Kobra

Kobra

Autor: Katarzyna Wasilkowska

Po wypadku rodzina Tomka musi na nowo wskoczyć na tory codzienności. Kiedy wydawało mu się. że chłopiec już przyzwyczaił się do nowej sytuacji. okazuje się. że los niesie dla niego kolejną niespodziankę. Wyjeżdża na mazowiecką wieś do babci. o której do tej pory nie miał pojęcia. i tam. daleko od domu. bez wsparcia najlepszych kolegów. poznaje tajemnicę swojej rodziny i mierzy się z własnym strachem.

Mocne przygody. bezimienne groby. sekrety i zabawne odkrycia. nowi znajomi i jeden (albo nawet dwóch) tajemniczych mścicieli. Oraz łoś.

„– Mówiłaś o jakimś potworze przy obiedzie – przypomniał sobie.

– No tak. o Kobrze – przytaknęła Lina i przestała wymachiwać nogami. – Tu ostatnio ciągle coś złego się działo. napadali ludzi. albo jeździli jak wariaci. albo kradli…

– Kto?

– Nie wiadomo. Różni – Linka z przejęciem ściszyła głos i zmrużyła swoje zezowate oczy. – A ludzie się bali. policja nic nie pomagała. aż się pojawił taki jeden i robi porządek. albo pomaga jak trzeba. Jak jakiś Superman. serio.

– Superman? – Tomaszek otworzył szeroko oczy.

– Mhm – pokiwała głową poważnie. – Tylko nie wiadomo jak wygląda. Słuchaj. bo każdy mówi co innego – Linka okręciła się na pupie. sadowiąc naprzeciw Tomaszka ze skrzyżowanymi nogami i zaczęła wyliczać. – Że jest ogromny. że nieduży. że to diabeł. że to anioł. że to UFO. albo potwór. Przyjeżdża czymś świecącym. grzmi. puszcza dym i wymachuje batem. I jeszcze o oczach gadają. że ma jak talerze. albo jak żarówki.

Tomaszek zadrżał i odruchowo rozejrzał po szumiących zaroślach wokół młyna. Może się mylił. może tu wcale nie jest tak nudno jak się wydawało.”

Nowe przygody bohaterów książki Jowanka i gang spod gilotyny.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Mów i zwyciężaj

Autor: Brian Tracy

W ciągu wielu lat swej kariery Brian Tracy wygłosił ponad 4000 prezentacji i przemawiał osobiście do ponad 5 000 000 osób w 46 krajach. Jego umiejętności wygłoszenia porywającego przemówienia i skutecznego zakomunikowania własnych koncepcji pomogły mu odmienić kształt życia osobistego i kariery zawodowej. Dzięki nim stał się osobą. którą inni stawiają sobie za wzór. podejmując decyzję o przejęciu kontroli nad własnym życiem.

W książce Mów i zwyciężaj Brian Tracy pokazuje. jak po mistrzowsku opanować sztukę skutecznego przemawiania – i jak wykorzystać ją. by osiągnąć nawet pozornie najbardziej nierealne cele! Umiejętność dobrego przemawiania to:

 • zdobycie szacunku w innych i nowych kontaktach
 • zwrócenie

  34.9: https://woblink.com/ebook/plan-lotu-brian-tracy-156246u

  Cena:


  Zobaczyć gdzie indziej

  Autor: Danuta Noszczyńska

  Żeby widzieć. należy patrzeć. żeby słyszeć. trzeba słuchać.

  Niepewna siebie. zdominowana przez wszystkich dookoła bohaterka. rozwydrzony synalek. toksyczna matka. ojciec pantoflarz. brat egoista. który zawsze miał ‚z górki’. wredna szefowa – jednym słowem mnóstwo powodów do nieustającej złości na nieciekawą rzeczywistość i nieciekawych ludzi. Ale czy zawsze jest tak. jak się nam wydaje. a otaczający nas ludzie są tacy. jakimi ich postrzegamy?

  Powieść o tym. że czasem po prostu trzeba ‚zobaczyć gdzie indziej’ czyli spojrzeć na wydarzenia i osoby pojawiające się w naszym życiu z innej perspektywy. a wówczas wszystko może zyskać zupełnie nieznany dotąd wymiar. a bezładnie rozsypane okruchy przeszłości nagle zaczną doskonale do siebie pasować i życie stanie się o wiele szczęśliwsze. A także o tym. że dążenie do zemsty za doznane krzywdy najdotkliwiej uderza w nas samych. przesłaniając z czasem to co naprawdę ważne.

  Danuta Noszczyńska – plastyczka. reżyserka. twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant. absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała książki: ‚Historia nie Magdaleny’. ‚Blondynka moralnego niepokoju’. ‚Hormon nieszczęścia’. ‚Mogło być gorzej’. ‚Kufer babki Alicji’. ‚Luizę pilnie sprzedam’. ‚Pod dwiema kosami. czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana’. ‚Wszystkie życia Heleny P.’. ‚Harpia’ (trzy ostatnie nagrodzone na Festiwalu Literatury Kobiet ‚Pióro i Pazur’). ‚Farbowana blondynka’. ‚Zła miłość’. ‚Futra. perły i łzy jak piołun gorzkie’ i ‚Nieświęta rodzina’.

  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

  Cena: 30.4


  22.9

  https://woblink.com/ebook/niebieski-autobus-barbara-kosmowska-154076u: https://woblink.com/product-publication/download/154076/epub

  :

  Cena:


  Ocalić siebie

  Autor: Hanna Goworowska-Adamska

  Jak wiele jest na świecie rodzin. które wydają się być szczęśliwe. poukładane i pełne miłości. a tymczasem za ścianami ich wygodnych domów rozgrywa się prawdziwy dramat? Bohaterka „Ocalić siebie” opowiada historię jednej z takich rodzin. poruszającą tym bardziej że prawdziwą. Wychowana przez ojca-tyrana. wraz z matką i siostrą doświadczyła każdego możliwego rodzaju przemocy: fizycznej. psychicznej i ekonomicznej. Po latach próbuje zrzucić z siebie ciężar negatywnych emocji. szukając wsparcia w swojej własnej. nowej rodzinie.

  Ta wstrząsająca opowieść to przestroga dla wszystkich tych. którzy tkwią w związku z osobowością aspołeczną. psychopatyczną. narcystyczną. To również ważny głos zachęcający do walki o własne szczęście. godność i wolność –

  32: https://woblink.com/ebook/marcel-zofia-kubiec-154279u

  Cena:


  ISBN

  9788395394072: Wydawnictwo

  Format

  28.72: https://woblink.com/ebook/letnie-przesilenie-danuta-cirlic-straszynska-svetislav-basara-156394u

  Cena:  birobidzan, psychologia poznawcza w praktyce, ćwiczenia propriocepcji w rehabilitacji pdf, dzieci odmiana, chmielarz farma lalek, skazy na pancerzach pdf, oto jest kasia pdf, most nad rwącą rzeką, ćwiczenia propriocepcji, day leclaire, małachow książki, zakład o miłość, pamiętnik 8-bitowego wojownika, sierra cartwright więzy pdf, oskar i pania róża…