Trzej Królowie. Biografia

Trzej Królowie. Biografia

Autor: Roman Zając

Potężni magowie znający się na astrologii czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? Kim byli Kacper. Melchior i Baltazar? 

Być może nie istnieli. raczej nie było ich trzech. a już na pewno nie byli żadnymi królami. Prędzej mędrcami lub perskimi magami. Czy byli wyznawcami wielkiej. o wiele starszej niż judaizm religii? Czy ich potomkowie władali otoczonym islamskimi kalifatami niezwykłym państwem. do którego podróżowali papiescy wysłannicy? Jakie były ich związki z Atlantydą? Czy mogli znać się z Herkulesem? I co wspólnego ma z nimi Marco Polo?

Trzej królowie to jedni z najbardziej tajemniczych bohaterów Biblii. Napisano w niej o nich dwanaście zdań. do których tradycja dopisała setki następnych. sprawiając. że Kacper. Melchior i Baltazar weszli do świata popkultury. Dla

28: https://woblink.com/ebook/nawiedzona-polska-bernard-breszka-200826u

Cena:


Księżna de Clèves

Autor: George Lamy

Panna de Chartres pierwszy raz pojawia się na dworze Henryka II. Olśniewająca uroda szesnastolatki sprawia. że o jej względy zabiegają hrabia de Guise i książę de Clèves. Dziewczyna mimo że nie żywi uczuć do żadnego z mężczyzn. decyduje się poślubić księcia. Na prośbę matki obiecuje szanować męża i zachować uczciwość małżeńską.

Nieoczekiwanie dla niej samej zakochuje się jednak ze wzajemnością w księciu de Nemours. Czy namiętne uczucie weźmie górę nad rozsądkiem i honorem?

„Księżna de Clèves’ uważana jest za prototyp francuskiej powieści psychologicznej i do dziś pozostaje jednym z najbardziej cenionych utworów literatury francuskiej.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


Biblioteczka starych książek

Autor: Emilia Becker

Mądra i ciepła opowieść o śnieżnej zimie i magii czytania.

Ośmioletnia Kaja mieszka w małym miasteczku. Jej mama jest dyrektorem miejscowej biblioteki. Dziewczynka jednak nie lubi przebywać w miejscu jej pracy. Unika zajęć organizowanych przez bibliotekę i skrywa przed mamą pewną tajemnicę. Kaja nie lubi czytać książek. Nie zagląda nawet do lektur. które mama przynosi jej do czytania. W szkole też udaje jej się umiejętnie ukryć ten sekret. Pewnego dnia zostaje wybrana do udziału w konkursie czytelniczym. który ma odbyć się w bibliotece. Nie ma złudzeń. że teraz wszystko się wyda. Konkurs odbywa się w ferie. więc jego motywem przewodnim są zimowe opowieści. Dzieci mają wykazać się wiedzą z lektur. Czy Kai uda się dalej skrywać tajemnicę przed mamą? A może polu

32: https://woblink.com/ebook/w-jak-tungsten-wojciech-siekierko-201067u

Cena:


ISBN

9788382191806: Wydawnictwo

Power Generation. Pokolenie mocy. To właśnie oni – polscy pięćdziesięciolatkowie. Silni. energiczni. optymistyczni. Z apetytem na życie i wielkimi planami. Wbrew stereotypom. To ludzie. którzy mają prawdziwy power i udowadniają. że życie jest piękne bez względu na wiek.

Bohaterami rozmów. przeprowadzonych przez Joannę Pogorzelską. są ludzie z różnych światów. Jerzy Górski – sportowiec. mistrz świata w triathlonie. który sięgnął dna uzależnienia od narkotyków. by potem dostać się na sportowy szczyt; Paweł Łoziński – wybitny reżyser filmów dokumentalnych; Beata Borucka – pisarka. blogerka. założycielka strony Mądre Babcie czy doktor Marek Bachański – neurolog. który jako pierwszy leczył polskie dzieci konopiami medycznymi. za co stracił pracę w Ce

:

Cena:


Bajki i baśnie tom III

Autor: Bracia Grimm

“Bajki i baśnie” Tom III to zbiór 21 wspaniałych opowieści spisanych przez Braci Grimm. Jednych z najsłynniejszych twórców bajek oraz baśni w historii literatury.

W tomie trzecim znajdują się takie ponadczasowe bajki i baśnie jak Czerwony Kapturek. Wilk i lis. Pastuszka gęsi czy Janek Wyrwidąb oraz wiele. wiele innych.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Platformy cyfrowe i gospodarka współdzielenia

Autor: Włodzimierz Szpringer

Kolejna monografia prof. Włodzimierza Szpringera. cenionego naukowca i autora wielu książek na temat nowoczesnych technologii. jest poświęcona głównym siłom napędowym czwartej rewolucji przemysłowej. Zagadnienia związane z rozwojem sieci i tworzoną przez nie gospodarką współdzielenia (sharing economy) oraz platformami i powstającą na ich bazie gospodarką platformową (platform economy) zostały przedstawione w sposób interdyscyplinarny i holistyczny. Dzięki czemu publikacja stanowi doskonałe kompendium wiedzy wszystkich uczestników rynku.

Cyfryzacja przekształca wszystkie branże. Tworzy nowy model wykorzystania platform internetowych jako pośredników dla rynków dwu-. a nawet wielostronnych. Platformy cyfrowe charakteryzują się pośrednimi efektami sieciowymi (r

64.9: https://woblink.com/ebook/maski-przywodztwa-studium-antropologiczno-kulturowe-wlodzimierz-swiatek-201354u

Cena:chyłka 2, ms. manwhore pdf chomikuj, ebook kup, dennett świadomość, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi audiobook online, eve poradnik, seksualne przebudzenie kobiet, amy cuddy wstań pdf, didier eribon, terapia zajęciowa pdf, techniki terapii poznawczej, rumun goni za happy endem, książka w wersji elektronicznej, sól ziemi wittlin, heroes 5 kuźnia przeznaczenia poradnik, katy evans potentat pdf, walcząc z ciszą pdf, king to pdf, bieguni audiobook, pan tadeusz epub, metoda ndt bobath pdf, pielęgniarstwo operacyjne pdf, żółte ślepia, frazeologiczny słownik…