Egipt: Haram Halal

Egipt: Haram Halal

Autor: Piotr Ibrahim Kalwas

Polak-muzułmanin. mieszkaniec Aleksandrii Piotr Ibrahim Kalwas opisuje swój Egipt. Otwiera przed nami wszystko to. co w Egipcie frapuje przyjezdnych. ale nie mają do tego dostępu.

Współpracujący z „Dużym Formatem” – dodatkiem do „Gazety Wyborczej”. reporter odkrywa przed nami to wszystko. co frapuje w Egipcie przyjezdnych. ale nie mają do tego dostępu. Otwiera przed nami świat „haram” i „halal”. „Haram” to zakaz. „halal” to przyzwolenie. Niektóre lakiery do paznokci są dla muzułmanek halal. niektóre haram. ale ciężko się w tym zorientować nawet Egipcjanom. Kalwas pisze zajmująco i ze znawstwem. Często patrzy na Egipt ze swojego ulubionego balkonu. ale to nie znaczy. że ma perspektywę człowieka. który nie jest swój i się wysferzył. Balkon jest bowiem w Egipcie ważnym miejscem ro

:

Cena:


Chatka Puchatka

Autor: A. A. Milne

Wzruszające. pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół – pluszowych zabawek – w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością. z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają. że od wielu lat książeczki o Krzysiu. Puchatku. Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 24.9


ISBN

9788381358576: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/zaufasz-mi-diana-brzezinska-177196u

Cena:


Mindhunter. Podróż w ciemność

Autor: John Douglas

Jeden z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI i autor bestsellerowego MINDHUNTERA zabiera nas w podróż do serca ciemności: umysłu seryjnego mordercy.

 

Agent John Douglas przez lata słuchał zwierzeń sprawców najstraszniejszych przestępstw. Aby dali mu się poznać. musiał pozyskać ich sympatię – zaprzyjaźnić się z ludźmi takimi jak choćby Richard Speck. morderca ośmiu studentek z Chicago.

Robił to. by nauczyć się patrzeć na zbrodnię oczami sprawcy. Zrozumieć. dlaczego bierze na swój cel kobiety i dzieci. Douglas musiał poczuć satysfakcję mordercy i strach ofiary. Dotknąć ciemności. aby skutecznie ścigać seryjnych morderców i ochronić bliskich przed niewyobrażalnym złem.

Wiem. że w końcu jest martwa. a ja wreszcie czuję się żywy.

29.9: https://woblink.com/ebook/rok-na-kwiatowej-tom-3-dotyk-slonca-karolina-wilczynska-34604u

Cena:jak zapobiegać otyłości, szkoła gry na fortepianie fryc pdf, golem gustav meyrink, chłopcy z placu broni streszczenie audiobook, odbić się od dna, krysicki włodarski tom 2 pdf, brzeziński metodologia badań psychologicznych pdf, yoyo moyes, krogulski mariusz lesław, lunch mario, sekret książka pdf, historyjki dla ciekawskich dzieci, transport lotniczy pdf, narratologia tkaczyk, jak się pisze codziennie, fast valentina, zbrodnia i kara matura, królestwo popiołów pdf, niebłahy, jak znaleźć pustynie w minecraft, neuromarketing książka, louisa may, wiesław jan wysocki…