Old Shatterhand

Old Shatterhand

Autor: Karol May

„Old Shatterhand” to powieść przygodowa autorstwa Karola Maya.

Akcja powieści rozgrywa się w pustynnej okolicy na Dzikim Zachodzie. pomiędzy obozami plemion indiańskich. w okolicach Yellowstone.

Długi Dave i Gruby Jemmie natrafiają na nietypowe ślady na pustyni. Wkrótce badając sprawę śladów poznają pozostałych bohaterów powieści. z którymi przeżywają przeróżne przygody.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 7.49


ISBN

9788366232754: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/gerard-wilk-rudnicka-zofia-183537u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788324042616: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/architekci-natury-czyli-genialne-budowle-w-swiecie-zwierzat-mario-ludwig-34864u

Cena:


Autobiografia

Autor: Johan Cruyff

Jedna z najważniejszych książek sportowych ostatnich lat

Autobiografia trenera i piłkarza totalnego

Johan Cruyff na całym świecie znany jest  jako jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Trzykrotnie zdobywał Ballon d’Or – nagrodę dla najlepszego piłkarza grającego w Europie. w latach siedemdziesiątych decydował o sile reprezentacji Holandii. współtworząc styl określany mianem „futbolu totalnego”. W 1974 roku podczas pamiętnych także dla Polaków mistrzostw świata poprowadził Holendrów do finału i zdobył Złotą Piłkę jako najlepszy zawodnik całego turnieju. Jego technika. elegancja gry. a także niezwykły talent do reżyserowania zdarzeń na boisku wywarły ogromny wpływ na rozwój dyscypliny i kolejne pokolenia piłkarzy.

Ta książka to opowieść o całej karierze Cruyffa i o jego wizji futbolu. Najdłużej związany był z drużyną Ajaksu Amsterdam. z którą wywalczył 8 tytułów mistrza kraju i trzy europejskie puchary. W 1973 roku przeniósł się do Barcelony i od razu w pierwszym sezonie wygrał La Liga.

Cruyff odmienił również  stronę biznesową futbolu – jako pierwszy piłkarz w historii podpisywał intratne kontrakty reklamowe. a jego umowy z klubami zawierały – znowu po raz pierwszy – wiele punktów dotyczących specjalnych premii finansowych.

Od roku 1984 Johan Cruyff osiągał sukcesy jako trener Ajaksu i Barcelony. To właśnie on powołał do życia drużynę Barçy określaną po dziś dzień jako Dream Team.

W październiku 2015 roku u Johana Cruyffa zdiagnozowano raka płuc. Zmarł 24 marca 2016 roku. Niemal do ostatniej chwili pracował nad tą książką.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33dzień dobry i co dalej pdf, opowieści z meekhańskiego pogranicza audiobook, człowiek w wysokim zamku, szpiedzy mossadu i tajne wojny izraela, darmowe e booki do pobrania, 07 zgłoś się dlaczego pan zabił moją mamę, markowski radosław, mozg psychopaty, duda i jego tajemnice, sapkowski wiedźmin pdf, agent fundacji, książki colleen hoover, chyłka tom 5, leigh bardugo cień i kość, czytac com, globalne problemy, stany nagłe w okulistyce, agnieszka siepielska, aspekty kultury…