Kamień na kamieniu (2019)

Kamień na kamieniu (2019)

Autor: Wiesław Myśliwski

Wznowienie jednej z najważniejszych powieści Wiesława Myśliwskiego. uznawanej za zwieńczenie tak zwanego nurtu wiejskiego. Burzliwe losy Szymona Pietruszki i jego brata. Michała. są punktem wyjścia do opowieści o polskiej wsi – jej zawiłej historii i odchodzącej w przeszłość tradycji. Jak zawsze u Myśliwskiego najistotniejszy jest jednak wymiar symboliczny. w który zostajemy wprowadzeni od pierwszych zdań: „Wybudować grób. To się tylko tak mówi. A kto nie budował. nie wie. co taki grób kosztuje. Choć grób. mówią. też dom. tylko że na tamto życie. Bo wieczność nie wieczność. ale swój kąt powinien człowiek mieć”.

Narrator Kamienia na kamieniu (…) jest dosłownie i metaforycznie rozbitkiem. cudem ocalałym z katastrofy całej cywilizacji. może jedynym. który potrafi jeszcze sp

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788381780872: Wydawnictwo

Format

15.38: https://woblink.com/ebook/raw-belle-aurora-174612u

Cena:


Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin

Autor: Barbara Włodarczyk

Dlaczego Rosja kocha Putina?

Nowa książka reporterki cyklu „Szerokie tory” i autorki bestsellera Nie ma jednej Rosji

Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie?

Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm?

Jak Rosja wstaje z kolan?

Wreszcie: kim naprawdę jest Władimir Putin?

Barbara Włodarczyk. doświadczona reporterka. wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie. nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję. ani na salony oligarchów. Wie. z kim rozmawiać. kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń. aby oddać to. co myślą. czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.

Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek. kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni. a równocześnie charakterystyczni – reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami. w tym relacją z bezpośredniego spotkania z Putinem.

Z jej fascynujących. lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa i rosyjskiej duszy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 21.76


ISBN

9788380493902: Wydawnictwo

Format

18.65: https://woblink.com/ebook/dzieci-norwegii-maciej-czarnecki-23813u

Cena:


1

:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Na marne

Autor: Marta Sapała

Mówi się. że z roku na rok marnujemy coraz więcej żywności. a w śmietnikach lądują kilogramy resztek. które mogłyby stanowić pełnowartościowe pożywienie. Wyrzucamy to. co wydaje nam się niejadalne: sterty ziemniaczanych obierków. dziesiątki suchych kromek chleba. resztki jogurtu zalegające na dnie plastikowych kubeczków. obite jabłka. opakowania z przeterminowanym makaronem. którego nie zdążyliśmy ugotować. Ale czy na pewno marnotrawstwo żywieniowe rośnie w tak szybkim tempie. jak straszą nas media?

Marta Sapała postanowiła zbadać ten temat. Rozmawia z ludźmi. którzy żywią się tym. co znajdą w śmietnikach. zagląda do kompostowników i kuchennych szafek swoich rozmówców. szpera w kontenerach przy dyskontach spożywczych. oddaje głos ludziom bez domu i tym. którzy oszczędzanie mają we krwi. Odwiedza miejsca. w których powstaje żywność. i te. w których kończy się jej droga. Zagląda do magazynów w supermarketach i bankach żywności. Ludzkie portrety splata ze statystykami i opiniami ekspertów. Nie boi się również podawać w wątpliwość powtarzanych w mediach obiegowych opinii dotyczących marnotrawstwa.

„Na marne” to zbiór reportaży o naszych codziennych nawykach i doskonała lekcja odpowiedzialnej konsumpcji.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 17.55dobre maniery w przedwojennej polsce, poronienia nawracające, integracja sensoryczna pdf, pielęgniarstwo internistyczne pdf, pięć przygód detektywa konopki, darmowe książki kindle, charles bukowski barbara bukowski, przyrodni brat penelope ward pdf, polswiatek, atlas śródziemia pdf, tajemnicze życie drzew, philip zimbardo efekt lucyfera, oresteja ajschylos, wzory i obrazki, wenanty katarzyniec polski szarbel, enola holmes książka, eksperymenty społeczne, matematyka niepewności, arkady fiedler dywizjon 303, technika wykonywania ćwiczeń leczniczych pdf, niedźwiedź w gawrze kolorowanka, hate to love you tijan pdf, kazimierz zakrzewski…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin