Saga rodu z Lipowej 32: Panna wodna

Saga rodu z Lipowej 32: Panna wodna

Autor: Marian Piotr Rawinis

Jedna z ostatnich części wielotomowej opowieści o sadze polskich rycerzy z Lipowej.

Samotność to klątwa. której trudno się pozbyć.

Szykuje się ślub Aldony i Neklana. Wśród zaproszonych gości jest również Oset i Mateusz z Lipowej. który potajemnie uczy czytać i pisać córkę Ranisa. Młody rycerz wcale nie ma ochoty uczestniczyć w zabawie. Jednak wedle zwyczaju panującego na Żmudzi. gdy rycerz porwie młodą pannę. ta na zawsze musi być już tylko jego…

Mateusz znajduje się w niebezpieczeństwie – grozi mu spalenie na stosie. Zgodnie z tradycją musi się poddać wyrokowi litewskiego wiecu. Dlatego Oset i kniaź Witold ruszają na wojnę sami.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Kosmos jest ze słów

Autor: Genow Tomasz

Na debiutancki tom Tomasza Genowa składa się trzydzieści esejów. w których autor skrupulatnie porządkuje znane konstelacje znaczeń oraz odkrywa nowe. zaskakujące układy sensów. by opisać kosmos naszej językowej codzienności. Mieszając w zastygłym tworzywie języka. Genow zdaje sprawę z nieprzebranego bogactwa i oszałamiającej zmienności ludzkiego doświadczenia.

‚Tom esejów Tomasza Genowa stanowi świadectwo myślenia. które demonstruje się w ży­wym. inwencyjnym języku. umiejętnie wiążącym leksykę oficjalną i półoficjalną. a posługującym się zarazem subtelnym. nienachalnym dowcipem. A kto potrafi posługiwać się językiem. potrafi również myśleć. Uwagę zwraca bogactwo spostrzeżeń i poszukiwanie własnej drogi. wszakże niestanowiące jedynie zapisu porozrzucanych impresji.

19.9: https://woblink.com/ebook/podzwonne-dla-instytutu-popadiak-bartosz-200857u

Cena:


Wolna kobieta – opowiadanie erotyczne

Autor: B. J. Hermansson

„Siedzę na balkonie. spoglądam na morze i piszę. Manifest kobiecości. mój testament. Wolna kobieta. Słońce zachodzi. popijam café au lait. patrzę na horyzont. Powietrze jest rozgrzane. nie za duszno. przyjemnie. Pojawia się chłodny wiaterek. Popijam z filiżanki. Rozsiadam się wygodnie. Na ustach mam zadowolony. bezwstydny uśmiech. Wielki jak słońce. Zdejmuję okulary. pieści mnie lekka bryza. Na chwilę mrużę oczy. Opieram się w fotelu. Otwieram oczy i nadal tu jestem. To nadal ja. On leży w pokoju obok. słychać jego oddech przez sen. Śpi. Śni. Rozkoszuję się zawartością filiżanki. oglądając świat. który jest taki piękny. taki fascynujący. A ja jestem jego częścią’.

Wolna kobieta to erotyczne opowiadanie o tym. jak starsza kobieta przełamuje wszelkie normy. które dyktuje jej spo

3.99: https://woblink.com/ebook/eros-opowiadanie-erotyczne-b-j-hermansson-199872u

Cena:


Czas przed śmiercią: część 2

Autor: Jesper Bugge Kold

Losy duńskiego policjanta. angielskiego lotnika. dwunastoletniej Niemki oraz niemieckiego i rosyjskiego żołnierza splatają się ze sobą za sprawą pogmatwanych okoliczności II wojny światowej. Życiem każdego z nich rządzi przypadek. ale jednocześnie każdy dąży do tego samego celu: chce przetrwać.

James jest lotnikiem na pokładzie angielskiego bombowca. Podczas nocnego nalotu na niemieckie miasto Ulm sprawy toczą się inaczej niż zaplanowano.

Spogląda przez wielką przednią szybę. Pod nimi płonie kolejny Lancaster. Kadłub przełamuje się i w stronę ziemi sypią się części maszyny. W tym samym momencie szyba roztrzaskuje się z taką siłą. że Jamesowi na chwilę braknie tchu. Czuje na skórze mnóstwo drobnych ukłuć od odłamków szkła. Nagłe ciśnienie porywa go z miej

3.99: https://woblink.com/ebook/czas-przed-smiercia-czesc-3-jesper-bugge-kold-199807u

Cena:


Szable i cekaemy

Autor: Marcin Szymaniak

Twoja ojczyzna przed stu laty – wywalczony kraj. o którym nie miałeś pojęcia

OŚMIORO BOHATERÓW WPLĄTANYCH W WOJNĘ Z SOWIECKĄ ROSJĄ

Szeregowy ułan. lekarka. naczelnik państwa. lotnik. para literatów. podoficer piechoty i działacz komunistyczny. Wszyscy istnieli naprawdę.

WALKA O ŻYCIE. O KRAJ I O MIŁOŚĆ

Walczyli bardzo różnie – karabinem. szablą. bombami. poezją i publicystyką. intrygami osobistymi i politycznymi. kłamstwami. rozsiewaniem plotek. Ale również pracowali. studiowali. zakochiwali się. Dokonywali aktów miłosierdzia i popełniali pospolite przestępstwa. Święcili triumfy i przeżywali załamania nerwowe. Upijali się na smutno i na wesoło.

DZIESIĄTKI MIEJSC. DO KTÓRYCH NIGDY BYŚ NIE DOTARŁ

Śledząc ich losy. trafisz do paryskich s

29.99: https://woblink.com/ebook/pierwsza-taka-gwiazdka-agnieszka-mysliwy-karen-schaler-200833u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/199784/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788395014338: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/w-jak-tungsten-wojciech-siekierko-201067u

Cena:pokonałem nerwice, atlas toksycznych facetow, niedokończona baśń, ciekawe książki pdf, cudowna podróż selma lagerlof, miasto archipelag. polska mniejszych miast, sprawdzian z fizyki optyka 3 gimnazjum odpowiedzi, literatura erotyczno romantyczna, ebooki online, gentleman numer dziewięć pdf chomikuj, andrzej zybała, atlas osadu moczu, sprawdzian klasa 1 matematyka, michael j sullivan, łochowska katarzyna, p.s. wciąż cię kocham pdf…