Historia Korei

Historia Korei

Autor: Joanna Rurarz

To pionierskie na polskim rynku kompendium dziejów Korei obejmuje okres od chwili pojawienia się pierwszych mieszkańców Półwyspu Koreańskiego po czasy nam najbliższe. Obok tradycyjnej wizji dziejów. rozpowszechnionej w samej Korei. przytacza także wiele teorii i hipotez spoza oficjalnego nurtu badań. tworzonych i rozwijanych w obu państwach koreańskich. Japonii i na Zachodzie.Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców – może stanowić zarówno podręcznik akademicki. jak i popularnonaukowe źródło dla osób amatorsko zainteresowanych Dalekim Wschodem. Sprzyjają temu specjalnie wyodrębnione z głównego tekstu i opatrzone fotografiami lub rysunkami noty-dygresje. poświęcone zabytkom kultury i nauki koreańskiej. wielkim postaciom. słynnym miejscom oraz wartym baczniejszej uwagi zagadnieniom.

Wyd: https://woblink.com/ebook/sztokholm-katarzyna-tubylewicz-146832u

Cena:


Singielka w Londynie

Autor: Matulewicz Marta

Tytułowa singielka Ewa decyduje się na wyjazd do Londynu. w którym czeka na nią przyjaciółka. aby podjąć pracę i nawiązać nowe znajomości. Rezolutna i śmiała Polka w nowym. nieznanym środowisku traci pewność siebie. czuje się zagubiona i z zadziwiającą łatwością – ale i wdziękiem – wpada w kolejne tarapaty. Za każdym razem udaje jej się jednak wyjść z nich obronną ręką.

Ewa musi na nowo zdefiniować samą siebie i swoje oczekiwania. znaleźć własne miejsce w obcym mieście. Bohaterka poznaje mieszkańców Londynu. szuka pracy. miłości. odkrywa też nieznane dotąd fascynujące smaki życia – a wszystko to z uśmiechem. entuzjazmem. wiarą w siebie i otwartością na to. co przyniesie przyszłość. 

„Singielka w Londynie” to ciepła i zabawna opowieść o tym

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 39.9


Fak maj lajf

Autor: Marcin Kącki

Młody jeszcze nigdy nie napisał prawdy. Papa robi zdjęcia. które mogą skompromitować pół Warszawy. Gambit sprzedałby własną żonę dla słupków oglądalności. a Nora – no cóż. potrafi wykorzystywać swoją urodę i jest zdeterminowana. Tylko Trzeźwy wie. jak funkcjonuje ten świat. i potrafi pociągać za odpowiednie sznurki. W końcu przez lata robił w polityce. 

Różnią się od siebie wszystkim. a jednak ich ścieżki się przetną.

Bo to działa na każdego. Władza. pieniądze. sława. Są ludzie gotowi zapłacić za nie każdą cenę.

I zapłacą.

Żadna z postaci w tej książce nie jest prawdziwa. I żadne wydarzenie nie miało miejsca. A jednak powieść Kąckiego pokazuje współczesność lepiej niż niejeden reportaż. Powstała ze strzępów informacji. niedopowiedzeń. plote

:

Cena:eksperymenty społeczne, controlling w przedsiębiorstwie pdf, daniken komiks, kobiety które kochają za mocno, sekrety urody babuszki, antyterorysci, patrzyl, gdy słowa zawodzą, bibliografia geografii polskiej, hinduski epos, evangelium vitae pdf, nicola chiaromonte, kamila kuboth-schuchardt, martin luther king obywatelskie nieposłuszeństwo, joel dicker, edgar allan poe the fall of the house of usher, wojenne tajemnice dolnego śląska, populizm co to, zabawne zdarzenie, wspomnienia wojenne pdf, aleksandra krupa-ławrynowicz, terzani tiziano, maria kielar turska, receptura apteczna pdf, mroczne materie pdf…