Dziewczyny od Andersa

Dziewczyny od Andersa

Autor: Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Losy 19 dzielnych kobiet. które wyrwały się ze Związku Sowieckiego i razem z II Korpusem Polskim przeszły cały szlak bojowy.

„Armii Andersa towarzyszyły niesamowite kobiety. Wyrwane ze swego dotychczasowego życia przez ślepy los dziejowej zawieruchy. w ekstremalnych warunkach wojennych te zwyczajne dziewczyny stawały się niezwykłe. Amazonki XX wieku. które walcząc z przeciwnościami losu. odkrywały swe nowe powołanie. Walczyły. choć nie to było ich marzeniem. Dzięki tej książce ich losy przestają być anonimowe i nabierają indywidualnego rysu. który uświadamia nam. jak ważne jest. by te wspomnienia nie zaginęły. by doczekały się swojej publikacji.” – ANNA MARIA ANDERS

Byłam jedną z pierwszych ochotniczek wcielonych do Pomocniczej Służby Kobiet. Dostałam mundur. Wreszcie czysta. syta i ubrana w coś innego niż łachmany. Miałam buty. pończochy. a nawet grzebień i szminkę do ust. Znów poczułam się kobietą. a nie poniżanym i poniewieranym tłumokiem.

***

Walki o Monte Cassino zaskoczyły wszystkich bezmiarem ludzkiej krzywdy. Lekarzom i pielęgniarkom w Venafro. gdzie służyła Karola. nie starczało czasu na sen. Zdarzyło się nawet. że nie odchodziła od stołu operacyjnego przez trzydzieści sześć godzin.

***

Przez sen usłyszałam przeraźliwy świst. a kiedy przetarłam oczy i usiadłam. było już po wszystkim. Nade mną̨ gwiaździste niebo. a wokół żadnego namiotu. tylko głowy ludzi. Przeszła nad nami trąba powietrzna. Ale przeżyliśmy.

Koledzy z Polskiej Armii na Zachodzie mówili o nich „PESTKI” (od Pomocniczej Służby Kobiet). Miłości. przyjaźnie. codzienne kłopoty. PESTKI po wojnie wylądowały w różnych zakątkach globu; w Afryce. w Australii. w Szkocji. Kanadzie i na Podkarpaciu.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


https://woblink.com/product-publication/download/160256/epub

1:

:

Cena:


Droga ucieczki

Autor: Rachel Abbott

Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic.

Gdy młoda dziewczyna. Abbie Campbell. zostaje potrącona i zostawiona na pewną śmierć na bocznej drodze wioski Little Melham. miejscowa społeczność jest w głębokim szoku. Jednocześnie uruchomiony zostaje łańcuch wydarzeń. wskutek którego na jaw mogą wyjść głęboko ukryte sekrety.

Prawda o tamtym wieczorze zagraża zarówno małżeństwu jak i dzieciom Ellie Saunders i kobieta musi za wszelką cenę chronić swoją rodzinę. A Ellie nie jest jedyną. która ma coś do ukrycia. Ona i jej siostra Leo żywią przekonanie. że mają już za sobą rozdział trudnego dzieciństwa. jednakże Leo dąży do poznania prawdy i ujawnia straszliwy sekret. który przez wiele lat był trzymany w tajemnicy.

Sąsiad Ellie. były detektyw Tom Douglas. uciekł do Lit

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99


ISBN

9788380081024: Wydawnictwo

Format

21: https://woblink.com/ebook/dary-niedoskonalosci-jak-przestac-sie-przejmowac-tym-kim-powinnismy-byc-i-zaakceptowac-to-kim-jestesmy-brene-brown-krzysztof-pulawski-16991u

Cena:


Jak mówić. … Jak mówić. żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać. żeby dzieci do nas mówiły

Autor: Adele Faber

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi – i… nie tylko z nimi – sprawiają. że książka jest przeznaczona dla każdego. kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym. Nowe wydanie zostało poszerzone o posłowie ‚Nowe pokolenie’. które napisała Joanna Faber. córka jednej z autorek.  Wychowana według metod przedstawianych w książce dzieli się doświadczeniami z dzieciństwa i wraz z rodzicami podejmuje wyzwania nowych czasów. szukając nowych rozwiązań.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 30


22.37

https://woblink.com/ebook/dom-samobojcow-charlie-donlea-adrian-napieralski-205385u: https://woblink.com/product-publication/download/205385/epub

:

Cena:napraw sie, przemiana kafka, dziewczeta z auschwitz, jak być szczęśliwym singlem, kieżun patologia transformacji, kopyra książka, alicja w krainie czarów pdf, humor zydowski, night of the rabbit, atlas rehabilitacji ruchowej pdf, nocna droga kristin hannah, zapiski stanu poważnego, rysunek do lektury chłopcy z placu broni, jagodowa miłość online za darmo, agatha christie mobi…