Głodne kamienie

Głodne kamienie

Autor: Rabindranath Tagore

“Głodne kamienie” to zbiór opowiadań Rabindranatha Tagore. indyjskiego poety. prozaika. filozofa. kompozytora. malarza. pedagoga. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

W skład tego zbioru wchodzą takie opowiadania jak:

Głodne kamienie. Babu z Najandżur. Koronujemy cię na króla. Odwet. Kabuliwala. Radża i jego żona. Rozwiązanie zagadki. Moja piękna sąsiadka. Uratowana.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


ISBN

9788366667044: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/cierpisz-masz-do-tego-prawo-megan-devine-207338u

Cena:


ISBN

9788381037068: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/najwazniejszy-magdalena-majcher-201015u

Cena:


Kwiaty polskie

Autor: Julian Tuwim

Nie brak w nim wątków autobiograficznych dotyczących różnych okresów życia autora.

„Kwiaty polskie” nasycone są kunsztownymi rymami. oryginalnymi i celnymi metaforami oraz zaskakującymi skojarzeniami. Są napisane tak sugestywnie. że w trakcie lektury w umyśle czytelnika mimowolnie pojawiają się obrazy. dźwięki. zapachy. Nie brak w nich wątków obyczajowo odważnych. w tym erotycznych.

„Myślę. że będzie to najważniejsza rzecz. jaką w życiu napisałem – epos. liryka. satyra. groteska. wszystko w magicznym powiązaniu” – pisał (proroczo) Tuwim w liście do siostry.

Fabuła. Centralna postać utworu – ogrodnik Ignacy Dziewierski – wydaje córkę za mąż za carskiego oficera. który tłumi protest proletariatu w Łodzi w 1905 roku. zabijając kilku robotników (sam także ginie). Córka niebaw

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Właściwe słowa

Autor: Phil M. Jones

Powiedz TO! Poznaj kluczowe zwroty. które pomogą ci w uzyskaniu rezultatów. jakich potrzebujesz od rozmów. w których uczestniczysz. Dowiedz się. jak przekonująco formułować zdania. naucz się zadawać właściwe pytania we właściwym momencie i odkryj. jakie słowa należy wyeliminować ze swojego prywatnego i zawodowego słownika.

Słowa mają wielką moc – wpływają na podejmowane decyzje. zmieniają ludzkie losy. budują i rujnują fortuny – a jednak tak niewiele osób potrafi nimi władać z rozmysłem.

Poczytny autor i rozchwytywany mówca Phil Jones pokazuje. jak proste techniki językowe mogą wpływać na przebieg konwersacji. Bazując na latach skutecznych (i nieskutecznych) negocjacji sprzedażowych oraz szkoleniach obejmujących ponad dwa miliony osób na całym świecie. Jones wyodrębnił 22

:

Cena:artykuły naukowe online za darmo, szczelina książka, agnieszka adamowicz, robert tracz, streszczenie trenów, oblicza propagandy, seryjni mordercy książka, wiedźmin ostatnie życzenie audiobook download, ucieczka w zniewolenie pdf, asiunia audiobook, opowiesc wigilijna audiobook, sklepik z marzeniami pdf, sprzedać duszę diabłu, myśli nieuczesane wszystkie, psychogenealogia w praktyce, curio norowisko, ewa chojnacka, książki, które warto przeczytać, masa audiobook, jak się nie martwić i zacząć żyć, okrutny książę pdf chomikuj, elektryczność i magnetyzm sprawdzian…