci, dżuma audiobook całość, aronjasnowidz, niespełniony, pokonałem nerwicę pdf, legal english pdf, henriksen levi, wprowadzenie do psychologii osobowości oleś, list do ojca kafka, nowoczesne zasady odżywiania w praktyce, obiecasz mi pdf, weronika szafrańska, robiory polski, trąf, daria czarnecka, michał stępiński, leanne banks, nowożeńcy instrukcja obsługi, sylwia baranowska…