146178

146178

34.9: https://woblink.com/ebook/dom-nad-jeziorem-tasmina-perry-146178u

1

:

Cena:


Bajka o rybaku i rybce

Autor: Aleksander Puszkin

Bajka o rybaku i rybce. napisana przez wielkiego rosyjskiego poetę i pisarza Aleksandra Puszkina. jest jedną z najsławniejszych bajek świata. Powstała na motywach baśni ludowej. której wątki pojawiały się w tradycjach oralnych w całej Europie. Bajka po raz pierwszy została spisana przez braci Grimm. Puszkin nadał jej koloryt rosyjski. a równocześnie pogłębił zawarte w niej przesłanie psychologiczne i moralne. Od pierwszego wydania w 1833 roku utwór Puszkina wywołał ogromne zainteresowanie w Rosji i innych krajach. Został przetłumaczony na dziesiątki języków. był przedmiotem wielu różnych interpretacji literackich i graficznych. Doczekał się także inscenizacji muzycznych. baletowych i filmowych. zwłaszcza w postaci animacji rysunkowych.

Lektura dla klasy IV

Wydawn: https://woblink.com/ebook/tajemnice-wydarte-zmarlym-emily-craig-145717u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/32634/epub

1:

:

Cena:


Wojna Trzeciej Rzeszy

Autor: Richard J. Evans

Ostatni tom oklaskiwanej trylogii Richarda J. Evansa o narodzinach. rozkwicie i upadku nazistowskiego państwa. Wojna Trzeciej Rzeszy opisuje jak Niemcy ruszyły z impetem ku własnej zagładzie. niszcząc po drodze cały kontynent.

Wszyscy wiemy. jak kończy się ta historia (…). ale Richard Evans wieńczy ją po mistrzowsku. (…) wspaniała. – Peter Preston. Observer

Mrożąca krew w żyłach. kapitalna lektura. – Dominic Sandbrook. Sunday Telegraph (Książka Roku)

Niełatwo oddać sprawiedliwość ludzkiemu i naukowemu zasięgowi Wojny Trzeciej Rzeszy (…) znakomita (…) mistrzowska narracja historyczna i zarazem najbardziej wszechstronne opracowanie dziejów nazistowskich Niemiec. – Nicholas Stargardt. The Times Literary Suplement

Daje czytelnikom przekonujące

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 19.9


Nowe Oświecenie

Autor: Steven Pinker

„Moja nowa ulubiona książka wszech czasów”.

Bill Gates

Każdy. kto sądzi. że świat się kończy. powinien na nowo przemyśleć sprawę: ludzie żyją dłużej. są coraz zdrowsi. bardziej wolni i szczęśliwi. a chociaż świat stoi przed obliczem poważnych problemów. rozwiązania kryją się w oświeceniowym ideale stosowania rozumu i nauki.

Czy świat naprawdę się rozpada? Czy ideał postępu się zdezaktualizował? W tej błyskotliwie napisanej ocenie kondycji ludzkiej w trzecim tysiącleciu psycholog poznawczy i intelektualista Steven Pinker nakłania nas. abyśmy się nie koncentrowali na krzykliwych nagłówkach i proroctwach zagłady. które wydobywają z nas najgorsze skrzywienia poznawcze. Zamiast tego radzi skupić się na faktach: na siedemdziesięciu pięciu zdumiewiających wykresach Pinker pokazuje. że życie. zdrowie. dostatek. bezpieczeństwo. pokój. wiedza i szczęście wzrastają nie tylko na Zachodzie. lecz na całym świecie. Motorem tego postępu nie jest jakaś kosmiczna czy mistyczna siła. Jest on dobrodziejstwem Oświecenia: przekonania. że wiedza może się przyczynić do poprawy ludzkiego losu.

Pinker analizuje źródła sceptycyzmu i strachu. Czy ludzie są ze swej istoty irracjonalni? Czy do ugruntowania moralności potrzebujemy religii? Czy nowoczesność wpędziła nas w samotność i skłonności samobójcze? Czy żyjemy w „epoce postprawdy”? W „epoce terroru”? Czy wszystko się zawali w apokalipsie wojny jądrowej. niedoboru zasobów. zmian klimatycznych i zerwanej z uwięzi sztucznej inteligencji?

Z intelektualną głębią i literacką swadą Steven Pinker przedstawia argumenty za rozumem. nauką i humanizmem: ideałami. których potrzebujemy. aby zmierzyć się z naszymi problemami i podtrzymać postęp ludzkości.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


ISBN

9788381358668: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/gdyby-nie-ty-colleen-hoover-matylda-biernacka-183583u

Cena:błękit książka, zarządzanie w pielęgniarstwie ksykiewicz pdf, opowieści z doliny smoków ulub, gentleman numer dziewięć, skóra. azjatycka pielęgnacja po polsku, trędowata książka pdf, ludwika wlodek, głosy z zaświatów pdf, powinowactwo biologia, nauka kochania siebie pdf, darmowe lektury do pobrania, michał mazurkiewicz, brom komiks, anna todd, ebooklibra, towarzyszka panienka, socjologia wsi, www woblink com…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin