Potop

Potop

Autor: Henryk Sienkiewicz

Henryk Sienkiewicz (ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej. zm. 15 listopada 1916 w Vevey) – polski nowelista. powieściopisarz i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 za całokształt twórczości. jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 14.5


Zachować dla przyszłości

Autor: Grzegorz Michalski

W publikacji zaprezentowano wyniki badań dotyczących czasopiśmiennictwa XIX i początków XX wieku. Autorzy – historycy wychowania. historycy. prasoznawcy. literaturoznawcy. bibliolodzy – na podstawie kwerend wydawnictw periodycznych omawiają różne problemy związane ze szkolnictwem. opieką i oświatą. które wówczas ukazywano opinii publicznej. oraz analizują. jaki kreowano stosunek społeczeństwa do tych zagadnień. Czytelnik znajdzie tu wybór tematów z historii szkolnictwa. opieki. wychowania. funkcjonowania towarzystw oświatowych i społeczno-kulturalnych. historii zabawek. zdrowia i higieny czy projektów wychowania dziewcząt.

Książka stanowi pierwszą z dwóch monografii. W kolejnym tomie przedstawiono tę tematykę w odniesieniu do XX i początku XXI wieku.

18.9: https://woblink.com/ebook/pomiedzy-reformami-dorota-radzikowska-147455u

Cena:


Minecraft. Wypadek

Autor: Tracey Baptiste

Druga po ‚Minecraft’. ‚Wyspa’ oficjalna powieść ‚Minecraft’!

Nastoletnia Bianca po ciężkim wypadku samochodowym. w którym uczestniczyła wraz ze swoim przyjacielem Lonniem. ucieka w świat wirtualnej rzeczywistości Minecrafta. Wkrótce jednak zdaje sobie sprawę. że grając na szpitalnym serwerze. znalazła się w grze. w której nie obowiązują zwykłe zasady. a postacie. które ją atakują. przypominają osoby z prawdziwego życia. Pojawia się tam także ktoś wyglądający jak Lonnie. jednak z awatarem chłopca nie ma kontaktu .

Bianka musi rozwikłać tajemnice tego nowego świata: dlaczego się w nim znalazła? Kim są groźne postacie. które ją śledzą? Czy to. co się dzieje. dzieje się naprawdę? Jak dotrzeć do Lonniego i pomóc mu. by znowu stał się sobą?

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena:


Wielkie centrum handlowe w przestrzeni miejskiej i podmiejskiej

Autor: Jerzy Dzieciuchowicz

W pierwszej części książki zostanie omówiony kontekst literacki. filozoficzny. kulturowy i obyczajowy. w którym pojawiła się twórczość Przybyszewskiego. z zaakcentowaniem problematyki najbardziej interesującej i istotnej z punktu widzenia tematu publikacji. Kolejne części będą poświęcone wyjaśnieniu zasadniczych pojęć wprowadzonych przez Przybyszewskiego w obręb metafizyki płci; pokazaniu przeżycia erotycznego jako z jednej strony efektu działania bezosobowego fatum. a z drugiej doświadczenia egzystencjalnego. światopoglądowego i metafizycznego; prezentacji kwestii napięcia. jakie rodzi konfrontacja naturalnych popędów (wynikających z biologicznego determinizmu) ze społecznym etosem; nakreśleniu obrazu miłości „seks

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 8


Obrońcy mórz

Autor: Stanisław Sadkiewicz

Wojna domowa w Somalii obraca ten kraj w gruzy. Nikt nie pilnuje granic. Nie ma komu bronić zwykłych ludzi. Dla nich to piekło na ziemi. Dla reszty świata – eldorado. Na somalijskie wody terytorialnie bezkarnie wpływają statki międzynarodowych koncernów. Topią w morzu toksyczne odpady. Organizują nielegalne połowy. 

Somalijscy rybacy patrzą na to bezradnie. Głód. nędza i chęć zemsty pchają ich w morze. Tym razem jednak nie będą łowić ryb. Zamierzają polować na ludzi. Porywać ich statki dla okupu. W swoich małych łodziach. ze starymi kałasznikowami w rękach. rzucą wyzwanie światowym potęgom morskim. Choć samych siebie nazwą obrońcami mórz. świat usłyszy o nich jako o somalijskich piratach – wrogach całej ludzkości.

Kim są. czego chcą i jak się im przeciwstawić? Kto jest tym złym? Cz

40.99: https://woblink.com/ebook/lwow-lutz-c-kleveman-147431u

Cena:


ISBN

9788366140684: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/ponad-przekonaniami-karolina-iwaszkiewicz-melanie-joy-147770u

Cena:ksiądz boniecki książki, hotyzont, milne kubuś puchatek, terapeutyczna moc nerwu błędnego, motywy fuzji i przejęć, fastlane milionera audiobook, download ebook, seriale na podstawie książek, psychologia a alchemia, david baldacci książki, masaż klasyczny pdf, kochaj wystarczajaco dobrze, słodkie magnolie książki, harleqin, hajlajf, dr leszek pietrzak, kontra na cait, agata przybyłek książki, tomasz litwin, anna wasiukiewicz, substancja nieuporządkowana, lj smith książki, narratologia chomikuj…