189087

189087

33.9: https://woblink.com/ebook/mam-faceta-i-mam-problem-katarzyna-miller-189087u

1

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Ota Pavel

Autor: Aleksander Kaczorowski

Wszyscy Czesi wiedzą. kim był Ota Pavel. Syn czeskiego Żyda dotknięty traumą Holocaustu. powojenny ideowy komunista. najpracowitszy czeski dziennikarz sportowy. obsesyjny perfekcjonista. genialny pisarz dotknięty chorobą psychiczną.

Życie Oty Pavla jest wcieleniem dwudziestowiecznego losu mieszkańca Europy Środkowej. modelowym przykładem tego. jak wielkie wydarzenia determinują losy człowieka. nawet jeśli on sam nie miał na nie żadnego wpływu. Pavlowi najbardziej zależało na tym. by zostać pisarzem. To się udało. I chociaż nie zaznał sławy ani splendorów. wpisał się w wielką tradycję środkowoeuropejskiej literatury żydowskiej. której symbolami są Franz Kafka. Egon Erwin Kisch czy Max Brod. pozostając jednocześnie pisarzem na wskroś czeskim.

Wielu Polaków czytało „Śmierć pięknych saren”. wielu zakochało się w tej książce od pierwszej lektury. ale teraz mamy okazję dowiedzieć się więcej o człowieku. który kiedyś w życiu postanowił: „Najpierw sprawię sobie maszynę do pisania. a zaraz potem piękną wędkę na ryby”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 33.9


WarBook

Format: EPUB.MOBI

34.9

1:

Cena:


Róża

Autor: Waleria Marrené-Morzkowska

„Róża: o małżeństwie opowieść tragiczna” to przepiekna i wzruszająca opowieść o miłości szczęśliwej i nieszczęśliwej. o ludzkim losie. o życiu i o śmierci. Autorka znakomicie ukazuje zarówno duszę kobiety. jak i duszę mężczyzny. Tragiczny romans napisany po mistrzowsku przez znakomicie władającą piórem Walerię Marrené-Morzkowską. Wspaniała lektura. Książka polecana zarówno dla kobiet. jak i dla mężczyzn – zarówno dla starszych. jak i nastolatków. Książkę czyta się jednym tchem i nie sposób się przy niej nudzić. Daje też do myślenia… Zachęcamy – nie pożałujecie!

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 12.3


ISBN

9788382152081: Wydawnictwo

Format

29.93: https://woblink.com/ebook/sekretne-zycie-pisarzy-guillaume-musso-joanna-pradzynska-192358u

Cena:


ISBN

9788365970978: Wydawnictwo

Format

18.5: https://woblink.com/ebook/smutek-ryb-hanna-krall-202130u

Cena:e książki po polsku, fallout 3 poradnik, bad saint pdf, jacek grzelakowski, ebook biblioteka, motylek ksiazka, 100 książek które trzeba przeczytać times, wstep do prawoznawstwa pdf, mechanika budowli pdf, homo nie całkiem sapiens, pisownia ó iu, zbigniew nowak zioła blog, książki wandy chotomskiej, gra szklanych paciorków, stara baśń audiobook, napraw się pdf, kodeks drogowy 2014, chłopcy których kocham pdf, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko pdf…