Lepsza niż ja

Lepsza niż ja

Autor: Louise O’Neill

Wyobraź sobie. że zostałaś zaprojektowana. by być idealną. Wyobraź sobie. że twoje imię zawsze pisze się małą literą. Wyobraź sobie. że od zawsze mieszkasz w szkole. w której uczysz się. jak stać się najpiękniejszą. najszczuplejszą i najlepiej ubraną. W której nieustannie porównujesz się z „przyjaciółkami”. Wyobraź sobie. że najważniejsze dla ciebie jest miejsce w rankingu doskonałości. bo tylko od niego będzie zależało zainteresowanie mężczyzn. To ono określi. co się z tobą stanie. gdy skończysz szkołę. Musisz być piękna. Musisz być dobra. Musisz być uległa. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Połączenie Wrednych dziewczyn i Opowieści podręcznej. Vagenda Świat jak z Opowieści podręcznej. Tylko jeszcze gorszy. Marynia Bicz Głęboka. ponura i przerażająco prawdopodobna historia Marie Claire

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Lotnictwo w wojnie powietrznej

Autor: Tadeusz Zieliński

Publikacja przedstawia poglądy teoretyków użycia lotnictwa (prowadzenia działań powietrznych) z kluczowych państw na przestrzeni ponad 100-letniego funkcjonowania lotnictwa wojskowego.

Szczególną uwagę poświęcono okresowi międzywojnia. w którym statek powietrzny (nowe narzędzie walki) po doświadczeniach z I wojny światowej. okazał się przydatny w wielu zastosowaniach militarnych. co w konsekwencji doprowadziło do powstania nowego rodzaju sił zbrojnych – sił powietrznych.

Przedstawia też koncepcję użycia lotnictwa wojskowego w czasie trwania zimnej wojny. a także prezentuje współczesny. doktrynalny wymiar użycia lotnictwa wojskowego (sił powietrznych).

<

79: https://woblink.com/ebook/dzwiek-i-jego-percepcja-edward-ozimek-147670u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788375619638: Wydawnictwo

Format

49.9: https://woblink.com/ebook/deep-learning-gleboka-rewolucja-terrence-j-sejnowski-148261u

Cena:


Prezydent

Autor: Adam Chmielecki

Kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010.

W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej. dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają jak działał ‚przemysł pogardy’ oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury. m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów. które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej.

Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego. opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99plac dzierżyńskiego warszawa, 365 dni blanka lipińska pdf pobierz, tamte dni tamte noce pdf, angielski c1 słownictwo, 21/37, kaizen książka, obrazki ortograficzne do wydruku, beata wieczorek homoseksualizm, przygody don kichota, fleszer, znak ateny, zbigniew t. nowak, skąd przyszliśmy kim jesteśmy dokąd idziemy, serce tak białe, filozofia najpiękniejsza historia, godzina pąsowej róży pdf…