Pewnego lata w Szczepankowie

Pewnego lata w Szczepankowie

Autor: Maria Ulatowska

Pełna pogody ducha opowieść o ludziach szukających szczęścia w malowniczym zakątku na Mazurach. Miłość i przyjaźń. a w tle zagadka sprzed lat oraz przyroda jak w Sosnówce.

Ścieżki Olgi Tańskiej i Adama Biernackiego po raz pierwszy skrzyżowały się w Szczepankowie. To tutaj jedenastoletnia sierota zaprzyjaźniona z wroną. miejscowy dziwak ratujący dwa dzikie lisy i chłopiec spędzający nad jeziorem wakacje znajdują spokojną przystań. Jedyne. co narusza sielską atmosferę. to pewna stara tajemnica. która prosi się o wyjaśnienie.

Czy przyjaźń. akceptacja i zwykła życzliwość są w stanie odmienić życie choć jednemu zagubionemu człowiekowi? Czy chęć posiadania dziecka może przysłonić wszystkie inne uczucia?

Utrzymana w klimacie ‚Sosnowego dziedzictwa’ historia osłodzi przykre chwile. przywróci nadzieję na dobro i da siłę do walki o szczęście.

Maria Ulatowska (trzytomowy cykl o Sosnówce. ‚Domek nad morzem’. ‚Kamienica przy Kruczej’. ‚Całkiem nowe życie’ i kilka innych. równie znanych powieści) oraz Jacek Skowroński (‚Był sobie złodziej’. ‚Mucha’. ‚Zabić. zniknąć. zapomnieć’). Obyczaj i sensacja. połączone w pisarski duet. Do tej pory razem stworzyli pięć powieści (‚Autorka’. ‚Pokój dla artysty’. ‚Historia spisana atramentem’. ‚Tylko milion’. ‚Kartka ze szwajcarskim adresem’). Teraz zaczynają ‚cykl Szczepankowski’.
Twierdzą. że wspólne pisanie bardzo im odpowiada. i zamierzają to robić co najmniej przez najbliższych trzydzieści lat.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


ISBN

9788375617009: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/short-stories-by-edgar-allan-poe-opowiadania-edgara-allana-poe-w-wersji-do-nauki-angielskiego-edgar-allan-poe-grzegorz-komerski-dariusz-jemielniak-marta-fihel-maciej-polak-29652u

Cena: Grzegorz Komerski


ISBN

9788381291965: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/anatomia-gory-osiem-tysiecy-metrow-ponad-marzeniami-fronia-rafal-128583u

Cena:


Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami

Autor: Grzegorz Rzeczkowski

Afera podsłuchowa. która pięć lat temu wywołała jeden z największych kryzysów w historii Trzeciej Rzeczpospolitej. miała być historią biznesowej zemsty Marka Falenty. Tę wersję z małymi wyjątkami kupili wszyscy – od dziennikarzy po prokuratorów i sądy – choć skala tego procederu podsłuchowego jest w historii zachodnich demokracji bezprecedensowa. 

Niewielu zadało sobie trud. by choć spróbować wejść w tę sprawę głębiej. Nikt do końca nie zbadał. dokąd tak naprawdę prowadzą tropy z restauracji „Sowa & Przyjaciele”. choć premier Donald Tusk mówił o scenariuszu pisanym „obcym alfabetem”. 

Ta książka dowodzi. że łańcuszek powiązań prowadzi do Rosji. a konkretnie do osób związanych z Kremlem i jego tajnymi służbami. Odsła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


https://woblink.com/product-publication/download/138206/epub

1:

:

Cena:


Kobiety dyktatorów

Autor: Diane Ducret

‚Miłość. szaleństwo czy żadza władzy? Tylko Claretta nie opuściła mężczyzny. który jeszcze niedawno był uwielbiany przez miliony Włochów. Stojąc przed plutonem egzekucyjnym. wyszeptała: „Jesteś zadowolony. że zostałam z tobą do końca?”. Dla Jiang Quing śmierć męża miała być dopiero początkiem wielkiej kariery – była bardzo bliska przejęcia władzy w komunistycznych Chinach. Wiedziała. że gra o najwyższą stawkę. Piętnastoletnia Catherine po prostu nie miała wyboru – czuły na kobiece wdzięki dowódca środkowoafrykańskiej armii wypatrzył ją. gdy szła do szkoły. Tytułem cesarzowej cieszyła się tylko przez kilka lat – dopóki zazdrosny małżonek nie oskarżył jej o romans z francuskim prezydentem. Co łączy te nieprawdopodobne. ale prawdziwe kobiece losy? Niebezpieczna miłość. chwila szaleństwa czy nieokiełznana żądza władzy? Dlaczego pokochały zbrodniarzy i despotów? Jaką odegrały rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów XX wieku? Kobiety dyktatorów to wstrząsające opowieści o niełatwym życiu żon i kochanek Hitlera. Stalina. Mussoliniego. Mao. Lenina. Bokassy. Ceaușescu i Salazara. Bestseller – ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy we Francji! ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99sentymentalna bzdura, od morza aż do tatr chomikuj, dieta optymalna ewa bednarczyk witoszek, ketogeniczna biblia, korona na zawsze pdf, sexedpl pdf, keret etgar, uwikłani tom 5 pdf, kossakowska siewca wiatru, anno 1404 poradnik, dom czwarty pdf, grobowiec pierwszego cesarza chin, aleksander majewski, bezimienni bohaterowie…