Pocztówki

Pocztówki

Autor: Agnieszka Lis

PIERWSZA SERIA AGNIESZKI LIS!

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu. kiedy w Polsce jest szaro i zimno. wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże. piękne widoki. hotel all inclusive. Żyć. nie umierać! 

A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy. widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się. że przewodnik testuje nową trasę. w której nie ma ani widoków ani wygód. maski opadają – do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja. 

Agnieszka Lis w swojej nowej powieści kreśli wyraziste portrety psychologiczne. P

:

Cena:


Exit tax

Autor: praca zbiorowa

Exit tax. czyli podatek od osób przenoszących za granicę swoje przedsiębiorstwa i prywatny majątek zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. Jego istotą jest opodatkowanie potencjalnych zysków w przypadku przeniesienia rezydencji lub aktywów za granicę. nawet jeśli te potencjalne zyski nie zostaną zrealizowane. Zgodnie z ustawą firma przenosząca się za granicę zapłaci 19% podatku natomiast osoba fizyczna. rozliczająca się według PIT – 3% (gdy nie ustala się wartości podatkowej składnika majątku. czyli kosztu uzyskania przychodu) lub 19%. W praktyce najczęściej będziemy mieli do czynienia ze stawką 19%.

W teorii konstrukcja podatku „od wyjścia” wydaje się prosta. Problemy pojawiają się jednak w konkretnych sytuacjach. Niniejszy Poradnik ma na celu przybliżyć wprowadzone regulac

31.2: https://woblink.com/ebook/leasing-w-firmie-zasady-rozliczania-w-2019-r-aneta-szwech-153781u

Cena:


ISBN

9788381795319: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/adriatyk-rada-uwe-andrzej-robak-151998u

Cena:


EPUB.MOBI

153749: 37

https://woblink.com/product-publication/download/153749/epub

:

Cena:


Słodkie i gorzkie migdały

Autor: Elise Valmorbida

Inspirująca. napisana z rozmachem opowieść o kobiecie. która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej. walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę. który ma zostać jej mężem. Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym. żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

‚Słodkie i gorzkie migdały’ to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach. gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep. narodzinach pięciorga dzieci. a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych. ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego. gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają. a małżeństwo przechodzi kryzysy. Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę. nie tracąc wiary i miłości. aż pewnego dnia podejmie decyzję. która zaważy na życiu wszystkich…

Pasjonująca uczta dla duszy… Uwielbiam takie powieści z wielką historią w tle.

Sara Gruen. autorka ‚U brzegu’ i ‚Woda dla słoni’

To urzekający i całkowicie pozbawiony sentymentalizmu portret kobiety stojącej na straży bezpieczeństwa własnej rodziny w wielce niespokojnych czasach.

‚The Times’

Doskonała książka dla tych. którzy cenią wielowymiarowe sagi rodzinne.

‚Library Journal’

Elise Valmorbida wychowała się w Australii. ale ma włoskie korzenie. Do tej pory opublikowała kilka książek: ‚Matilde Waltzing’. ‚The TV President’. ‚The Winding Stick’ oraz ‚The Book of Happy Endings’. Jest także projektantką. nagradzaną producentką telewizyjną i współscenarzystką. ‚Słodkie i gorzkie migdały’ zostały nagrodzone prestiżową Victorian Premier’s Literary Award. Obecnie mieszka w Londynie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788380028418: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/otogizoshi-osamu-dazai-153837u

Cena:


Adriatyk

Autor: Rada Uwe

Dla milionów Polaków wyjazdy nad Morze Adriatyckie stanowiły pierwszy kontakt z południem Europy. Włoskie czy chorwackie plaże były wymarzonymi miejscami na wakacyjny wypoczynek. Adriatyk to jednak nie tylko plażowanie na słońcu. Nad morzem. gdzie już w starożytności Wschód spotykał się z Zachodem. nadal dochodzi do mieszania się kultur.

„Żegnając się z Istrią. zarazem kończę wieloetapową wyprawę. w której trakcie zjeździłem wybrzeże Adriatyku. Jej początek był w Caorle. a finał jest w Pazinie i Poreču. Trasę przemierzałem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. a tym samym przeciwnie do kierunku upływu czasu. Morze. które poznałem. pod wieloma względami nie było obszarem jednorodnym. jak swego czasu twierdził Fernand Braudel. Nad tym morzem ludzie muszą walczyć o przetrwanie. Kiedy upadły republiki

https://woblink.com/ebook/tokio-mansfield-stephen-maria-moskal-151989u: https://woblink.com/product-publication/download/151989/epub

Cena:gry edukacyjne dla dzieci do pobrania za darmo pełne wersje, sztuka kochania wisłocka pdf, afery za czasów po, miłoszewski kwestia ceny ebook, taka piękna żałoba, katy evans potentat pdf, niebo ze stali. opowieści z meekhańskiego pogranicza, star trek rebelia, xavier cold pdf, after książka online, akademia pana kleksa audiobook mp3, piotr skarga kazania sejmowe, św. weronika giuliani, piekielnie twarda sztuka, after książka tom 1 pdf, english for business and politics, narratologia pdf, poradnik dyzuranta…