ISBN

ISBN

: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/miesiecznik-znak-nr-774-autor-zbiorowy-176859

Cena:


Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje

Autor: Becker Artur

..Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu to nie wtłoczona między okładki silva rerum. lecz przy całej różnorodności podejmowanych w niej tematów książka wewnętrznie spójna. zrodzona mianowicie z jednego podstawowego pragnienia (wy)tłumaczenia niemieckim czytelnikom polskich kodów kulturowych. historiozoficznych wizji i narodowych mitologii. mentalnych dyspozycji Polaków. ich idiosynkrazji. co autor czyni. dobrze wiedząc o tym. że samo geograficzne sąsiedztwo nie gwarantuje jeszcze skutecznej komunikacji.

Artur Becker znajduje „miejsce duchowej harmonii” będącej podstawą spełnienia w życiu. w mitycznej Kosmopolsce. gdzie może stać się „obywatelem świata”. To propozycja człowieka wolnego dla ludzi wolnych. otwartyc

20: https://woblink.com/ebook/kronos-3-2019-florenski-opracowanie-zbiorowe-177134u

Cena:


Ewangelia według Jezusa Chrystusa

Autor: José Saramago

Najbardziej kontrowersyjna powieść laureata literackiej Nagrody Nobla

Książka opowiada o życiu Jezusa z Nazaretu w jego najbardziej ludzkim wymiarze. jakiego nigdy nie odważamy się objąć wyobraźnią. Poznajemy trudne relacje młodego Jezusa z rodziną i związek z Marią Magdaleną. małżeństwo Marii z Józefem i ich codzienne życie. ówczesne zwyczaje. towarzyszące wszystkim emocje i osobiste dylematy. Jesteśmy świadkami jedynego w swoim rodzaju spotkania Jezusa z Bogiem i szatanem. Wszystko to autor odtwarza – czy raczej tworzy – z wizjonerską wręcz pasją i ogromną dbałością o realia.

Ta wyjątkowa powieść. którą czyta się jak autobiografię Jezusa. ukazuje absurdalność wymagań Boga żądnego władzy i wyznawców. każe się zastanawiać nad sensem ofiary Chrystusa i naturą szatana gotowego pójść z Bogiem na kompromis.

Ewangelia według Jezusa Chrystusa skłania do głębokiej refleksji. prowokuje. lecz nie chce obrażać. To inspirująca i poruszająca lektura.

José Saramago (1922-2010). laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski. sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią Baltazar i Blimunda. nagrodzoną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się dotychczas: Baltazar i Blimunda. Wszystkie imiona. Rok śmierci Ricarda Reisa. Kamienna tratwa. Historia oblężenia Lizbony. Miasto ślepców i Miasto białych kart oraz O malarstwie i kaligrafii.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9


Chrystofobia

Autor: Grzegorz Kucharczyk

Czy nazizm. komunizm i faszyzm są przyrodnim rodzeństwem liberalizmu?

Czy korzenie XX-wiecznych obozów zagłady można wyprowadzać z francuskiej rewolucyjnej Wandei?

Kto upomni się o ofiary rewolucji i religijnych prześladowań. wyciągnie na światło dzienne pudrowaną prawdę o ich katach i zbrodniczych ideologiach?

Panorama historii nieznanej i skazanej na niepamięć politycznej poprawności: prześladowania Kościoła w Europie: od reformacji. poprzez rewolucję francuską i XIX–wieczny liberalizm po faszyzm. nazizm i komunizm.

Ucisk i męczeństwo chrześcijan w krajach islamskich w XX wieku i naszym stuleciu.

Karty kroniki Kościoła. które próbuje się dziś przemilczeć lub obłudnie tłumaczyć ceną postępu.

W podręcznikach i encyklopediach niewiele znajdziemy wzmianek o oporze angielskiego ludu i duchowieństwa wobec narzuconej ‚reformy Kościoła’ w XVI wieku. o bohaterstwie wandejskich czy belgijskich chłopów. którzy bronili chrześcijaństwa przeciw barbarzyństwu rewolucjonistów francuskich w XVIII. A także o ofiarach bezwzględnej walki. jaką z Kościołem toczył liberalizm i totalitaryzmy. w Niemczech. we Włoszech. Rosji. Hiszpanii. Meksyku…

2000 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła. 2000 lat odwagi. poświęcenia i świadectwa

Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) doc. dr hab.. Kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu prac naukowych. w tym książek: Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainvillea. Kielknią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1871-1914. Pierwszy holocaust XX wieku. Ostatni cesarz. Współautor serii podręczników do gimnazjum oraz Małej historii wielkiej Polski i Małej historii polskiej myśli politycznej.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Boski smak wanilii

Autor: Dariusz Lechański

Marek kończy szkołę i zgodnie z wolą rodziców. którzy zaplanowali mu świetlaną przyszłość. powinien właśnie zdawać na studia prawnicze. Jednak w życiu chłopaka coraz większą rolę zaczynają odgrywać jego własne pomysły i marzenia – pod wpływem swojego dawnego nauczyciela postanawia wyjechać do Ameryki Północnej. by tam poznać tajemnice uprawy wanilii. Podróż przynosi zaskakujące owoce: chłopak znajduje nie tylko magiczną przyprawę. ale także miłość. której zupełnie się nie spodziewał. Od tej pory wskazówki zegara poruszają się dla Marka w innym rytmie. Piękna Maresol całkowicie wypełnia jego umysł i duszę. dlatego mężczyzna postanawia do niej wrócić…

„Boski smak wanilii” to prosta historia pewnej miłości. która rozgrywa się na końcu znane

23: https://woblink.com/ebook/jak-na-co-dzien-budowac-szczesliwa-relacje-z-partnerem-ewa-z–177131u

Cena:


ISBN

9788381683579: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/medycyna-holistyczna-t-iv-uklad-oddechowy-dotlenienie-organizmu-i-usuwanie-toksyn-pdf-sonnenschmidt-rosina-177027u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788395610547: Wydawnictwo

Format

15.9: https://woblink.com/ebook/-como-ganar-dinero-con-un-blog-barbara-celinska-177267u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 774

Autor: autor zbiorowy

Harari. Czy możemy mu zaufać? 

Sprawdzamy. co ma do powiedzenia autor światowych bestsellerów: Sapiens. Homo deus i 21 lekcji na XXI wiek. Analizujemy jego drogę do sukcesu i naukową rzetelność.

Kim jest Harari i jak pracuje? Co chce nam przekazać? Kiedy skromny historyk stał się nowym intelektualnym guru? I czy można ufać specjaliście od wszystkiego?

Ponadto w numerze:

Franciszek i jego wrogowie – Trwa walka z papieżem. której stawką jest przyszłość Kościoła

Śmierć. medycyna. etyka – Dyskusja o granicach życia. dylematach związanych z transplantologią i obawach Polaków

Problemy z empatią – Dlaczego wzrusza nas krzywda małych kotków. a nie faul na nielubianym piłkarzu?

Do

36: https://woblink.com/ebook/nie-uciekaj-maja-drozdz-176842u

Cena:sexedpl pdf, claire douglas siostry, snajperki dziewczyny z armii czerwonej, bad boy’s girl pdf, tomasz komornicki, teatr świata. mapy, które tworzą historię, maria kaleta, ameryka przed kolumbem, myśl i bogać się audiobook, panzers faza 1, allen eskens, aplikacja do ebooków, wincenty łaszewski, książki o zimie, szyfr płotkowy c++, łatwopalni agnieszka lingas-łoniewska, woblink…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin