ISBN

ISBN

9788378899341: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/alkohol-w-wojsku-i-na-wojnie-andrzeja-niewinskiego-175022u

Cena:


ISBN

9788324171538: Wydawnictwo

Format

44.8: https://woblink.com/ebook/czy-prehistoryczne-zwierzeta-przetrwaly-joanna-dzdza-karl-shuker-justyna-sarna-175854u

Cena:


Bagnety Republiki.

Autor: John Lynn

Od autora:

‚Pod względem znaczenia w historii niewiele triumfów na polu bitwy dorównuje zwycięstwom odniesionym przez armie rewolucyjnej Francji. Gdyby nie sukces republikańskiego oręża. cudzoziemscy wrogowie. którzy grozili przywróceniem ancien régime’u we Francji. zahamowaliby wielkie polityczne i społeczne dzieło Rewolucji. W tym samym czasie. w którym zabezpieczyły Rewolucję. siły te odmieniły również charakter wojny w Europie. Bezprecedensowe zaangażowanie i wysiłek narodu francuskiego zakończyły epokę wojen dynastycznych i zapoczątkowały erę wojen narodowych. 

Moje studium bada motywację i taktykę żołnierzy. którzy stanęli w obronie swojej ojczyzny w kluczowych pierwszych latach wojny. Skupia się na walce lub dokładniej: na skuteczności bojowej. Po pierwsze jest historią szczegółów. analizą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


Oskarżenie

Autor: praca zbiorowa

Żyję w Korei Północnej jak mówiący automat. jak człowiek zaprzęgnięty w jarzmo. Moim przeznaczeniem jest świecić w ciemnościach – pisze we wstępie autor. Niewiele więcej o nim wiemy. Nigdy nie stawił otwarcie czoła reżimowi. bo gdyby to zrobił. trafiłby do obozu pracy lub przed pluton egzekucyjny.

Jego opowiadania to krótkie wycinki z życia zwyczajnych mieszkańców Korei Północnej. Ci ludzie zachowują się jak roboty: klaszczą. śmieją się. płaczą na zawołanie. Nie buntują się. nie uprawiają sabotażu. nie drukują ulotek. nie spiskują. Służą państwu ze wszystkich sił. nawet kosztem najbliższych. Przeglądają na oczy dopiero. gdy dotknięci jakąś osobistą tragedią. przekonują się jak bezduszny. okrutny i zakłamany jest reżim. który dotąd wspierali z takim oddaniem.

Klasycznie skonstruowane opowiadania nie są pozbawione rysów satyrycznych. chociaż przy ich lekturze chce się raczej płakać niż śmiać. bo opisywana przez Bandiego paranoiczna rzeczywistość nie jest wytworem wyobraźni autora. ale światem. w którym nadal żyje. Nie tracąc nadziei. że któregoś dnia ponad dwadzieścia milionów jego rodaków ocknie się z letargu. w którym tkwił przez dziesiątki lat również on sam.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 17.99


ISBN

9788378895589: Wydawnictwo

Format

54.99: https://woblink.com/ebook/bombowce-nad-europa-1939-1945-overy-richard-175479u

Cena:sprawdzian z matematyki klasa 4 dział 1, romans po brytyjsku pdf chomikuj, simona kossak o ziołach i zwierzętach, male modelki, święci kolorowanki, policja pdf, geneza przestępczości zorganizowanej, twardziel laurelin paige pdf, hello neighbor pre alpha, matura ustna z jezyka polskiego, asiunia pdf, autoteliczne, boski lekarz chomikuj, podstawy biologii molekularnej, ateizm dawniej…