ISBN

ISBN

9788379766673: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/biegacz-piotr-bojarski-29621u

Cena:


Wydawnictwo

Czwarta Strona: Format

154174

https://woblink.com/product-publication/download/154174/epub: 1

Cena:


Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena. lat 85

Autor: Hendrik Groen

Dopóki życie trwa to drugi – po Małych eksperymentach ze szczęściem – dziennik Hendrika Groena. Ogromny sukces pierwszej książki skłonił autora do napisania jej kontynuacji. Hendrik Groen może i jest stary. ale to nie znaczy. że wkrótce zamierza rozstać się z życiem. Co prawda jego spacery z dnia na dzień stają się coraz krótsze. bo nogi zaczynają odmawiać mu posłuszeństwa. a wizyty u lekarza są znacznie częstsze. ale przecież nie jest to powód. żeby miał tylko siedzieć. pić słabą herbatę i wpatrywać się w stojące na parapecie pelargonie. Mężczyzna postanawia napisać dziennik prezentujący rok z życia amsterdamskiego domu opieki. którego jest rezydentem. I choć od czasu do czasu trudno Hendrikowi podtrzymać w sobie zapał do pisania. to jednak koniec ko

1:

Cena:


Byłem gangsterem. Prawdziwa historia

Autor: pseudonim Grek

Kim jest Grek?

Grek to pseudonim Autora wymyślony na potrzeby tej książki. Kryjący się pod nim gangster kradł. oszukiwał. porywał ludzi. zlecał zabójstwa – każdy czuł przed nim respekt. Początek jego przestępczej kariery przypadł na lata dziewięćdziesiąte – czas drapieżnego polskiego kapitalizmu. Grek wspinał się po szczeblach gangsterskiej hierarchii. aż doszedł na szczyt. Pewne wydarzenia sprawiły jednak. że postanowił skończyć z dotychczasowym fachem i zacząć wszystko od nowa. Uczciwie.

Teraz swoimi doświadczeniami. także tymi z więzienia. dzieli się z czytelnikiem. Twierdzi. że napisał tę książkę ku przestrodze. W jego relacji nie ma imion i nazwisk. jednak opowiedziana przez niego historia jest prawdziwa.

‚Twardziel. jeden z groźniejszych bandytów w Polsce. Wytatuowany kark. Zaczynał jako bitny mięśniak na bramce w dyskotece. Potem szybki awans. łatwe pieniądze i jeszcze łatwiejsze panienki. I prestiż ulicy.

Kim jest Grek – bohater tej książki? Czytelnik nie dostanie jasnej odpowiedzi na to. kim był. kim jest. Otrzyma za to pełnokrwistą gangsterską opowieść pełną postaci z najtwardszego kruszcu. porywających historii i schematu działania grupy przestępczej. To podróż w zakamarki mrocznej duszy. dla jednych fascynująca. dla innych niezrozumiała i moralnie nie do przyjęcia. Dla jednych i drugich – warta odkrycia.’

Gabriela Jatkowska. dziennkarka. autorka. była redaktor naczelna magazynu POCISK

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 29


What the F

Autor: Benjamin K. Bergen

Jak to możliwe. że pacjenci po zawale. utraciwszy zdolność mówienia. wciąż krzyczą Szlag!. gdy są zdenerwowani? Jak to się stało. że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne. a kupka tylko dziecinna? I dlaczego. chcąc kogoś obrazić. prostujemy środkowy palec?

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach. kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”. zastąpić gwiazdką. ocenzurować – lecz są tak pociągające. że nie potrafimy przestać ich używać.

Benjamin Bergen. językoznawca i kognitywista. tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje. że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć. wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi. że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne. What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich. którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.

Fascynująca podróż na styku etymologii. neuronauk i kultury„Discover”

Bergenowi udaje się nas przekonać. że warto docenić społeczną rolę „brzydkichsłów „Science”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9system zapisywania liczb klasa 4 sprawdzian pdf, nauka rysowania książka, radowe dziewczyny, playboy katy evans pdf, jan krzek, przywitaj się z królową, corinne michaels powiedz ze mnie chcesz, instalacje elektryczne książka pdf, medycyna sądowa podręcznik, królestwo popiołów sarah j maas, wojny przestrzeni, teorie socjologiczne, nowenna rozwiązująca węzły pdf, ksiazka gra o tron, paweł lampe, wojna jest zawsze przegrana…