Władza i imperium

Władza i imperium

Autor: Tom Clancy

Jack Ryan. prezydent USA. musi zapobiec geopolitycznemu kryzysowi. Służby specjalne docierają do chińskiego szpiega. który może zmienić bieg wypadków. Czy amerykański wywiad zdoła zapobiec konfliktowi dwóch mocarstw?

 

Wydawnictwo: Znak

Cena: 33


Nagrobek z lastryko

Autor: Krzysztof Varga

Babcia i dziadek żyli jak pies z kotem. W 2006 roku wydali na świat córkę. Kilkadziesiąt lat później ta powiła bohatera-narratora. lecz bez udziału mężczyzny. Główny bohater już nikogo nie spłodzi. Około roku 2070 przerwie łańcuch nieszczęść. który zwykliśmy nazywać życiem. Ponura logika przedstawia się zatem tak: zła rodzina. pół rodziny. brak rodziny. nicość. To nie jest dobry kierunek – przekonuje Krzysztof Varga w swojej futurystycznej powieść o wydźwięku prorodzinnym. Żart? Bynajmniej! ‚Nagrobek z lastryko’. mimo że jest utworem wielce przewrotnym. został napisany ku rozwadze. W tej powieści spotkały się wszystkie najlepsze cechy pisarstwa Vargi: szlachetna melancholia. głęboka ironia. stylistyczna dyscyplina. ( Dariusz Nowacki)

Tragizm ludzkiej egzystencji. nad którą nieuchronnie wisi chmura ostateczności. metafizyka dziejów ludzkich – to przecież dotyczy każdego z nas – pomyślałem. czytając najnowszą powieść Krzyśka Vargi. ‚Nagrobek z lastryko’. to smutno-piękna. choć nierzadko z humorem napisana książka. Krzysiek skończył z literackim rokendrolem. który zresztą zawsze mi się u niego podobał. Tak jak dawniej – zanurzony w Warszawie. w ludzkich historiach i trochę w punku – teraz staje się megadojrzałym pisarzem. Szacun po trzykroć. ( Muniek Staszczyk)

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9


Dwoje dochowa tajemnicy

Autor: Karen M. McManus

Niektórych tajemnic lepiej jest nie zdradzać.

Mała amerykańska mieścina Echo Ridge. Ellery nigdy tam nie była. ale dużo o tym miejscu słyszała. To tam w wieku siedemnastu lat zaginęła jej ciotka. A raptem pięć lat temu w tym samym mieście zamordowano królową balu szkolnego.
Teraz Ellery musi się tam przeprowadzić i zamieszkać z babcią. której prawie nie zna.

Echo Ridge jest piękne jak z obrazka. skrywa jednak wiele tajemnic. I jeszcze zanim Ellery rozpoczyna naukę w miejscowym liceum. pojawiają się anonimowe pogróżki. że nadchodzący bal szkolny zakończy się równie tragicznie. jak ten przed pięcioma laty. Jakby na potwierdzenie. wkrótce znika kolejna dziewczyna.

Ellery aż za dużo wie o tajemnicach. Ma je jej matka; babcia również. A im dłużej przebywa w Echo Ridge. tym bardziej oczywiste się staje. że wszyscy wokół niej coś ukrywają. Szkopuł w tym. że tajemnice są niebezpieczne – a większość ludzi nie potrafi ich dochowywać. Dlatego w Echo Ridge najlepiej nie powierzać swoich sekretów nikomu.

Jeśli podobały ci się ‚Ostre przedmioty’ i ‚Riverdale’. musisz to przeczytać.
‚Bustle’

Nie będziesz w stanie jej odłożyć.
‚Cosmopolitan’

Ta książka jest nawet lepsza od poprzedniej: bardziej ekscytująca. z lepiej skonstruowanymi postaciami i mocniejszą przewrotką w finale. Cholernie dobry kryminał. który zawiera wszystko. co powinien mieć głośny bestseller.
‚Entertainment Weekly’

Karen M. McManus to amerykańska pisarka. której książki przetłumaczono już na 40 języków. Jej debiut ‚Jedno z nas kłamie’ stał się międzynarodowym bestsellerem. nominowanym do wielu nagród. Trwają już prace nad ekranizacją. a w 2020 roku ma się ukazać druga część książki.
Karen M. McManus skończyła dziennikarstwo na Nortwestern University. co wykorzystuje przede wszystkim przy wymyślaniu fake newsów. na podstawie których buduje potem fabułę. Gdy nie pracuje ani nie pisze. uwielbia podróżować ze swoim synem. Mieszka w Cambridge. w stanie Massachusetts.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Amber

Format: EPUB.MOBI

39.8

1:

Cena:


Myśli nowoczesnego Polaka

Autor: Roman Dmowski

‚Od dawna już mam poczucie tego. że nasz systemat politycznego myślenia — o ile o takim może być mowa — w przeważającej mierze zbudowany jest na fałszach. W najważniejszych sprawach. w kwestiach dotyczących samej istoty naszego narodowego bytu. naszego stosunku do innych narodów i naszych widoków na samoistną przyszłość. polityczną i cywilizacyjną — zadowalają nas zupełnie a nawet najlepiej nam smakują sądy. którym rzeczywistość zadaje kłam na każdym kroku. (…) Przez porównanie swego narodu z obcymi przekonałem się. że wiele z tych kłamstw naszą tylko myśl zatruwa. że niedorzeczności. które gdzie indziej powtarzane są tylko przez stare panny i w ogóle przez jednostki. żyjące po za społeczeństwem. odgrodzone od realnego życia. u nas stanowią podstawę myślenia

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49stephen king audiobook za darmo, polityka polska i odbudowanie państwa, potęga podświadomości joseph murphy pdf, kamienie na szaniec epub, jańczuk podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych pdf, dom czwarty pdf, chłopak który bał się być sam, dawno temu na dzikim zachodzie, kamienie na szaniec online, marketing polityczny pdf, normy żywienia człowieka podstawy prewencji otyłości i chorób niezakaźnych, sobczak czerwień, wyd. czarne, gęsia skórka książki, swiatlo ktore utracilismy, zemsta gangstera anna wolf pdf…