Intelektualna historia III RP

Intelektualna historia III RP

Autor: Andrzej Nowak

Od Brodskiego do Rymkiewicza prowadzi ta opowieść z rozmów ułożona. Między nimi 44 rozmowy. od roku 1990 do końca 2012. Co je łączy? Zgoda na rozmowę. Pewnie także rodzaj i temat pytań. jakie przychodziły do głowy temu. który je stawiał. Z tej jedności i zarazem z różnorodności głosów 34 rozmówców. ułożyła się książka – wywiad rzeka z czasem. który umownie nazywamy tutaj czasem III RP. Inaczej niż inne wywiady-rzeki z politykami czy celebrytami. ten nie tylko jest wielogłosem. ale sam jest także rozciągnięty w czasie. Toczy się i rozwija przez ponad 22 lata. Szczególnie interesujące rezultaty daje to. kiedy możemy z punktu widzenia naszej chwili obecnej przeczytać. jak wyglądały pytania. obawy. nadzieje i przewidywania formułowane w roku 1990. 1992 czy 2005. Niekiedy mogą wydawać się nam nawet naiwne. innym razem uderzać mogą swą trafną przenikliwością. Możemy jednak zobaczyć dzięki temu – bez upiększeń. na jakie możemy pozwolić sobie. kiedy spisujemy rozmowy-wspomnienia – jak nasze myśli. naszą wyobraźnię niesie rzeka nie wywiadu. tylko czasu. Najlepiej dostrzec to można w przypadku połączenia w tym tomie aż dziesięciu rozmów prowadzonych od 1996 do 2012 roku z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi. Tu jednak układam je także. a może przede wszystkim jako świadectwa do „biografii” pewnego etapu polskiej historii: III RP. Ile się zmieniło od czasu Jaruzelskiego. czy on w ogóle przeminął? Może przemija w ogóle polskość w tym ostatnim 25-leciu? Podobne pytania pojawiają się w sporach o dzisiejszą kondycję Europy. Czy Unia jest szczytem w rozwoju naszego kontynentu? Czy to jest już raczej koniec naszej cywilizacji? I co można zrobić. żeby nie nastąpił i ten koniec. i koniec polskości? Zapis rozmów. które oddaję do rąk Czytelników. przybliża może choć trochę temperaturę tych pytań – bo one pytanych tutaj obchodzą.

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 34


ISBN

9788380755659: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/zostan-ile-chcesz-anna-h-niemczynow-133609u

Cena:


ISBN

9788327155511: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/zamknieta-trumna-sophie-hannah-24067u

Cena:


Fenomen poranka

Autor: Hal Elrod

Hal Elrod – człowiek sukcesu i światowej sławy mówca motywacyjny. autor programu Miracle Morning – w książce Fenomen poranka uczy. jak zmienić swój sposób wstawania dzięki prostym technikom. które uczynią twoje poranki bardziej zorganizowanymi i owocnymi. Zdaniem Elroda. udane początki dnia są kluczem do szczęśliwszego. pełnego sukcesów życia.

Miracle Morning to program 30-dniowej przemiany nawyków związanych z poranną rutyną. dzięki któremu nauczysz się. jak z radością zaczynać każdy dzień i stać się lepszą wersją siebie. Książka Elroda to zbiór sześciu sprawdzonych praktyk. pozwalających wspiąć się na wyżyny własnych możliwości we wszystkich aspektach życia. Nawet jeżeli od zawsze miałeś kłopoty z porannym wstawaniem i rozpoczynaniem dnia o wczesnej porze. po lekturze Fenomenu poranka. z pewnością uda ci się to zmienić. Ta prosta metoda może całkowicie odmienić twój harmonogram dnia i uświadomić ci. że długie spanie wcale nie jest tym. czego potrzebujesz.

Korzyści. jakich możesz oczekiwać po lekturze tej książki. to m.in.:

• poranki wypełnione radosnym oczekiwaniem oraz energią do działania;

• zmniejszenie stresu i łatwiejsze pokonywanie życiowych przeszkód;

• lepsza kondycja fizyczna. a nawet redukcja wagi;

• zwiększenie efektywności i koncentracji w pracy;

• osiąganie lepszych wyników finansowych;

• motywacja do realizacji wizji swojego wymarzonego życia!

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 34.9syberyjskie wychowanie, tajemnice pielęgniarek, szlak nadziei, ebook na prezent, liber novus, anna ciarkowska pestki, gra cieni anna tuziak, jej orgazm najpierw, piraci z karaibów na krańcu świata pl, la casey damien pdf pl, ciemnośc, arabska żona pdf, w jego oczach michalak pdf, błażej torański, biblia w 365 dni, książka wielkie kłamstewka, prawo rolne czechowski pdf, jednostka języka, raz w roku w skiroławkach, bez opamiętania, jestem żoną szejka pdf za darmo, powershell podstawy…