Próby

Próby

Autor: Michel de Montaigne

„Próbom” Michela de Montaigne’a przypisuje się stworzenie nowego gatunku literackiego – eseju. Zebranie w tomie teksty poruszają zróżnicowaną tematykę. odznaczają się bardzo subiektywnym spojrzeniem. Montaigne sporo miejsca poświęca sobie. analizując różnorodne aspekty swojego życia: myśli. uczucia. podświadomość. Wykazuje przy tym erudycyjne obycie. które nadaje „Próbom” wyjątkowego charakteru.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


ISBN

9788366229471: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/zemsta-kobiet-pilis-marcin-154332u

Cena:


Bezsenne noce. senne dni

Autor: Alina Białowąs

I ja mam z tym człowiekiem dożyć końca swoich dni? O nie! Mu¬szę zmienić moje życie. Muszę zapewnić sobie rado¬sną późną starość. Żadnych mężczyzn!

Wywodząca się z ziemiaństwa Ewelina popełniła mezalians. wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda. ale – jak okazało się po czasie – tylko z urody. nie z charakteru. W wyobraźni Eweliny Robert Redford jest męski i stanowczy. podczas gdy Radek z biegiem lat zmienił się w zaniedbującego higienę osobistą dusigrosza.

Analizując swoje małżeństwo. Ewelina dochodzi do wniosku. że pozbędzie się Radka. Jeszcze nie wie. jak to zrobi. Nie chce być rozwódką ani wdową. Chce być jedynie kobietą samotną. Ale nie osamotnioną!

Komedia małżeńska. która bawi do łez. a jednocześnie podsuwa nam lustro prawdy i skłania do refleksji nad własnymi związkami i relacjami. W tej przewrotnej. zaskakującej. zabawnej i mądrej powieści występują charakterne i specyficzne postaci. a gorzka proza życia okraszona została humorem. Polecam serdecznie. to będzie przebój tego lata!

Agnieszka Grabowska. magazyn „Życie i Pasje”

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9kapitalizm i schizofrenia, allen carr, maybe someday pdf, tomasz piekot, luc besson, instrukcja obsługi męża pdf, ferdydurke ebook, nie puszczaj mojej dłoni, romans po brytyjsku pdf chomikuj, czarnobylska modlitwa. kronika przyszłości, sodoma pdf, henry kissinger porządek światowy, lem ebook, test osobowości id16, trzy godziny ciszy, agata chmielewska, biblia po angielsku, a ja żem jej powiedziała……