https://woblink.com/product-publication/download/185491/epub

https://woblink.com/product-publication/download/185491/epub

1:

:

Cena:


Głupcy. oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy

Autor: Roger Scruton

Krytyka współczesnej myśli lewicowej

W Głupcach. oszustach i podżegaczach Roger Scruton. jeden z najważniejszych krytyków środowisk lewicowych zachodniej cywilizacji. przygląda się sylwetkom najbardziej wpływowych myślicieli nowej lewicy. Scruton rozpoczyna od bezlitosnej analizy filozofii nowolewicowej. a kończy krytyką najważniejszych jej filarów. Dokonuje ponownej oceny największych lewicowych myślicieli. takich jak E.P. Thompson. Ronald Dworkin. R.D. Laing. Jürgen Habermas. György Lukács. Jean-Paul Sartre. Jacques Derrida. Slavoj Žižek. Ralph Miliband oraz Eric Hobsbawm.

Scruton stawia pytanie. jak wygląda dzisiaj nowa lewica i jak zmieniła się od 1989 roku. Pokazuje również. w jaki sposób pretensje klasy robotniczej przeniesiono do debaty na temat praw kobiet. gejów oraz problem imigrantów. Zastanawia się. czym można by zastąpić radykalny egalitaryzm. oraz próbuje dociec. dlaczego w środowisku intelektualnym wciąż dominują poglądy antynomiczne. Czy możliwe jest zatrzymanie nurtu lewicowego bez uciekania się do wiary religijnej?

Scruton rozważa te niezwykle istotne kwestie w sposób umiejętny. zrozumiały i przejrzysty. Rezultatem jest miażdżąca krytyka współczesnej filozofii lewicowej.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39


Projekt Prawda

Autor: Mariusz Szczygieł

„Prawdy wyczute. prawdy wyczytane. prawdy wykradzione…” – jeden z czołowych polskich reportażystów odsłania się przed czytelnikami w fascynującym polowaniu na prawdę – o sobie i o nas. Bo co człowiek – to inna prawda.

„Projekt: prawda” to pozycja. jakiej na polskim rynku wydawniczym jeszcze nie było. Książka ta jest kolażem. na który składają się miniatury Mariusza Szczygła z własnego i cudzego życia oraz powieść z 1959 roku „Portret z pamięci” zapomnianego dziś pisarza Stanisława Stanucha.

Szczygieł stawia swego rodzaju pomnik tej przebrzmiałej. ale cenionej kiedyś powieści. porównywanej w latach 60. z dziełami Sartre’a czy Camusa. Jeszcze się nie zdarzyło – uważa pomysłodawca projektu – żeby autor. którego zafascynuje jakaś książka.

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99sprawdzian klasa 4, morrison boyd chemia organiczna, elliot aronson człowiek istota społeczna, podstawy ekonomii milewski kwiatkowski pdf, więcej niż pocałunek pdf, wege. dieta roślinna w praktyce, więzień niebezpieczny, gry tajnych służb, agnieszka szymańska warszawa, sex wielka księga rozkoszy pdf, ochroniarz meg adams, urodzone, narodzić się by wygrać, regionalna odmiana języka, maryla szymiczkowa, idealny mężczyzna pdf, kamasutra 2.0 książka pdf, opowieści z biura duchów, książka manipulacja…